Öneri Dijital Çizim için Öneri

Bu konuyu okuyanlar

Middovah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çizim ile uğraşıyorum şu sıralar webcomic yapmak falan istiyorum ama kağıda çiziyorum. Dijital resim için ne kullanmalıyım?

Grafik tablet, en ucuzlarından

​olan bu tableti düşünüyordum, ama 15cm X 10cm etkin alan bana biraz küçük geldi? Sizce boyuru nasıl? Boyutu iyi ise de tabletin ekranı olmadığı için tablete çizip PC'de göreceğim, zor olur mu sizce, yoksa alışılır mı? 500 TL eder mi, fiyatlar düşer mi?

Kalem ve telefon: Redmi Note 8 Pro (boy 161.3 mm · en 76.4 mm) telefonuma ekran kalemi alıp telefondan çizmem kolay, mantıklı olur mu?

Android tablet ve kalem: Yoksa 1000-1500 liraya komple bir Android tablet ve kalem alıp ona mı çizeyim? (fiyat olarak Android tablete 1000-1500 arası verebilirim, grafik tablete en fazla 600, çünkü Android tablet alırsam kardeşim ile ortak olacak) tablet ile çizim yapabilir miyim? Tablet öneriniz var mı?

Mouse: Hepsini sallayıp masrafsız mouse ile de çizebilirim ama mouse şu an zor geliyor, alışılır mı, acaba mouse ile çalışan profesyonel artist var mı?

Kağıda çiz dijitale aktar: Bu da bir seçenek sonuçta, güzelce taratıp olmadı telefondan tekrar çizerim, bilemiyorum...

Yukarıda yazdığım her şeyi göz önünde bulundurarak öneriniz nedir?