Superonline Fiberoptik Adsl

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaşlar, Yaklaşık 1~1.5 yıldır hani şu TTNET'in -sözde- 8mbps'ye kadar olan internet paketini kullanıyorum. 1.5 Yıldır gördüğüm maximum download hızı sadece bir kereliğine mahsus olmak üzere 1mbps, yani sonuç olarak 8mbps bizim için bir hayal. Şu superonline'nin 10mbps sınırsız paketine bi göz attım da fiyat gayet uygun eğer 10mbps internetin en azından 2mbps'ini kullanabiliyorsak geçmeyi planıyorum. Kullanan arkadaşlar vardır mutlaka, cevap yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben kullanıyorum.En kötü 8 mbps görüyorum eğer İstanbul'da oturuyosan hangi semtte oturduğunu söylersen ona görede bir yorum yapabilirim.

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Fiyatı gerçekten çok iyi. 49 TL ye 10 mbps...
Peki bunda da 15 gb gibi bir sınır veya sadece alt yapının olduğu bölgelere fiber optik verme gibi sorunlar var mı?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Bölgede altyapı varsa hiç düşünmemek lazım...

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Aylık +100 geçmesem başvuru yapıcamda 50gb yetmez :D
Başvuru yapıncada gelip bağlıyolar

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
Bızım bolgeye yakın yerdeler ama gel gor bızım burada yok delı olcam :D

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
daha once kuzenimde 10mbit fiberoptik kullanmistim. ttnet falan hikaye. sayfalar yildirim hiziyla aciyor. 1megabyte/sn civarinda hizlari (mbit degil, MBYTE) torrentdan alabildim. ve bunu anlik sicramalarla degil surekli akici olarak verdi.

bugun bizim sitenin icini kazip fiberoptik kablosu cekiyorlardi. cok sukur ayagimiza geldi. dagitima baslasinlar hemen alacam. ttnet rezalet'nden kurtuluyorum ya ne kadar mutluyum.
yani fiberoptik altyapisi varsa aliyimmi diye dusunmek bile hata. ölüsü yeter.

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
yorumlar çok iyi müşteri destek hattını bi arayalım bakalım Eskişehir'e hizmet var mı yok mu öğrenelim.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Oturduğum semtte yok, aksi gibi orada site felan da yok. En az 20 dairenin istemesi gerekiyor demişti müşteri hizmetleri.

Yavhu, hizmet o bölgeye gelince beni arayın, mail atın birşey yapın dedim, böyle bir hizmetimiz şimdilik yok dediler. Bende superonline istiyorum :hammer:

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
ooof of az önce aradım Eskişehir'e hizmet vermiyorlarmış. :(

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ben anlamıyorum bende net limitsiz kullanıyorum ve hızım en düşük 4 megabit.

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
fark sadece tavan hiz degil. adsl tam 8mbit verse bile ping zamanlari rezalet.
fiberoptik ilk ciktiginda 1mbit tarfeside vardi. 1mbit halinide kullandim. 1mbitte bile farkini hissettiriyordu. en iyi adsl den cok daha hizli sayfa aciyordu.
cunku daha dusuk ping daha hizli cevap demek.

online oyun oynamiyorsam en buyuk nedeni bu adsl in ping zamanlaridir. ozellikle counter strikeda cok geri birakiyor. fasulyesine oynamak zorunda kaliyorum.
fiberoptik hatlari baglandin sahalara hizli bir donus planliyorum.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
evet ben ankara batıkentte superonline fiberoptik kullanıyorum :D 1mbyte torrentden indirebiliyorum gayet hızlı :D hız düşümü olmadı sanırım hiç 50 gb ı geçtim ama fark etmedim olup olmadığını :D gayet güzel eğer varsa hiç durmayın geçin derim geçince anlarsınız zaten beni :D

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
fark sadece tavan hiz degil. adsl tam 8mbit verse bile ping zamanlari rezalet.
fiberoptik ilk ciktiginda 1mbit tarfeside vardi. 1mbit halinide kullandim. 1mbitte bile farkini hissettiriyordu. en iyi adsl den cok daha hizli sayfa aciyordu.
cunku daha dusuk ping daha hizli cevap demek.

online oyun oynamiyorsam en buyuk nedeni bu adsl in ping zamanlaridir. ozellikle counter strikeda cok geri birakiyor. fasulyesine oynamak zorunda kaliyorum.
fiberoptik hatlari baglandin sahalara hizli bir donus planliyorum.
ewt katılıyorum arkadaş herşeyi açıklamış bi okyun derim... ping süresi çok önemli bişey ve ttnetin kullandığı bakır kablolarda sınırları nekadar zorlasalarda biyere kadar çıkar. fiberoptiik şart! TTnetin 8mbps si ile superonlıne nin 8i aynı değil, superonlınede tıkladığın zaman anında tepki verir...

