Süleyman Soylu'dan Adalet isyanı

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Özel başlık
ヤクザ寺院
T.C. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 45 gündür hastanede tedavi gören annesi için Twitter üzerinden küfür eden şahısın sorgulandıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılmasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Sayın bakanın Twitter üzerinden eleştirdiği tweete altta bulabilirsiniz.

Böyle bir durumda Adalet'in nasıl bir işlem yapması gerekiyordu? Yorumlarınızı lütfen belirtiniz.
 

HanzeH

Doçent
Cezalı
Adamın yazdığına güldüm he. :D

Bu arada bakan olması fark etmez, küfür ettiyse cezanın uygulanması lazımdı işte. Kendi yaptıkları sisteme kendileri isyan ediyor.
 
Son düzenleme:

_MusTy_

Profesör
Herhangi bir şahsa yapılsa bu adalet önüne bile çıkarılmazdı. Kendisine olunca ama hemen müebbet.
Normal koşullarda kime olursa olsun cezası olması gerekir ama sıradan bir vatandaşa edince birşey olmuyorsa sana edilincede olmaz hiç isyan etme.
 

Szayel

Profesör
Adalet herkes için aynı ve geçerlidir. Adalet sistemine yetiştirilen kişilerin bence gözlenmesi gerekir. Ne yazık ki devletimizde hiçbir konuda denetim olmadığı için hükmü eksik veren de, fazla veren de, forumda orda burda bu denli herkesin içinde alenen yapılan tüm Dünya'nın gördüğü küfrü siyasete evrilten herkes'e haddi bildirilmelidir derim. Herkes yerini bilmeli bir kendini sarsmalı kendine gelmeli diye de eklerim.

Bu arada Silivri soğuk moğuk da değildir. Girenler paşa gibi bakılıyor. Ekmek elden su gölden. İçeriye atılan kişi bence zor şartlarda çalıştırılmalıdır. Madencilik gibi işlerde. Onca çalışan gardiyan, kurulan düzen hepsinin karşılığı çatır çatır alınmalıdır.
 

Mehmet_Emir

Doçent
Olay yüksek makamlara gelince değişmemeli ne de olsa adalet herkes için geçerli olmalı, herkes için farklı farklı adaletler söz konusu olursa ülkede genel bir adaletten bahsedemeyiz yani demek istediğim normal bir kişiye hakaret edince önemsiz, bir bakana veya onun yakınına hakaret edince önemli hale gelmemeli, o yüzden ben bu kararı doğru buluyorum.
 

HanzeH

Doçent
Cezalı
Olay yüksek makamlara gelince değişmemeli ne de olsa adalet herkes için geçerli olmalı, herkes için farklı farklı adaletler söz konusu olursa ülkede genel bir adaletten bahsedemeyiz yani demek istediğim normal bir kişiye hakaret edince önemsiz, bir bakana veya onun yakınına hakaret edince önemli hale gelmemeli, o yüzden ben bu kararı doğru buluyorum.
Type C'ye küfür etsen direkt atıyorlar.
 

CtrlEnter

Doçent
Özel başlık
2x2=4
Bu olay ülkemizde yargının bağımsız olduğunu gösterir.
Aynı zamanda da kanunların yetersizliğini gösterir.
O değil de adam Bakan'a hakaret ettiği halde serbest bırakılmış, halen bakana ayrımcılık yapıldığını söyleyenler var.
 

OzkanK.

Dekan
Küfür etmeyen Türk yoktur, herkes eder. Sadece sıklığı değişir. :D

Teyp bozulursa küfür edeceğiz tabii ki.
Gerçek bir İNSAN kimsenin hasta anasına küfür etmez. Türk ü flan geçtim. Utanmasanız bu tarz küfür edenleri savunacaksınız. Bazılarıda sadece bana küfür edenler ceza alsın diğerlerine ana bacı gidin demiş gibi lanse ediyorlar. Çok zor olmasa gerek insanlara böyle yerlerden küfür etmemesini istemek.
Not: Bu tarz küfür ve hakaretlerde kime olursa olsun her türlü maddi ve manevi cezayı almasını destekliyorum.,.Bunun özgürlüğü olamaz
 

Mehmet_Emir

Doçent
Bazılarıda sadece bana küfür edenler ceza alsın diğerlerine ana bacı gidin demiş gibi lanse ediyorlar.
Hayır, ben öyle bir şey demek istemiyorum, ben bakan ve onun yakınlarına küfür eden birine ortalama küfür cezası verildikten sonra bakanın buna isyan etmesinin adil olmadığını söylemek istiyorum.
 

Yuksek RPM

Asistan
Özel başlık
PSU'ları seviyor.
Sosyal medya bile olsa karşındaki adam bakan, nasıl bu kadar rahat yazabiliyorlar anlamış değilim doğrusu.

Umarım adalet herkes için sağlanır, umarım bu kişiyi de içeri alırlar.
 

