Soru Tablet dokunma algılamayı devre dışı bırakmak için çözümler?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kozmix
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba.
Kalem desteklemeyen bir tablet için tabletin algıladığı çakma bir tablet kalemiyle yazı yazarken elimi algılamaması için nasıl bir yöntem uygulayabilirim?

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
294
Kullandığın uygulamada “Elle çizmeye izin ver” gibi bir ayar varsa kapatabilirsin.

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kullandığın uygulamada “Elle çizmeye izin ver” gibi bir ayar varsa kapatabilirsin.
Maalesef yok ama zaten kullandığım kalem de tablet tarafından desteklenmiyor. Kalemin linkini paylaşacağım. Önerdiğiniz bir not tutma uygulaması veya aksesuar varsa söyleyebilirsiniz. Ben yeni tablet aldığım için bu tableti kardeşime vereceğim ve o da çizim yapmayı seviyor ama ekran elini algılayınca bütün çizimi mahvolabiliyor. Kullandığı uygulama ibis paint x sanırım.

Kalem Linki : Baseus Golden Cudgel Serisi Capacitive Stylus Pen Kalem Siyah Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Tablet Linki : https://www.hepsiburada.com/everest...-2gb-16gb-and-10-os-tablet-pc-pm-HB000015TMVH
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu tarz eldivenlerden alayım dedim ama gene el algılar dediler ben de güvenemedim

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
294
Maalesef yok ama zaten kullandığım kalem de tablet tarafından desteklenmiyor. Kalemin linkini paylaşacağım. Önerdiğiniz bir not tutma uygulaması veya aksesuar varsa söyleyebilirsiniz. Ben yeni tablet aldığım için bu tableti kardeşime vereceğim ve o da çizim yapmayı seviyor ama ekran elini algılayınca bütün çizimi mahvolabiliyor. Kullandığı uygulama ibis paint x sanırım.

Kalem Linki : Baseus Golden Cudgel Serisi Capacitive Stylus Pen Kalem Siyah Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Tablet Linki : https://www.hepsiburada.com/everest...-2gb-16gb-and-10-os-tablet-pc-pm-HB000015TMVH
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu tarz eldivenlerden alayım dedim ama gene el algılar dediler ben de güvenemedim
Eldiveni algılayacağını düşünmüyorum. Çizim yapacaksanız, İbis paint yerine Adobe Fresco (Android’de var mı tam emin değilim) kullanabilirsiniz Yoksa Sketchbook’da kullanabilirsiniz. Amaç not ise Goodnotes veya Notability (Varsa) kullanabilirsiniz.

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Eldiveni algılayacağını düşünmüyorum. Çizim yapacaksanız, İbis paint yerine Adobe Fresco (Android’de var mı tam emin değilim) kullanabilirsiniz Yoksa Sketchbook’da kullanabilirsiniz. Amaç not ise Goodnotes veya Notability (Varsa) kullanabilirsiniz.
çizim de yapıyor ama resmin kenarlarına yazılar yazıyor
söylediğiniz uygulamalara bakacağım
tabletin algılamayacağını düşündüğünüz güzel bir eldiven var mı öneri olarak

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
294
çizim de yapıyor ama resmin kenarlarına yazılar yazıyor
söylediğiniz uygulamalara bakacağım
tabletin algılamayacağını düşündüğünüz güzel bir eldiven var mı öneri olarak
Malasef eldiven hakkında bilmediğim için bir öneri yapamayacağım ama söylediğim uygulamalarda “elle yazmayı kapat” özelliği muhtemelen vardı.