Sağlık Su Orucu Tutmak İstiyorum Ama Yıllar Önce Kötü Bir Şey Yaşadım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

AlpeeRK

Üyecik
2-3 yıl kadar önce oruç tutarken sahurda yemek yemediğim için kriz geçirmiştim bayılmıştım şekersizlik den dolayı şimdi su orucu tutmak istiyorum aynı etkiyi yaratır mı sizce yine öyle bir durum yaşanır mı?

Fakehero

Profesör
Orucun türü olmaz orucun amacı kilo vermek değildir. İnatla su orucu diyorsun bu da kilo vermek amaçlı yapacağın anlamına geliyor. Su orucunda sadece su tüketiyorsun. Sadece su içmekle oruç mu tutulur.

NxeS

Asistan
Az yemek ye hatta tok tutacak besinler yemen daha mantıklı. Yulaf vs. Dahası da günlük 10k adım at. Vücut zaten günlük 2-3 litre suya ihtiyaç duyuyor. Kilo vericem diye ihtiyaçları kesmek mantıklı değil. Orucun amacı da zaten kilo vermek değil. Zaten sahur da günlük besin ihtiyacını alıyoruz.

Fakehero

Profesör
Bak tavsiye olarak oruç tutacaksan tam tut. Öyle modern ayaklarına oluşturulan su orucu gibi şeyleri yapma. Hem bu şekilde yaparsan orucu tutma amacın değişeceği için Allah katında kabul olmasını da zora sokarsın. Su orucu tutmanın millet namaz kıldığını görsün diye namaz kılmaktan bir farkı yok.

AlpeeRK

Üyecik
Arkadaşlar 18.saatteyim baş ağrısı gözde kararma halsizlik var bunlar ilk günden normalmi bi yüzümü yıkayacam kan şekeri düşme belirtileri bunlar ve sıkıntı olan evde kimse yok.

SHKFTT

Asistan
Çok kilolu değilsen su orucunu tutma 7 gün boyunca su hariç ağzına hiçbir şey götürmeyeceksin ve sağlığa da zararı olduğunu duymuştum

AlpeeRK

Üyecik
kardeşim ilk önce böyle boş boş evde oturmuyorum diyerek bi hitabını değiştir,sonuçta herkese açık bir post paylaşmışsın ve insanların eleştirmelerinede saygı göstereceksin.
Beyfendi alıntı yapdığım şeyi okumadınız sanırım yaptığım şeye boş diyor bu eleştirmek değildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keşke normal oruç tutsaydın. Su orucu sağlık açısından zararlı olabilir.
tam tersine çok faydası var doktor Muratı dinlerseniz sizinde beğenebileceğiniz bir şey olduğunu anlarsınız.

xWhozz

Asistan
Beyfendi alıntı yapdığım şeyi okumadınız sanırım yaptığım şeye boş diyor bu eleştirmek değildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

tam tersine çok faydası var doktor Muratı dinlerseniz sizinde beğenebileceğiniz bir şey olduğunu anlarsınız.
her doktorun dediği doğrumu ki ?

Son mesajlar