Süleyman Soylu'dan Adalet isyanı

Bu konuyu okuyanlar

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Yanlış anlamayın ama sizn kafa çok değişik çalışıyor :( Böyle bir mantık olabilir mi adam annesi ile ilgili bir şey yazmış oraya. Yok şunu neden kınamadı yok neden şuna bir şey demedi. Adam bu tarz KÜFÜR EDENLER ceza alsın düzenleme olsun diyor işte daha ne diyecek ?

İnsan ayırmaksısız ölmüş ölmemiş olsun bu ülkenin devlet adamlarına siyasilerine veya geçmiş dönem önemli şahsiyetlerine edilen her türlü ağır küfür cezalandırılmalı bana göre. Dİngonun ağırı gibi olmamalı sosyal medya önüne gelene ana avrat söv yeri olmamalı.

Mesela ben Selahattin Demirtaş'ı hiç sevmem. Ama gidipte ona veya annesine yada eşine hayatta küfür etmem edeninde Allah belasını versin ceza alsınlar. Aynı şekilde bu forumda Atatürk'ün annesine küfür edeni savunabilecek bir insan varmıdır sizce ? Bu kadar zorlamayın lütfen bir yanlış varsa yanlıştır. Başka bir yanlış argüman sürüp doğru yapmaya çalışıyorsunuz...
başkasına yapılınca ceza almıyor ve bu sistemi kendileri yaptı sorun orada. ama tabii ki o kişi hapis almalı

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Yanlış anlamayın ama sizn kafa çok değişik çalışıyor :( Böyle bir mantık olabilir mi adam annesi ile ilgili bir şey yazmış oraya. Yok şunu neden kınamadı yok neden şuna bir şey demedi. Adam bu tarz KÜFÜR EDENLER ceza alsın düzenleme olsun diyor işte daha ne diyecek ?

İnsan ayırmaksısız ölmüş ölmemiş olsun bu ülkenin devlet adamlarına siyasilerine veya geçmiş dönem önemli şahsiyetlerine edilen her türlü ağır küfür cezalandırılmalı bana göre. Dİngonun ağırı gibi olmamalı sosyal medya önüne gelene ana avrat söv yeri olmamalı.

Mesela ben Selahattin Demirtaş'ı hiç sevmem. Ama gidipte ona veya annesine yada eşine hayatta küfür etmem edeninde Allah belasını versin ceza alsınlar. Aynı şekilde bu forumda Atatürk'ün annesine küfür edeni savunabilecek bir insan varmıdır sizce ? Bu kadar zorlamayın lütfen bir yanlış varsa yanlıştır. Başka bir yanlış argüman sürüp doğru yapmaya çalışıyorsunuz...
Allah belasını versin ceza alsınlar. Aynı şekilde bu forumda Atatürk'ün annesine küfür edeni savunabilecek bir insan varmıdır sizce ?
Olmaz mı, âlâsı var. Dostum, partili vekilleri Twitter'da ölümle tehdit edip küfür ederken ortada yoklar, Atatürk'e küfür edilirken ortada yoklar, internet üzerinden taciz edenlere sesleri yok ama kendi annesine, torununa, şahsiyetine laf gelince yeni düzenleme istiyorlar. Farkında mısın bilmem ama kendilerine laf gelince akıllarına geliyor bu düzenleme. Bu yaptığını herkese karşı yapacak. Kendileri kürsülere çıkıp sokak ağzıyla konuşmayı biliyor ama, onu ne yapacağız? Hepsini geçtim, tecavüzcülerin serbest bırakıldığı bir ülkedeyiz. Önce bundan başlasınlar, sonra gelip yok efendim adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, şöyle oldu böyle oldu diye laf ederler.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bu arada yapılan yanlış da, muhalefetten biri ölüm tehdidi, saldırı, küfür ve hakarete maruz kalırken sessiz kalıp kendilerine gelince isyan etmeleri samimi gelmiyor. Yine de diyorum yapılan yanlış.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Küfür edeni asla desteklemem. Ama bu küfür ilk değildi. Şimdiye kadar neden hukuk eleştirilmedi dedim.

