Tablet mi, Laptop mu, Minibook mu ? Hangisini seçmelisiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ne konuşuyonuz siz ya alın bir ipad kullanın 3-4 sene parayı biriktirin app store dan istediğinizi indirin flash desteklenmiyo evet ne yazıkkki :hammer:ama world belgeleri yada başka olan uygulamalar var apple iş için uygulamalarda üretmiş tablet almanız her zaman ideal :clap::yes:

interlogos.fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tableti öneririm çünkü herzaman yanında rahatça taşıyabilir seyahatlarda sana avantajlık sağlar

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Tablet alırsan iyi proğramlarıda paralı alırsın..
>>laptop al keyfine bak..İşini bilene, herşey bedava..

batman53

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oyun sevdalısı değilseniz. Masaüstü gereksiz. Pasif internet kullanıcı iseniz tablet yeter.

ariakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında bu konu neye ihtiyacın varsa onu seçersine geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bencede en iyisi laptop tablet cogu seyler paralı laptopda bedava paralı olan programları crackle full yaparsın

arkadaşlar bide su laptopdan alcam iyimidir kötümüdür bir yardım edin güncel oyunları kaldırrmı

smhcgdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Guzel paylasim olmus eline saglik kardesim,bir urunu gorunuse degilde kendine uygunluguna gore alinmasini anlatan guzel detayli bir anlatim olmus.

IREM

Asistan
Reaksiyon puanı
1
master ogrencisiyim gunluk sunumlarimi bile tablette hazirliyorum. olay kullanmasini bilmek ve arastirmakta.

mrveergin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir tane tablet her an yanımda taşımak için, bir tanede laptop genel işlerimi yapmak için yeterli olurdu :)

cengiz1452

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabletlere baya bir para saçmayinca hepsi kağni gibi ucuza alinan tabletler sadece sinir sisteminizi bozar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle kişiye göre çok değişir, TARTIŞMASIZ diye bir durum yo kesinlikle tartışmalı...

sizin masaüstü bilgisayarınız varsa genelde evdeyseniz ya da dışarıda bilgisayara o kadar ihtiyacınız olmuyorsa ve yukarıda yazdığı gibi sadece mail, internette sörf, facebook, twitter falan kullanıyorsanız tablet daha mantıklı AMA yeni model güzel bir telefonunuz varsa tablete gereksinim çok azalıyor bir de bilgisayarınız yoksa kesinlikle laptop diyebiliriz, zaten tabletler (android-ios) telefonla aynı işlere yarıyor genel olarak, ekran büyüklüğünden başka bir artısı yok sayılır.

tabletin artıları (sıralama bana göre önem sıralaması)
+store: oyunlar, uygulamalar ve telefonların yapabildiği birçok şey (laptopta yapamayacağın için en önemli artı )
+sim varsa internet yapma olanağı (vodem, jet, vınn, gezgin ile laptopda yapma olanağı var )
+kamerası (laptopta yok sayılır ancak tabletin kamerasını kullanmak da dışarıdan dandik bir görüntü oluşturuyor sanki ev taşırken tvyi elinde tutmak gibi :D )
+şarj süresi daha uzun (laptopu masaüstü gibi prizde kullanıyorsun, tablette gün boyu kullanırsın )
+taşıma kolaylığı: daha hafif sonuçta (küçük bir artı, fark 2 kilo bile değil çoğu zaman ama önemli olduğu zamanlar da oluyor mesela uçaktayken ya da otobüsteyken laptop pek kullanılmaz zaten kısaysa boşver dersin uzunsa da şarjı dayanmaz ama tablet bu durumlarda ideal)

sadece maillere bakmak, facebook, müzik dinlemek, internette dolaşmak, küçük oyun oynamak için ideal yani bir telefonun yapacağı şeyler

fiyat
ipad air wifi+cellular 1600 lira - appstore
note 3 1950 lira - kliksa , 1970 lira istanbul bilişim ...

laptopun artıları
+windows programları (utorrenti tablete kurup film indirebilceğini zannetmiyorum indirdin diyelim 8 gb film indirdin hafıza falan kalmaz) (ya da bir word, ppt, excel falan nasıl hazırlıcan tablette, hazırlanıyor ama zor oluyor)
+hafıza
+hızlı ve kolay (klavye-mouse kolaylık kısmı. tablete göre daha kolay ve hızlı kullanırsın)
+film izlemek (bi kere hafızadan dolayı atabileceğin film sayısı tablette az olucak ayrıca sürekli tableti elinde tutarak film izliceksin ve büyük ihtimalle daha küçük bir ekran olucak)
+bağlantılar (usb, hdmi, dvd, sd-micro sd) (tablet için film izlemenin başka bir zorluğu tvye bağmak olucak --> hdmi ) (yazıcınız yeni model yüksek özelliklerde gelişmiş bişeyse airprint falan varsa çok güzel ama şu genelde o yazıcıyı da sadece laptopta kullanabilirsin)
+büyük oyunlar

KENDİ KULLANIMINIZA GÖRE UYGUN OLANI SEÇİN İŞTE ;)

toplusms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
minibook kullandım gözü yoruyor ayrıca çok yavaş tablettede yapabileceğiniz işler kısıtlı ihtiyaca göre tercih yapmak en iyisi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hiçbirisine sahip değilseniz.
Önce masaüstü veya laptop
düşünmeli, daha sonra
notebook(minibook) veya tablet
düşünmelisiniz

Kallican

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elinizde istediğiniz gibi gezdirebileceğiniz uzun şarj süresi laptop tablet boyutuna gelmiş hali
kr3zYy.jpg

Birde evde masanın üzerinde oyun canavarı olmalı ;
lY2G0E.jpg

Laptop gereksiz bence..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bak ben okadar kararsızdım ki laptop'umu satıp iPad 2 alsammı diye. sonra gözümü karartıp iPad 2 aldım ve inan bir an bile pişmanlık çekmedim aksine iyiki iPad almışım dedim iPad almak için benim birkaç nedenim var bunları seninle paylaşıyım belki konuya açıklık getirir;
1-) tarayıcısı süper bir hızda çalışıyor
2-)süperkli film izlesen hiç durmadan 2gün rahat izlersin.
3-)bataryası okadar dayanıklıki anlatamam
4-)ortamlarda seni bambaşka dünyalara götürür acayip havan olur o elma logosunu gören zaten kitlenip kalıyor :tt1::thumbup1::thumbup::clap::dirol:

Alikaanakpolat@

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yerlere gitmeyeceksen evde kullanacaksan bir iPad alsan iyi edersin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aynen bende iPad 3 var oyun canavarı

Mert-adem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence ipad almalısınız şarjı uzun süre gidio gayet akıcı flash desteğini dert etmeyin puffin broswerdi galiba o broswerde flash desteği var android alma cünki 1 süre sonra donacak windows alabilirsin ipad gibi akıcıdır ama önerim ipad air veya ipad 4

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi senin oyundan anlayışı steam ve orgindeki gib büyük oyunlardan bahsediyorsan.İyi oyuncu notebook al.Ama oyundan anlayışın küçük oyunlar ise İpad air al kafan rahat olsun.

Reaksiyon puanı
16,118
bir tablet ve gamer notebook al tablet'te tv izle notebook ie oyu oynarsın .

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Msi asus alienware monster marka oyun laptopu bence daha iyi tabletlerden

Gurudge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsinin yeri aynı.Fakat en çok laptop kullanmaktayım.