Tablet Balonu Sönüyor mu?

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Tablet Balonu Sönüyor mu?

Apple iPad önderliğinde ortaya çıkan tablet furyası teknoloji dünyasının bir numaralı gündem maddesi olsa da kullanıcıların ilk heyecanının geçmeye başladığı belirtiliyor.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Para yok :D İstenilen tabletler piyasada yok :D E biz kullanıcılarda tabi tablet yok :D

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Para yok :D İstenilen tabletler piyasada yok :D E biz kullanıcılarda tabi tablet yok :D

Beklentiye göre değişiyor olay. Geçen hepsiburadandan 175 tl ye bir tablet aldım işimi görüyor şimdilik. Habere gelincede insanlar büyük beklentiler ile alıyorlar tablet pc leri fakat beklenti büyük olunca bir süre sonra sıkılıyor insan. Halbuki şunu kabul ederek alsalar sıkıntı yok "tablet pc= akıllı telefonun büyüğü" çünkü işletim sistemleri akıllı telefonlar ile aynı böyle oluncada kullanıcağınız program ve oyunlarda buna uygun şeyler oluyor. Mesela benim alma amacım e-kitap okumak ve gerekirse wifi yi kullanabilmek bunun içinde yetiyor şu an bana. 2 sene sonrada pili ölür muhtemelen o zaman digital çerçeve olarak kullanırım :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
kaliteli ve güçlü donanımlı tabletler çok pahalı. o fiyata dizüstü bilgisayar alınabilir. uygun fiyatlı modeller ise fazla yetenekli değil. [MENTION=64518]anfy[/MENTION]'nin yazdığı gibi ancak basit işler için kullanılabilir.

meselenin bir yönü de tabletlerin taşınma sorunu. kadınlar çantalarında taşıyabilirler. peki biz erkekler? akıllı telefonları cebimizde taşıyabiliyoruz ama tabletler cebe sığmıyor. yanımda çanta taşıyacaksam da gider notebook veya netbook alır, her işimi görürüm. :)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ben tahmin etmiyorum ki balonu sönsün, daha çok tutulacak... heleki 3D muhabbeti daha fazla yayılırsa günümüze... gerçi 3D li telefonlarda piyasaya düşmek üzere.. bir nebze azalma olabilir ama balon sönmez herhalde :)

ender1genc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yanlış hatırlamıyorsam asus un bir modeli vardı: klavye takılıp netbooka dönüyordu; o bana kullanışlı gelmişti.
bir de ekrana dokunacan parmak izi içinde kalacak ara sıra onu temizleyecen: normalde sinir oluyorum pcmin ekranına dokunulmasından... performans olayını saymıyorum bile zatan.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
tabletler donanim ve isletim sistemlerinden kayip ediyor. Android cep telefonu icin yi. ama 10" veya 7" ekranli birsey icin windows 7 sart. en pahalisi 500-600 euro ve windows veya ps3 de oynayabileceginiz gibi bir oyun veya is deneyimi size sunmuyor. ben bir alate 600 euro verdimi , ustune binip onla dereyi gecmek isterim , hatta menemende yapsin. :) yani normal masa ustunde yaptigim butun isleri o 500-600 euroluk tabletlerde yapabilmeliyim. Dell in boyle birsey yapacagina dair soylentiler var , i5 islemci 4gb ddr3 ram windows 8 veya 7. iyi birde grafik karti koydumu age of empire 3 u tablette oynariz.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
540 dolar tax ile birlikte iPad 2. Baska tablete bakmanin anlami yok. Hala alsam mi diye dusunuyorum, 'sizce alinmali mi' sorusu once cevaplanmali bence.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kowalskii, bu tabletlerin yaptigi is video oynatip , internette gezmek ise yaradigi tek nokta o. bence onu icin 540+tax bayilmaya gerek yok. 150-200 dolar gibi bir fiyata bu isi yapacak tablet bulabilirsin.
600 dolar ipad e verip sonra gercekten pisman olacaksin , ayni isi 200 dolara ya yapan tabletleri gordukce pisman olursun.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Düşmesinin nedeni insanların tabletlerle birşey yapamacaklarını anlamasıdır. Kullanımı kısıtlıdır, bir notebook da yapılanlar yapılamaz. Ancak Windows 8 geldikten sonra bu yaklaşım tamamen değişecektir diye düşünüyorum çünkü gördüklerim kadarıyla Visual Studio bile çalışacak gibi Windows 8 tabletler üzerinde...

Aline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tablet balonu sönmemiştir de yakında söner. sürekli yeni birşey çıkıyor. 3D'ler çıkacak piyasaya bir süre o alır başını gider sonra onun da balonu söner yenisi çıkar vs vs. Bu böyle devam eder