---------- saat 03:15 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:43 eklenmişti ----------

ttnet olduğu sürece onlıne oyun oynamak imkansız hep takılarak ilerler. ben grid onlıne oynarken rabalar zıplayarak ilerliyolardı hep takılıyodu iç 1. olamıyodum

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Geçenlerde bir haber okudum, TTNET 2 yıla kadar tüm Türkiye'ye -sözde- fiberoptik döşeyecekmiş.

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
walla simdi penceden asagiya bakiyorumda tek bir siteye fiberoptik cekcez diye ne kadar cok ugrasiyorlar, kazi yapiyorlar. butun otoparki bastan sona kazdilar. sadece site ici baglanti icin. bu kadar kaziyla su yada kanalizasyon bile baglanirdi herhalde.
zahmetli zor is.

2senede tum turkiyeye fiberoptik cekeceklermis. cok desteksiz sallamislar.
anca 2sene sonra belli bolgelere gostermelik baglanti verirler.

aslinda 2senede yapilmiyacak is degil ama telekomun yapcagi is degil.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Adana'da baya uğraştılar her yere döşedi super online fiber optik kabloyu :D bende en kısa zamanda geçmeyi düşünüyorum :)

gameovermee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar zaten çektikleri fiber kablolar dışında tamamen ttnet altyapısı ve ttnet teknik personelini kullanıyorlar. eğer araştırırsanız hizmeti ulaştırdıkları bölgeler de çok sınırlı. her şekilde telekoma mahkumuz diğer servis sağlayıcıları çok destekli sallıyorlar ve sadece zengin müşterilere hizmet götürüyorlar.

goktan_bayar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben ist- beylikdüzünde oturuyorum. ttnet kullanıyorum 29 tl - 2 gb limitli öğrenci paketi ama aylık 50 tl den aşağı gelmiyor ve bağlantı iğrenç. oturduğumuz sitemize fiberoptik sistem yeni bağlandı. ama kablolu tv nin teledünya-HD paketine üye oldum dünya kupası maçları için. ve bu kablo tv nin aylık 1 tl ye sınırsız internet paketi olduğunu duydum.bilgisi olanlar varmı uydunet yada superonline mı daha iyi ... hangisini tavsiye edersiniz

yenicag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türkcell süperonlıne fiber kullendım upload 700 kb\s Ahh şimdi oturduğum yerde olsa hemen alcam hemen

türkcell süperonlıne fiber tek diyorum tartışılmaz ki..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
türkcell süperonlıne fiber kullendım upload 700 kb\s Ahh şimdi oturduğum yerde olsa hemen alcam hemen

türkcell süperonlıne fiber tek diyorum tartışılmaz ki..
Nerelere hizmet veriyorlar??.. Birde fiyatlar nasıl??..

yenicag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ana halterler diyebiliriz eğer mahalle aralarında oturuyorsanız büyük bir site deilse oturduğunuz yada mahalle sonu diyebileceğimiz gecekondu bölgelerine bu hizmeti götürmeye hiç hevesli değiller şuan sadece büyük göktelenler büyük siteler zengin kesime hızla götürüyorlar hızla ve buralarda abone yönünden hemen karşılıık bulduklar için fiyat şuan aynı diyebiliriz abim aldı abim türkcell süperonlıne fibe kullanıyor aynı paraya ben maaalesef fiber bizim evden gecmiyor tt net altyapısıyla türkcel süper onlıne adsl kullanmaktayım ve 70 kbs uploada mahkumum tt net i kınıyorum bir kez daha

--- Mesaj Güncellendi ---

Abi burada alt taraflarda var nerelerde hizmet verdikler.

arkadaş mahalle arasına şuan bu hizmeti götürmüyorlar ana halterler ve büyük site büyük residans yada banka merkezleri ne çok kıytmetli kabloyu döşüyorlar