Su içmeden duramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
Bu tarz durumlarda forumun doktorunu neden çağırmıyorsunuz kardeşim? Kullanıcı adımı alıntılayın da bildirim gelsin; çünkü bazen konular gözümden kaçabilir, insanlık hali.

Konu sahibi arkadaşa sorularım:

1-Günde kaç sefer idrara çıkıyorsun?
2-Ne renk idrar yapıyorsun?
3-Yemek yedikten sonra kendini çok bitkin, uykulu hissediyor musun?
4-Kullanmakta olduğun bir ilaç var mı, varsa bunları yazar mısın?
Yok ağam, bizim ülkede işi bilene sormak bozar bizi.
Sağlık sorunlarımızı doktordan fazla bildiğini zanneden, üstelik tafrasından geçilmeyen merdiven altı doktor(!)cuklara, dini sorunlarımızı da elif görse mertek zanneden ve sakalından başka bir marifeti olmayan ham softalara sorarız.

Doktorlarla hocalar da kim oluyormuş, ne anlar onlar dinden sağlıktan?!
Demi ama? :D

Not: Konuyu açan arkadaş herkesin görüşünü almış, alıntılarla cevap vermiş, lakin işi asıl bilebilecek sorular soran, doktor olduğunu söyleyen arkadaşın mesajını hiç görmemiş, pas geçmiş. Sen ne anlarsın bu işten der gibi. :)

Son düzenleyen moderatör:

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Ben her seferinde 3 bardak içerim günde bilmiyorum ama 6-7 kere su içiyorum sanırım fazla tuvalete de çıkmıyorum. Ter yoluyla atılıyor çoğu havalar sıcak malum

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Yok ağam, bizim ülkede işi bilene sormak bozar bizi.
Sağlık sorunlarımızı doktordan fazla bildiğini zanneden, üstelik tafrasından geçilmeyen merdiven altı doktor(!)cuklara, dini sorunlarımızı da elif görse mertek zanneden ve sakalından başka bir marifeti olmayan ham softalara sorarız.

Doktorlarla hocalar da kim oluyormuş, ne anlar onlar dinden sağlıktan?!
Demi ama? :D

Not: Konuyu açan arkadaş herkesin görüşünü almış, alıntılarla cevap vermiş, lakin işi asıl bilebilecek sorular soran, doktor olduğunu söyleyen arkadaşın mesajını hiç görmemiş, pas geçmiş. Sen ne anlarsın bu işten der gibi. :)
Keşke özel mesajdan cevapladığımı düşünseydiniz hocam.
Bazı soruları ulu orta cevaplandırmak istemediğimden kendisine özel mesajdan yazdım.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Burası sağlık forumu da bizim mi haberimiz yok ? Hanginiz doktor hayrına tanıtsın kendini. Ne boş boş muhabbetler. Sıkıntın varsa git doktora.
Hocam salgından sonra doktora görünmeyi düşündüm zaten.
Teknoloji forumu diye konu dışı da siyaset de spor da kaldırılsın, kimine göre siyaset de boş muhabbet.. Neden konu dışında açılan bomboş konuları görmeyip sağlığımla ilgili endişelerim için açtığım konuyu eleştiriyorsunuz ?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Burası sağlık forumu da bizim mi haberimiz yok ? Hanginiz doktor hayrına tanıtsın kendini. Ne boş boş muhabbetler. Sıkıntın varsa git doktora.
Alt tarafı ne kadar su içmen gerektiğini bilecen her şeye de doktor yazıyorsunuz ya pes doğrusu.Gören de sanacak burdan kanser teşhisi koyduk uzaktan kemoterapi yapıyoruz.Doktorları da görüyorum ayrıca anneme bir makineye girecen 2500 kalori yakıyor demişler al sana doktor.Fıtık olana sporu yasaklayan mı dersin envai çeşidi de var o doktor dediklerinizin bunu da göz önünde bulundurun.Hadi herşeyi geçtim pandemi döneminde bide bunu söylüyorsunuz ya pes doğrusu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknoloji forumu diye konu dışı da siyaset de spor da kaldırılsın, kimine göre siyaset de boş muhabbet.. Neden konu dışında açılan bomboş konuları görmeyip sağlığımla ilgili endişelerim için açtığım konuyu eleştiriyorsunuz ?
Aynen katılıyorum siyaset bana göre komple boş mesela.

elvisadalsteinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Değerli forum üyeleri.
Bu günlerde su içmeden duramıyorum. Devamlı su içesim geliyor. Denedim ama 5 Litrenin altına düşemiyorum. Hatta suyla midemi o kadar dolduruyorum ki bazen yemek yiyesim bile gelmiyor. Spor yaptığım zamanlar daha fazla içiyorum. Çözümü nedir ? Önerisi olan var mı ? Sağlığımı etkileyecek diye korkuyorum.
Sporcu musun dostum? ayrıca su içmekten daha yararlı bir şey olamaz. Biz içemiyoruz o kadar fazla:D Ayrıca idrarın beyaz ise sorun yok diye biliyorum.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Teknoloji dışında açılan konuları boş bulmuyorum. Açılan konuların içeriği saçma sapan. Sen ne burada sağlık ile ilgili doğru bilgiye erişebilirsin nede sana faydalı sağlayabilecek mantıklı bir cevap.

Reaksiyon puanı
10,325
Keşke özel mesajdan cevapladığımı düşünseydiniz hocam.
Bazı soruları ulu orta cevaplandırmak istemediğimden kendisine özel mesajdan yazdım.
Şeriat zahire(görünene) hükmedermiş kardeşim. Ben de ortada böyle bir durum görmeyince kendimi yazmak zorunda hissettim. Özelden yazdığını bilemezdim elbet. Kusura bakma, hakkını helal et.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Teknoloji dışında açılan konuları boş bulmuyorum. Açılan konuların içeriği saçma sapan. Sen ne burada sağlık ile ilgili doğru bilgiye erişebilirsin nede sana faydalı sağlayabilecek mantıklı bir cevap.
Niye forumda doktor yok mudur?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Şeriat zahire(görünene) hükmedermiş kardeşim. Ben de ortada böyle bir durum görmeyince kendimi yazmak zorunda hissettim. Özelden yazdığını bilemezdim elbet. Kusura bakma, hakkını helal et.
Siz de haklısınız hocam, kusura bakmayın.
Helal olsun :)

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
5 litre mi? Çok tuhaf. Gün içindeki benim rekorum maksimum 2 L oldu bu zamana kadar.
Bende Çok Su İçiyorum Dün 2 litre içmişliğim var Her Dışarı Bisiklet Sürmeye Gittikten Yarım Saat Sonra Çok Fena Susuyorum Çeşmeye Bile Gitmeye Üşeniyorum.
Bu tarz durumlarda forumun doktorunu neden çağırmıyorsunuz kardeşim? Kullanıcı adımı alıntılayın da bildirim gelsin; çünkü bazen konular gözümden kaçabilir, insanlık hali.

Konu sahibi arkadaşa sorularım:

1-Günde kaç sefer idrara çıkıyorsun?
2-Ne renk idrar yapıyorsun?
3-Yemek yedikten sonra kendini çok bitkin, uykulu hissediyor musun?
4-Kullanmakta olduğun bir ilaç var mı, varsa bunları yazar mısın?
Dün yaklaşık 90dk bisiklet sürdüm ve 1.50L şişeyi bitirdim. Sabah 30dk yürüyüşte 1L'ye yakın içmiştim. Eve geldikten sonra 5 bardak kadar(1L) içtim. 3.50 L ile bitirmeyi başardım ama bu sabah kalkar kalkmaz çok fena susadım. Pandemi biterse doktora görüneceğim. Allahtan daha büyük bir sorunum yok, buna şükür.

Ertan Algül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Değerli forum üyeleri.
Bu günlerde su içmeden duramıyorum. Devamlı su içesim geliyor. Denedim ama 5 Litrenin altına düşemiyorum. Hatta suyla midemi o kadar dolduruyorum ki bazen yemek yiyesim bile gelmiyor. Spor yaptığım zamanlar daha fazla içiyorum. Çözümü nedir ? Önerisi olan var mı ? Sağlığımı etkileyecek diye korkuyorum.
Suyun azıda fazlası da zarar ben senin yerinde olsam bir doktora giderim

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Değerli forum üyeleri.
3 Litre Falan İçmişim Şimdiden Bende Çok İçiyorum

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben de çok içiyorum kışlı yazlı

Son mesajlar