Sağlık Su Orucu Tutmak İstiyorum Ama Yıllar Önce Kötü Bir Şey Yaşadım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Fakehero

Profesör

Başka doktor tehlikeli olduğunu söylemiş. Bence su orucu iyi bir şey değil. Önemli olan hızlı kilo vermek değil düzenli ve spor yaparak vermektir. Eğer spor yapılamıyorsa az ve çok öğünlü yemek yemek ve saat 5 yada 6 dan sonra kesinlikle yemek yememek ile olur.

AlpeeRK

Üyecik

Başka doktor tehlikeli olduğunu söylemiş. Bence su orucu iyi bir şey değil. Önemli olan hızlı kilo vermek değil düzenli ve spor yaparak vermektir. Eğer spor yapılamıyorsa az ve çok öğünlü yemek yemek ve saat 5 yada 6 dan sonra kesinlikle yemek yememek ile olur.
Amacım sadece kilo vermek değil vücudu dengeye sokmak eminim arattığınızda birçok sağlıklı haber de görmüşsünüzdür.

Fakehero

Profesör
Su orucu ile hızlıca çok fazla kilo verilir. Araştırmalar, 24 ila 72 saatlik su orucunda, her gün 0,9 kg verilebileceğini gösteriyor. Fakat maalesef, verdiğiniz kilonun bir çoğu su, karbonhidrat ve kaslarınızdan oluşabilir. Dolayısıyla su orucu bırakıldıktan sonra kas kaybı ve yemek atakları oluşabilir.

Yani aslında spor yaparak ve az yiyerek kilo vermek daha mantıklı bir hareket. Acı yoksa kazanç yok ilkesine uymayan üşengeç işi bir oruç bana göre.

Mr.Zeytin63

Asistan
2-3 yıl kadar önce oruç tutarken sahurda yemek yemediğim için kriz geçirmiştim bayılmıştım şekersizlik den dolayı şimdi su orucu tutmak istiyorum aynı etkiyi yaratır mı sizce yine öyle bir durum yaşanır mı?
Sanırım Vücudunuz Kaldırmamış Bence Bünyeniz Biraz Zayıf Bi Doktorla Görüşün :/

Bak güzel kardeşim, oruç bir ibadettir. Allah'ın farz kıldığı müstesna bir ibadet. Bu müstesna ibadetin adını dinle, diyanetle alakası olmayan -özellikle belirtiyorum- çok saçma bir şeyle bir araya getirmeni doğrusu hazmedemedim. Lütfen orucu ordan çıkar, adına su saçmalığı de, su ile beslenme de, her ne diyorsan de de, oruç deme. Zaten oruç dediğinde iki şey esastır, 1. Allah'ın rızası, 2. Hiçbir şey yiyip içmemek. Senin bahsettiğin şey de ikisi de yok.