Steve Jobs, Steve Ballmer'ı Geçti!

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Fortune dergisi, son 10 yılın en etkili CEO'sunu seçti. Bununla birlikte Apple, Microsoft'u yenmiş oldu.

Apple'ın CEO'su ve kurucularından Steve Jobs, Fortune dergisinin hazırladığı "Son 10 yıla damgasını vuran CEO" listesinde bir numarada seçildi. Yaptığı işlerle teknoloji dünyasına damgasını vuran Steve Jobs böylece Microsoft CEO su Steve Ballmer'ı da geride bırakmış oldu. Geçtiğimiz sene hayat hikayesini Stanford Üniversitesi'nin mezuniyet konuşmasında kısaca anlatan Jobs, yaşadıklarıyla herkesi duygulandırmıştı.

sjobs1257514414.jpg

Steve Jobs, geçtiğimiz sene içerisinde

kanseri yenmeyi başardı

Steve Jobs şüphesiz ki Apple'ın bu günlere gelmesinde en büyük pay sahibi. Bugün teknoloji piyasasına sürdüğü birçok ürünle ana akım olmayı başaran Apple, yıllık kazancı ile de göz dolduruyor. Fortune dergisinde yer alan yazıda, "Neden Steve Jobs?" başlıklı bir de bölüm mevcut. Steve Jobs'ın son 10 yılın en başarılı CEO'su seçilmesindeki en büyük etkenin, vizyonu ve şirketine kazandırdığı prestij olduğu belirtildi.

:: Steve Jobs'ı nasıl bilirsiniz?

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ballmer tamamen Sam Amcayı hatırlatıyor bana, bir de Batman'de ki "Penguen" karakterini...

Steve Jobs ise daha sempatik geliyor, hayat hikayesini okuduktan sonra da etkilendim mi

bilmiyorum. Birazda Microsoft la ve Apple la alakalı sanırım.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
steve amca artık torunlarını sevsin yaw :D

cenk_kusje

Asistan
Reaksiyon puanı
2
apple bu adam sayesinde buralara geldi.gerçekten olağanüstü birisi bence.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Haketmişti zaten.. En az 5 yıl daha bu ödülün 1 numarası olmalı