OzkanK.

Dekan
Bu arada @Creative Haberi aşırı muhalif bir kanaldan flan mı aldın ? Küfüre sansür yok küfür edeni sansürlemişler böyle bir mantık olabilir mi :D ( Benim gördüğüm haber sitelerinde küfür hep sansürlü. )

Yarın öbürgün bir ufak kıza tecavüz etseler. Tecavüze uğrayan Kızın tam boy resmini ve bilgilerini verip. Tecavüzcüyü sansürlemek adını gizlemek gibi bir şey bu :(

Kendilerine gelince mi adalet istiyorlar?

Aynen bakan sadece bana adelet demiş baksana açık açık. Diğerlerine ana bacı sövün demiş !!! ( Bu kadar da olmayın lütfen. )
 

Overclocked

Profesör
Özel başlık
#RVN
Küfür etmeyen aşırı saygılı arkadaşlar, işin ucu size dokunursa o zaman görürüm sizi :)

Bu haberde edilen küfür gereksiz tabii ki ama suç kanunları belirleyende :)
 

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Bakanın tweetini, "Güncel olaylarda neden tutuklanmadı, neden serbest bırakıldı diyerek bizlere isyan ediyorsunuz fakat bu tarz durumlarda güncel hukuk sistemimizde bizlerin yapabileceği bir şey yok, aynı durumdan biz de rahatsızız fakat bunu değiştirecek güç bende yok." diye yorumluyorum.


Cumhurbaşkanını harekete geçirmeye ya da gelecek olan yeniliklere halkı hazırlamaya yönelik bir tweet bile olabilir. Çünkü içinde bulunduğu sisteme isyan ediyor.
 

HanzeH

Doçent
Cezalı
Bu halkın anlayacağı ceza kısasa kısastır. Tabi bunu foruma diyince vahşi ve şeriyatçı oluyoruz tabi. Bunu meydana çıkarıp anasına bacısına söveceksin, düzgün doğursaymış çocuğunu.

Bunu herşeyde yapacaksın abi. Bir adam cinayet işlediğinde direk elini keseceksin. Bir daha yapamasın diye. Hele kadın cinayeti ise direk milletin ortasında idam edeceksin. (Tabi nasıl onu ôldürdüyse o adam da ôyle ölecek) Ya da hırsızlık yaptığında zarar karşılanabilecekse köle olarak çalıştırıp sınırlı su ve yemek vericeksin. Eğer karşılanamayacak kadar büyük ise direk elini kökten keseceksin ki bir daha hırsızlık yapamasın. Ya da kadına tecavüz ettiğinde o adamın kasıklarını kökten alıp psikolojik baskı uygulayacaksın. Hatta gerekirse dışardan Gay P*rno oyuncusu getireceksin.

Evet yine triggerlandım... Ama haksız olduğumu düşünmüyorum.
Vay be. Ülke size kalsa suç oranları düşecek fakat suç oranlarını düşürmek cezaları arttırmayla değil de eğitime önem vermeyle olur diye düşünüyorum. Bu yıllarda bu tür cezaları uygulayan bir ülke olursak diğer ülkeler nasıl yanıt verir? Her şey eğitim.
 

grimes08

Doçent
Özel başlık
I found them.
Ülkenin bakanı bile adaletin olmadığını söylüyorsa bir şeylerin değişmesi gerektir.
 

OzkanK.

Dekan
Bunların adaleti bir tek kendine öter.

Sadece kendine adalet istemiş mi yazdım? Şimdiye kadar neden eleştirmedi hukuğu? İnsanın eleştirmesi için illa ucunun kendine dokunması mı gerekli?


Yanlış anlamayın ama sizn kafa çok değişik çalışıyor :( Böyle bir mantık olabilir mi adam annesi ile ilgili bir şey yazmış oraya. Yok şunu neden kınamadı yok neden şuna bir şey demedi. Adam bu tarz KÜFÜR EDENLER ceza alsın düzenleme olsun diyor işte daha ne diyecek ?

İnsan ayırmaksısız ölmüş ölmemiş olsun bu ülkenin devlet adamlarına siyasilerine veya geçmiş dönem önemli şahsiyetlerine edilen her türlü ağır küfür cezalandırılmalı bana göre. Dİngonun ağırı gibi olmamalı sosyal medya önüne gelene ana avrat söv yeri olmamalı.

Mesela ben Selahattin Demirtaş'ı hiç sevmem. Ama gidipte ona veya annesine yada eşine hayatta küfür etmem edeninde Allah belasını versin ceza alsınlar. Aynı şekilde bu forumda Atatürk'ün annesine küfür edeni savunabilecek bir insan varmıdır sizce ? Bu kadar zorlamayın lütfen bir yanlış varsa yanlıştır. Başka bir yanlış argüman sürüp doğru yapmaya çalışıyorsunuz...
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst