Apple'ın son çeyrekte 111 milyar dolar gelir elde etmesi ve asıl konuşulması gereken şey.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
892
S21 Ultra nın bataryası daha iyi,Fotoğraf performansı daha iyi, ekranı daha iyi, zoom performansı iPhone 12 Pro Max den çok daha iyi. iPhone 12 Pro max in üstün olduğu konu Face iD,işlemci,video performansı.
Gündüz samsung,gece iphone.
Video iphone.
Selfie iphone.
Yalnız samsungun gündüz zoom performansı inanılmaz.Makro performansı da öyle.
Ah ulaşılabilir olacak bir samsung bir iphone keyfe göre?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Liste yanlış. Böyle kıyaslama olmaz.
Tüm şirketler tek ürünleri ile son 3 aylık satışlarını gösterirken,
Apple'ın yıllardır süren ve çoklu ürünlerinin toplam satışını gösteriyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Gündüz samsung,gece iphone.
Video iphone.
Selfie iphone.
Yalnız samsungun gündüz zoom performansı inanılmaz.Makro performansı da öyle.
Ah ulaşılabilir olacak bir samsung bir iphone keyfe göre?
Kamerada fotoğraf tarafında Samsung daha iyi.S21 ailesi hdr,gece çekimi,ultra geniş açı,zoom gibi noktalarda bariz üstün.İphone un fotoğraf tarafında tek artısı renk doğruluğu.Renk doğruluğu olayı S10 ve öncesi gibi kötü değil.Ön kamerada S21 daha iyi.Yazdıklarında katıldığım tek nokta video.Videoda iPhone gerçekten rakipsiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya evet ekran olarak dezavantajlıydı XR ve 11 ama parlaklık dışında çok bir farkı yoktu zaten onu da çözdüler artık.Ekran daha canlı.Tabii ki samsung kadar canlı olması beklenmemeli zaten en iyi ekran onda.Ama apple diğer konularda daha avantajlı.S21 ultra 12 pro max sağlamlık testinde sınıfta kalmış S21 ultra.S21 plus dışında alınabilir olduğunu düşünmüyorum bu ailenin.
Apple’da da başta beğensem de 12 mininin alınabilir olduğunu düşünmüyorum.Pil konusunda çok da başarılı değil.
Diğer noktalarda avantajlı derken Ekran Samsung,akıcılık Samsung (120hz>60hz),Fotoğraf Samsung,Stereo hoparlör Samsung,Arayüz ve yeni teknolojiler Samsung.Apple ın avantajları işlemci,ikinci el,kamera video performansı,sosyal medya,batarya performansı olabilir.(Emin değilim S21 de batarya konusunda iyi)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Diğer noktalarda avantajlı derken Ekran Samsung,akıcılık Samsung (120hz>60hz),Fotoğraf Samsung,Stereo hoparlör Samsung,Arayüz ve yeni teknolojiler Samsung.Apple ın avantajları işlemci,ikinci el,kamera video performansı,sosyal medya,batarya performansı olabilir.(Emin değilim S21 de batarya konusunda iyi)
Aynen. İzlediğim testlere göre batarya konusunda S21 Ultra, iPhone 12 Pro Max den daha başarılı özellikle exynos 2100 versiyonu(SD versiyonundan daha az ısınıp daha az güç tüketiyor). Samsung un stereo hoparlörü gerçekten çok iyi. S10 da çok iyi ses veriyordu hatta şuan kullandığım iPhone 11 Pro dan biraz daha iyiydi.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Madem S20 Ultra daha iyi neden insanlar 1100 dolar verip 11 Pro Max alabiliyorken 1400 dolar verip S20 Ultra alamadı?

Madem Note 20 Ultra gayet güzel bir cihaz neden çok az sattı?

Madem S20 Ultra daha güzeldi?
S20 ultra 11 Pro max den daha iyi demedim. Satış rakamlarına bakarak S20/Note 20 Ultra yı kötüleyip, iPhone 11 in eksiklerini görmezden gelip övmeniz gerçekten komik. Yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ederim. Şimdi Note 20 Ultra, A51 den çok daha az satıldı diye kötü bir cihazmı?

Son düzenleme:

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Neden iPhone çok sattı?
Samsung daha çok sattı. F/P ürünleri ile, sadece zengine hitap etmedi de ondan çok sattı. Kullanıcı dostluğu var.

J5 2016'nın batarya ömrü o kadar uzun ki, 1 gün boyunca şarja bile takmana gerek yoktu.

Reaksiyon puanı
6,381

S20 ultra 11 Pro max den daha iyi demedim. Satış rakamlarına bakarak S20/Note 20 Ultra yı kötüleyip, iPhone 11 in eksiklerini görmezden gelip övmeniz gerçekten komik. Yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ederim. Şimdi Note 20 Ultra, A51 den çok daha az satıldı diye kötü bir cihazmı?
Bakın ben bilinçsiz davranarak lansamanın çok boş olmasından ve Samsung'un 2 yıl önce yaptıklarından dolayı çok saçma bir konu açtım evet. Ama sizin ve Eerenist'in yanlış anladığı çok fazla nokta var.