Yıllardır hükümet AKP. Gereken düzenleme de yapılmamış ki adam ceza almadan çıkmış. Gereken düzenlemeyi yapsınlar görelim.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Yorumları hızlıca okuyup geçtim, çünkü her altını üstünü çizip, karaladığımızda isyancı oluyoruz bazılarına göre :D Bakan olması pek umurumda değil açıkçası, ipin ucu siyasilere değince R dönüşü yapmasını biliyorlar. Bunları asgari ücretle de sınav etmemiz gerekiyor, o zaman da isyan ederler :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yıllardır hükümet AKP. Gereken düzenleme de yapılmamış ki adam ceza almadan çıkmış. Gereken düzenlemeyi yapsınlar görelim.

Ama fakat lakin demeden destekleyecen mi desteklemeyecen mi sen onu söyle ?

Sosyal medya düzenlemesinin koşulları arttırılıp küfür edenler ceza alması gelirse.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Sosyal medya düzenlemesinin koşulları arttırılıp küfür edenler ceza alması gelirse.
Kimse desteklemez. Sosyal medyada ne küfürler dönüyor...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Tabii ki desteklerim. Milletin anasına bacısına küfür edenler ceza alsın. Ama bakanın annesine küfür edenler değil sadece. Herkese eşit olacaksa desteklerim.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
T.C. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 45 gündür hastanede tedavi gören annesi için Twitter üzerinden küfür eden şahısın sorgulandıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılmasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Sayın bakanın Twitter üzerinden eleştirdiği tweete altta bulabilirsiniz.

Böyle bir durumda Adalet'in nasıl bir işlem yapması gerekiyordu? Yorumlarınızı lütfen belirtiniz.
Abicim adalet falan diye birşey yok herkes kafasına göre eğer adalet diye birşey olsaydı hırsızlar, katiller, küfürbazlar, kapkaçcılar, sapıklar cezasız kalmazdı ??

(küfürbaz derken milli ve dini değerlerimize hakaret edenlerden bahsediyorum)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Adalet 1960 dan beri yok bu benim için milattır.. öte yandan davacı filminin de çekilmesi tesadüf değil o film de adaletin nasıl çalıştığını daha doğrusu çalışmadığını anlatıyor... Bugün git yarın gel..

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
IMG_20210121_135843.jpg

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Abi yürütme olsun, yasama olsun bu kişilerin adalet isyanını anlamam. Çünkü yasayı değiştirirsin hakimler de bırakmaz yani. Adam eşine saldırıyor ölümle tehdit ediyor, 3 defa yargılanıyor serbest bırakılıyor. Biri sosyal medyadan kufur etti diye serbest yargılanması acayip bir durum değil. Malesef keşke olmasa herkes haddini bilse ama bilmiyorlar. Bir itirazınız varsa kanunları da biz mi değiştirelim.

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Adalet yerini bulmuş bence, onca olayda herkes serbest kalıyor.

söz adalet tanrısı Abdulhamit beyde, neden herkes salınıyor tecavüze uğrayan kadınlar şiddete uğrayan insanlar hırsızlar katiller.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
1 Adaletin içinden akp li CHP li veya diğer oluşumlara hizmet eden kişiler yani hakimler ve savcılar atılmalı..

2 bu meslek sadece maaşı iyi diye seçilmemeli ( millet olarak sadece parası iyi diye seçmemeliyiz ki adalet duygusu olanlar seçilsin..,)
3 iktidarların yargıya atama yerine tembelliği giderecek bir denetleme mekanizması kurulacak..
4 atama yerine doğrudan millet eliyle hsk başkanı seçilmeli.. ( siyasi partiler desteklememeli )
5 yamalı bohça gibi olan adalet kanunları ve mevduatları seçilmiş hsk başkanı tarafından ve diğer üyeler tarafından düzenlenmeli..
6 yargı iktidar ve muhalefete baskı yapmamalı ( tabi suçu olursa yargılanmalı )

Benim düşüncem bu saydığım. Maddeler uygulanmalı ama uygulayacak mekanizma yok..

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Bakanı iki el lole sokun kendine gelsin.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Bunu sadece muhalif görüşlü kişilere uygulamayacaksalar gelsin. Bir tek erdoğan ve bakanlar mı küfür yiyor twitterda.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
1 Adaletin içinden akp li CHP li veya diğer oluşumlara hizmet eden kişiler yani hakimler ve savcılar atılmalı..

