Soru Ethernet Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil HATASI

Bu konuyu okuyanlar

külütaah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Modemim de internet var. Wi-Fi ile sorunsuz kullanabiliyorum. Ancak Ethernet kablosu ile masaüstü bilgisayarıma bağlandığımda "Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" şeklinde bir hata alıyorum. Modemime reset atıp tekrar kurulum yaptığımda internetim sorunsuz kullanılıyor. Ancak bilgisayarımı kapatıp açtığımda yine internetim gidiyor.

*Kabloda bir sorun yoktur.

• Aygıt yöneticisinde ki ağ bağdaştırıcılarının sürücüleri kontrol edilmiştir ve günceldir.
  • Manuel olarak IP ve DNS verdiğimde sonuç değişmedi. Manuel olarak verdiğim IP 'den sonra tekrar Otomatik IP almayı seçtiğimde yine sorun çözülmedi.
  • Anakartımın sitesinden Ethernet driver'ını indirdim, kurdum ve sonuç değişmedi.
  • CMD'ye ipconfig /all yazdığımda gelen ekranı da paylaşayım.

Sorunu çözmem de yardımcı olacak arkadaşa karınca kararınca bir hediye vermek istiyorum. Herkese yardımları için şimdiden teşekkür ederim.

vvv.PNG

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Tam hatırlamıyorum ama benzer bir sorun yaşamıştım. "Hizmetler" den ne kadar "" ile başlayıp da devre dışı olan ne varsa hepsini otomatiğe çekmiştim ve sorun düzelmişti. Ama o sorun neydi unuttum. Üzerinden çok format geçti :))