Dijital Çizim için Tablet Önerileriniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Selamun Aleykum Arkadaşlar,

Şu son aylar yazılım işlerim biraz hafifledi. Bu yüzden kafa dağıtmak için karakalem çizim yapmaya odaklanmak istiyorum.
Netden araştırdım , youtube videolarına da baktım fakat aklımda net bir cevap şekillenmedi.

Burdan grafiker arkadaşların da fikrini almak istedim.. Sizin önerilerin alacağım kararlarda yardımcı olacaktır.

Karakalem çizimlerimi dijital ortamda çizmek istiyorum. Bunun için bir çok marka model tablet mevcut.
Bazı Grafik tablet markaları şöyle;
-WACOM
-XP-Pen
-Huion
-Ugee
-UC Logic

Yukarıda belirttiğim grafik tabletlerinden ekran yok, bazı modellerinde ise var.
Ekran olanlarda da olmayanlarda da ara kablo ile yada kablosuz pc ye bağlanmak gerekiyor.
Bilgisayardaki çizim programını açıp onun üzerinde işlem yapılıyor.

İpad pro yada Samsung galaxy tab (s pen desteği olan) cihazlarda ise bilgisayardan bağımsız her yerde çizim yapma şansı var.

Bu yüzden yukarıda listelediğim çizim tabletlerini bilgisayara bağlılıklarından dolayı kafadan eledim.

İpad pro da çok pahalı olduğunda dolayı eledim :)

geriye Samsung galaxy s pen desteği olan tabletler kaldı..
Fiyatları 1500 TL den başlıyor neredeyse. 5000 TL civarını buluyor..

Kullanan tecrube edinen grafiker var mı aramızda, yada farklı bir sebepten ötürü kullanım memnun kalan..

Samsung olmasu şart değil, işimi görecek hassasiyeti iyi olan varklı çözümleriniz önerileriniz de varsa sevinirim.

Şimdiden Teşekkür ederim.