2 bu meslek sadece maaşı iyi diye seçilmemeli ( millet olarak sadece parası iyi diye seçmemeliyiz ki adalet duygusu olanlar seçilsin..,)
3 iktidarların yargıya atama yerine tembelliği giderecek bir denetleme mekanizması kurulacak..
4 atama yerine doğrudan millet eliyle hsk başkanı seçilmeli.. ( siyasi partiler desteklememeli )
5 yamalı bohça gibi olan adalet kanunları ve mevduatları seçilmiş hsk başkanı tarafından ve diğer üyeler tarafından düzenlenmeli..
6 yargı iktidar ve muhalefete baskı yapmamalı ( tabi suçu olursa yargılanmalı )

Benim düşüncem bu saydığım. Maddeler uygulanmalı ama uygulayacak mekanizma yok..

Bu saydığın maddelerin çoğu çok saşma :(

Aslında Türkiye'dede hakimler savcılar avukatlar Amerika'daki gibi Siyasi görüşünü belirterek görevini yapmalı. Herkes kimin ne olduğunu neci olduğunu bilmesi lazım. ( Amerika'da tüm görevlilerin görüşü bilinir demokrat mı Cumhuriyetçi mi diye hatta bizim Anayasa mahkemesi denginde ki kurumda bile hepsinin görüşü bilinir. ) Burada konu bir partili olması değil KANUNDA KİTAPTA yazanı uygulayıp uygulamaması olmalı. Yok türbanlı ise yanlış karar verir yok aşırı kemalist veya solcu bir hakim ise dindarları ezer diye düşünmemeli insanlar. Her şey kitabına uygun olmalı.

Sülayman Soylu burada isyan ediyor ben bir bakan olmuşum Terör ile mücadele ediyom altımda milyonlarca personel var. Ama Anama küfür eden birisi bile ceza almıyor diyebilir. Bu adam ceza almaz tabi çünkü Anayasada veya Hukukta bakana küfür eden ceza alır diye bir madde yok adamın sitemi bu düzeltilsin veya düzenlensin diye. ( Atatürk'e ve Bizzat Cumhurbaşkanına edilen küfürlere cezası var ama madde olarak direk. Ondan binlerce insan ceza alabiliyor. Bizzat tanıdığım birinide gördüm ceza aldığı :D Cumhurbaşkanına hakaretten. )

Şimdi olması gereken bana göre bir düzenleme ile Sosyal medyada küfür hakaret suçlarına maddi para cezası getireceksin. 2. veya 3. tekrarda hapis diyeceksin bak bakalım bir daha küfür edebiliyorlar mı... Tabii bu maddeyi nasıl geçirecen oda var. 360 vekil gerekli büyük ihtimal AKP ve MHP oyları yetmeyecek. Diğerleride muhalefeti susturacaksınız diyerek oy vermeyecek öyle kaynayıp gidecek konu ve biz bütün gün sosyal medyada şuna sövmüşler şu siyasi liderin anasına karısına sövmüşler tarzı haberleri görmeye devam edecez...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Sülayman Soylu burada isyan ediyor ben bir bakan olmuşum Terör ile mücadele ediyom altımda milyonlarca personel var. Ama Anama küfür eden birisi bile ceza almıyor diyebilir. Bu adam ceza almaz tabi çünkü Anayasada veya Hukukta bakana küfür eden ceza alır diye bir madde yok adamın sitemi bu düzeltilsin veya düzenlensin diye. ( Atatürk'e ve Bizzat Cumhurbaşkanına edilen küfürlere cezası var ama madde olarak direk. Ondan binlerce insan ceza alabiliyor. Bizzat tanıdığım birinide gördüm ceza aldığı :D Cumhurbaşkanına hakaretten. )
Amerikada herkes liyakata önem verdiği için ve kanuna kitaba uydukları için istedikleri kadar görüşlerini belirtsin aykırı bir şey yapmadığı sürece sorun ok. Bizde öyle bir şeyin çalışmayacağı çok belli. Hükümet yanlısı olmayan insanların nelere maruz kaldığını görüyoruz.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bu olaydan sonra artık herkes Türkiye'de adalet olmadığı anlamıştır.

