Yardım "Tanımlanamayan Ağ" Sorunu Ve "Ethernet Geçerli Bir Ip Yapılandırmasına Sahip Değil" Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Revan Shan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar dün geceden beri bilgisayarım internete bağlanmıyor. tanımlanamayan ağ diyor. internette ne kadar çözüm varsa hepsini defalarca denedim. internette bulduğum komutları komut istemine yazdım defalarca, yine defalarca ağ ayarlarını sıfırladım, complete internet repair adlı bir program ile taradım (taramada da sorun var galiba çünki bazı seçeneklerde tarama sonucunda tik işareti varken bazılarında çarpı vardı). hiç biri sonuç vermeyince sorun gider dedim ve ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil diye bir ekran geldi. bunun sonucu olarak birsürü farklı IP girdim ve hatayı çözdüm ama internete girdiğimde hiç bir siteye bağlanamadım. sorun ethernet kablosunda olabilir mi?
bu sorun yüzünden 2 gündür ders çalısamıyorum, bilen varsa lütfen yardım etsin.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Arkadaşlar dün geceden beri bilgisayarım internete bağlanmıyor. tanımlanamayan ağ diyor. internette ne kadar çözüm varsa hepsini defalarca denedim. internette bulduğum komutları komut istemine yazdım defalarca, yine defalarca ağ ayarlarını sıfırladım, complete internet repair adlı bir program ile taradım (taramada da sorun var galiba çünki bazı seçeneklerde tarama sonucunda tik işareti varken bazılarında çarpı vardı). hiç biri sonuç vermeyince sorun gider dedim ve ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil diye bir ekran geldi. bunun sonucu olarak birsürü farklı IP girdim ve hatayı çözdüm ama internete girdiğimde hiç bir siteye bağlanamadım. sorun ethernet kablosunda olabilir mi?
bu sorun yüzünden 2 gündür ders çalısamıyorum, bilen varsa lütfen yardım etsin.

Modem ile alakalı diyecem ama "internetten araştırdım" dediğine göre internetinde bir sıkıntı yok ama yine de modeme reset atmakta fayda var.
Aygıt yöneticisinden Ağ ve Lan bağdaştırıcınızı kaldırıp en son sürümü yükleyin.
Cihazınıza herhangi bir zararlı uygulama yüklediniz mi, eğer yüklemişseniz Malwarebytes ile cihazınızı taramanızı tavsiye ederim.

Revan Shan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
dediğiniz yöntemi denedim ama işe yaramadı :( driverlar güncel gözüküyor.
en son 1 hafta önce malwarebytes ve kaspersky ile taramıştım bilgisayarı ve sorun çıkmamıştı, sonrada ikisinide silmiştim. o günde beridir zararlı olabilecek bir yazılım yüklemedim. tekrar taramak istiyorum fakat maalesef programı silmiştim.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
dediğiniz yöntemi denedim ama işe yaramadı :( driverlar güncel gözüküyor.
en son 1 hafta önce malwarebytes ve kaspersky ile taramıştım bilgisayarı ve sorun çıkmamıştı, sonrada ikisinide silmiştim. o günde beridir zararlı olabilecek bir yazılım yüklemedim. tekrar taramak istiyorum fakat maalesef programı silmiştim.
ağ ve paylaşım merkezi>bağdaştırıcı ayarlarını değiştir>ethernet>sağ tık>özellikler>internet protokolü sürüm 4 (IPv4)>Aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan>üst tarafa (1.1.1.1) alt tarafa (1.0.0.1)>tamam

bu işlemleri yaptıktan sonra modemi kapatıp aç ve düzelmişmi dene umarım işine yarar

Revan Shan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ağ ve paylaşım merkezi>bağdaştırıcı ayarlarını değiştir>ethernet>sağ tık>özellikler>internet protokolü sürüm 4 (IPv4)>Aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan>üst tarafa (1.1.1.1) alt tarafa (1.0.0.1)>tamam

bu işlemleri yaptıktan sonra modemi kapatıp aç ve düzelmişmi dene umarım işine yarar
bunuda denemiştim ama işe yaramamıştı. şimdi tekrar denedim yine yaramadı :( yinede teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırsam sorun kabloda. kasayı salona modemin yanına getirdim ve modemin yanında gelen 2 ethernet kablosunuda sırayla bağladım ve bir tanesi aynı hatayı verirken bir tanesi vermedi, düzgün bir şekilde bağlandı. yardım edenlere teşekkür ederim

Son düzenleme:

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
DNS ayarlarında sorun olabilir.