Superonline Huawei HG255S AC Modem Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

CcC-BozKurT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba ben daha once hg253 modem kullanıyorum ama onda sorun yaşadığım için modemini değiştirmek istedim gelen servis bana çok daha iyi olduğunu iddia ettiği Huawei hg255s modem taktı bu modemdeki deneyimlerim malesef beni çok üzdü ve sinir oldum sorun şu ki modem hem 5ghz hemde 2.4 ghz ağlara bağlanabiliyor modem odamda ve odamda 5ghz bagladgimda hızım olan 50 yıl alıyorum ama malesef ac teknolojisi menzili az olduğu için evin içinde başka yere gectimmi menzili uzun olan 2.4 ghz bağlanıyorum ama ondaki sorunda 50 MBS olan internetim en fazla 3 5 MBS arası çıkıyor bu konu çok can sıkıcı hadi modemde uzagim diyorum ondan böyledir ama odama gidiyorum modemin dibinden yaptığım testlerdede 3 4 MBS alıyorum napicagimi şaşırdım yardımlarınızı bekliyorum..

Yalçın Gülbahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 ghz bandında menzil az olur fakat hızınızı daha iyi alırsınız, 2.4 ghz de menzil daha fazla olur fakat hızınızın tamamını alamayabilirsiniz.
Bunun nedenlerinden biri de çoğu kablosuz cihaz 2.4 ghz de çalışır. Sadece sizin eviniz değil konu komşu da aynı bantta kullandığından zilyon tane cihaz aynı aralıkta kirliliğe parazite neden olur. Bu kopmalara ve tam performans alamamanıza neden olur. Modeminizde bir problem yok yani.

CcC-BozKurT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sinyal kirliliğinden dolayı tamam performans düşebilir o çok normal ama bu modemin nedense 2.4 ghz performansı yok artık dedirtecek kadar düşük malesef Huawei modemlerde kanal 1 her zaman daha iyi performans verir ben bunu yapıyorum hızlar biraz olsada artıyor ama 1 2 saat sonra aynı şeyler oluyor yani 50 MBS fiber internetim var ama malesef fiber hizmeti alamıyorum bizim ülkemizde ben taiwana gittiğimde ne hızlar vardı bizim ülkemiz malesef çok üzülerek söylüyorum bu konularda çok ama çok geride kaldı 50 MBS internet satılıyor ama ben 0.50 MBS gibi ara sıra komik hızlar görüyorum..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170602-160550.png
    Screenshot_20170602-160550.png
    682.6 KB · Görüntüleme: 693

thepope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sinyal kirliliğinden dolayı tamam performans düşebilir o çok normal ama bu modemin nedense 2.4 ghz performansı yok artık dedirtecek kadar düşük malesef Huawei modemlerde kanal 1 her zaman daha iyi performans verir ben bunu yapıyorum hızlar biraz olsada artıyor ama 1 2 saat sonra aynı şeyler oluyor yani 50 MBS fiber internetim var ama malesef fiber hizmeti alamıyorum bizim ülkemizde ben taiwana gittiğimde ne hızlar vardı bizim ülkemiz malesef çok üzülerek söylüyorum bu konularda çok ama çok geride kaldı 50 MBS internet satılıyor ama ben 0.50 MBS gibi ara sıra komik hızlar görüyorum..
Konuyu hortlatıyorum bu kadar rezalet bir modem görmedim, sorunun aynısını harfiyen yaşıyorum, 5G de hiçbir problem yok ama 2.4 te bırak 3 mbps yi 1 mbps yi bile görmüyor, aynı modemin yenisini verdiler sorun ortadan kalkmadı.

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
çok entersan bu yazıdan sonra bende talep etmeyeyim en azından bende hg253s modeli var sırf 5 ghz bağlantı olmadığı için sizin kullandığınız modemden talep etmeyi düşünüyordum

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
çok entersan bu yazıdan sonra bende talep etmeyeyim en azından bende hg253s modeli var sırf 5 ghz bağlantı olmadığı için sizin kullandığınız modemden talep etmeyi düşünüyordum
aynı anda hem 2.4ghz ve 5ghz çalıştırmaya gücü yetmiyor + dahili antenleri zayıf... + detaysız ayerına dikkat etmen şart yoksa 2.4ghz ile 50Mbps alman imkansız...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ac çöp ki gereksiz bizim evde işe yaramaz.