Tablet Tavsiye ve VINN İle Nasıl Kullanılır.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
İlk çıktığından beri hep Tablet almak istiyordum, daha önce açılan konuları okudum ama tatmin etmedi cevaplar. Ben tablet alınca elimdeki VINN ile bu tabletten nasıl internete bağlanabilirim, VINN içindeki SİM kartı tablete takıp bağlanmak istiyorum bu çok önemli, şayet mümkün değilse nasıl bağlanırım ?

Almak istediğim tabletin internete bağlanması benim için yeterlidir. Oyun vs için kullanmam.Ama TABLET AKICI OLMALI,

Önerileriniz benim için önemli, zira telefonumu da sizlerin önerilerinizle almıştım :) İlginize teşekkürler şimdiden.

Not: Bütçem: 920 TL.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Sana önerim iPad Mini.Son zamanda özellikle web deneyimi için 16 GB yeterlidir. Fiyatı gayet uygun lakin ülkemizde şuanda 4G(Hat takılabilen) versiyonu bulunmamaktadır. Wifi olarak bulunmaktadır.Vınn'ın hattını çalıştırabilirsin sadece APN bölümünden Turkcell'i silip mgb yazmanız gerekmektedir.Bu işlemi eğer tablet internete girmez ise yapacaksınız. Ama Wifi Modelini alıp multivınn denen cihazı almanız da bir alternatiftir.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şu ayrımı iyi yapalım arkadaşlar tablet ile wınn birbiri ile bağlantı kuramazlar.

eğer alınacak olan tablet 3G özelliğe sahip ise wınn içerisindeki simkart çıkartılıp tablete takılır ve internet aktif olarak kullanılır.
veyahut wınn cihazı multi vın denilen cihaz a bağlayıp kablosuz sinyal e dönüştürülüp de wifi ile kullanılmasıda sağlanabilir. ama sadece wınn kesinlikle tablet ile iletişim sağlayamaz.

tablet olarak en verimli kullanabilcek modelleri ise en az dualcore 1GHZ işlemci ve 1Gb ram üzerinde olan bir bilindik marka model tercih edilmesi yeterlidir bence.
bilindik bir marka model tercih edilmesi yazılım desteği konusunda büyük önem taşır.
Galaxy tab, iPad vb...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3g özellikle tablete sim kartı takabilirsin. Yalnız operatörünün müşteri hizmetlerini arayıp hattının mobil cihazlar için aktif ettirmen gerekir.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Sana önerim iPad Mini.Son zamanda özellikle web deneyimi için 16 GB yeterlidir. Fiyatı gayet uygun lakin ülkemizde şuanda 4G(Hat takılabilen) versiyonu bulunmamaktadır. Wifi olarak bulunmaktadır.Vınn'ın hattını çalıştırabilirsin sadece APN bölümünden Turkcell'i silip mgb yazmanız gerekmektedir.Bu işlemi eğer tablet internete girmez ise yapacaksınız. Ama Wifi Modelini alıp multivınn denen cihazı almanız da bir alternatiftir.

[MENTION=284009]enkrc[/MENTION] [MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION] [MENTION=305618]syktv[/MENTION] dediğiniz cihazlarda 3G yok maalesef. İpad minide de yok, olanıda beni aşar fiyat olarak.
[MENTION=102231]sakarboy[/MENTION] senin dediklerinde 3G var ama pahalı

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@enkrc @-Beneficence- @syktv dediğiniz cihazlarda 3G yok maalesef. İpad minide de yok, olanıda beni aşar fiyat olarak.
@sakarboy senin dediklerinde 3G var ama pahalı

valla açıkcası iş görür bir tablet istiyorsan durum budur dostum piyasadaki 300-500-600 tl lik cihazların verimi neredeyse yok gibidir benden söylemesi.

hiç olmadı ttnet in asus nexus 7 kampanyasını bi değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. ttnet abonesi iseniz faturanıza ek taksitle alabilirsiniz. galaxy tab2 kampanyasıda olması lazım onuda bi inceleyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
rahatlık istiyorsan samsung galaxy note 10.1 al ikinci elini 800 900 aralığında bulabilirsin

lazayan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb ben casper nırvane 10 taplet aldım vınn ile bağlanamıyorum bana yardımcı olurasınız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar 3g desteği olmayan bir tablet'le internete bağlanamayız mı?