Sorarlarsa ADALET ve Kalkınma Dersin kim bilecek, kardeşim kimler ne belaya uğruyorda adalet tecelli etmiyor, ülkedeki adaletli olan tek şey oldu Süleyman Soyluya küfür eden salındı tıpkı halk gibi, şimdi adalet sağlanmalı kötülük yapan cezasını bulmalı

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Bence şuan yaptıkları planlı ve programlı bir şey bile olabilir.Geçen Miting'de Cumhurbaşkanı ''Yeni reformları halka sunma aşamasına kadar geldik '' dedi.Ardından Kendi atadığı bakan Adalet sisteminden ,hakimden dolayı isyan edercesine sözler söylüyor.Bunların hepsi bence reformlarda hukuk sisteminde köklü bir değişikliğe gideceklerini işareti.Benim nacizane fikrim Adaleti hakimlerin verdikleri karaları kanuna bağlayıcı olması konusunda bir refom gelmesi pek iyi olur.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Hayır, ben öyle bir şey demek istemiyorum, ben bakan ve onun yakınlarına küfür eden birine ortalama küfür cezası verildikten sonra bakanın buna isyan etmesinin adil olmadığını söylemek istiyorum.
Yani senin başına gelse sen isyan etsen adil olurken Bakan da aynı zamanda bu ülkenin vatandaşı iken bir vatandaş olarak şikayet ettiğinde adil olmuyor mu ? Aksine orada Bakan bile olsam bir şey yapamıyorum duruma diyor. Bu da yargının bağımsız olduğunu ama bir Bakanın bile olaya müdahale edemediğini göstermez mi ?

Anivia

Doçent
Reaksiyon puanı
450
T.C. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 45 gündür hastanede tedavi gören annesi için Twitter üzerinden küfür eden şahısın sorgulandıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılmasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Sayın bakanın Twitter üzerinden eleştirdiği tweete altta bulabilirsiniz.

Böyle bir durumda Adalet'in nasıl bir işlem yapması gerekiyordu? Yorumlarınızı lütfen belirtiniz.
Ben bakana farklı tutum sergiler diye düşünüyordum ama adalet sistemimiz çok iyi :D

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Cumhurbaşkanını harekete geçirmeye ya da gelecek olan yeniliklere halkı hazırlamaya yönelik bir tweet bile olabilir. Çünkü içinde bulunduğu sisteme isyan ediyor.
Adalet bakanı da verdi sinyali. Geliyor gelmekte olan.
Screenshot_2021-01-22-00-03-26-04_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.jpg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kesinlikle öyle. Öngörüm tuttu onaydı tepkim :D

İşte sizin öngörünüz ney onu merak ediyorum ben de zaten çok şifreli konuşuyon :p ...

Türkiye'de adalet sistemi on numara en ufak bir değişiklik veya düzenleme olmaması gerekiyoru savunmuyorsun heralde ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Süleyman Soylu'ya küfür eden şahsın 7 sülalesini çıkarmışlar resmen :) Adı soyadı nereli olduğundan tut aile bireylerine kadar En uc ayrıntıya kadar hatta hangi parti üyesi olduklarına kadar. Adamlar sülalecek bildiğin sıkıntı olay küfür kıyamet kargaşa.

Adam bildiğin sabah akşam hobi olarak bakanlara Cumhurbaşkanına belediye başkanlarına flan küfür ediyormuş. Hemde kadın erkek ana bacı fark etmezsisin bütün herkese küfür ediyormuş.

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
İşte sizin öngörünüz ney onu merak ediyorum ben de zaten çok şifreli konuşuyon :p ...

Türkiye'de adalet sistemi on numara en ufak bir değişiklik veya düzenleme olmaması gerekiyoru savunmuyorsun heralde ?
Yahu neden o sordugun şeyi savunayım :D. Değişiklik reform iyidir. Bunun hazırlığını halka yaptırmaları bunun bir işareti zaten.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Özkan hocam,
Şöyle ki adam görünümlü zatı ellememek elletmemek lazım. Ellersen çünkü forumda da gördüğün gibi chp zihniyeti pusuda bir elleyeyim dersen üstüne çığ gibi düşecekler adalet yok diye. Gerçi şuanda da diyorlar aynısını ya neyse.

Kendilerine edilse küfür ortalığı ayağa da kaldırırlar.