1- iPhone Xr'ı ekranı. Ben dedim ki iPhone Xr ve 11 daha geniş dinamik aralık destekliyor. Ve bunu daha ben yetişmeden grbzz kanıtladı. Görüntüde belliydi. HDR dediğiniz şey otomatik parlaklıkta ölçülür. O yüzden firmalar 2 farklı değer söyler. En yüksek parlaklık ve HDR içerik izlerken çıkılan en yüksek parlaklık. Ve Xr, S10 plus'tan da daha iyi görüntü sunuyordu siz de gördünüz. Ve benim kanıtım profesyonel çekilmiş bir görüntüydü. Sizinki yoğun ışık altında uzaktan çekilmiş bir kanıttı. Hatta ve hatta S10 plus'ın patlamayan yerleri bile patlıyordu sizin gönderdiğiniz videoda. Ekranında renkler daha soluk, kontrastı daha düşük. OLED kadar keskin değil evet ama dinamik aralık konusunda daha geniş destekliyor.

2- Bu konu. Yav bu konu ful sayısal veri. iPhone 11'in ekran çözünürlüğü eleştirilmedi mi? En çok satmadı mı? 2. olan da A51 değil miydi? Öyleydi. Ben de orada Samsung fanatiklerine atıfta bulundum Siz fanatik değilseniz neden bu kadar üstünüze alındınız?

Bu konuda bir tane haksız yere saçma sapan bir yerde Apple övdüğüm cümle yok. iPhone 11 ve Xr da ikinizin lanse ettiği gibi leş bir ekran değil. Ben eleştirilmesine rağmen en çok satan oldu diyebilirim bu fanatiklik olmuş olmaz. Samsung en çok satan telefon markası denilebiliyor da Apple 2 yıl boyunca en çok sattığı için başarısına başarı kattı denilemez mi? İstikrarlı denilemez mi? Ve bu kadar fazla para sahibi olduğu için tek başına bir ekonomi denilemez mi? Aynı şeyi yıllarca bu işi yapmış olan Erdi Özüağ da söylüyor ama o fanatik olmuyor?

O kadar araştırma yaptım sırf karşılaştırma yapıp anlatımı güçlendirmek için. Bu en profesyonel yazıda da vardır. Bu fanatiklik oldu? Bu konuda yazdığım ve gerçekte olmamış bir şey söyler misiniz?

3- Ayrıca çok satması demek o cihazın kaliteli olduğunu gösterir. Markanınki hayır çünkü 100 dolarlık cihaz satarak en çok satan olabilir marka. En büyük örneği Xiaomi. Ama bu model. Her şey belli. Samsung S20 Ultra'ya en iyinin iyisini isteyenler için dedi, bunu isteyen milyonlarca insan var neden onu almadılar? Ceplerinden 1100 dolar çıkıyor 1400 çıkamaz mı? Çıkar ama çıkmadı çünkü S20 Ultra kalitesizdi.

iPhone 11 sadece Apple'ı sevmeyenler tarafından eleştirildi. Ekranı hariç her şeyi kusursuzdu. Kamerası kusursuzdu. Portre falan demeyin gayet muhteşem çekiyor. Video 1400 dolarlık cihazdan daha iyi. Ön kamerada da öyle. Bataryası çok iyiydi. Yani cihaz gayet kaliteli idi. O yüzden sattı. Araştırın hepsini satmayanların kalitesiz, satanların da gerçekten kaliteli olduğunu görürsünüz.

S21 serisi gayet kaliteli ama iPhone 12 kadar değil. Ben kendi ekranında gece performansını görme şansı yakaladım iPhone 12 Pro Max'ten. Videodakiler ile alakası yoktu. En az 100 kat fark vardı arada. iPhone 12 Pro Max hem video hem fotoğrafta o kadar profesyonel olmuş ki artık düz ekrandan kıyaslama yapmak yanlış. S21 Ultra çok iyi fotoğraf çekiyor ama Raw moda alıp 12 Pro Max'in ekranından baktığınızda fotoğraflar çok çok daha iyi gözüküyor. Ben de tüm karşılaştırmaları izledim. Ben de biliyorum S21 Ultra daha iyi diye kıvırmayı.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bakın ben bilinçsiz davranarak lansamanın çok boş olmasından ve Samsung'un 2 yıl önce yaptıklarından dolayı çok saçma bir konu açtım evet. Ama sizin ve Eerenist'in yanlış anladığı çok fazla nokta var.

1- iPhone Xr'ı ekranı. Ben dedim ki iPhone Xr ve 11 daha geniş dinamik aralık destekliyor. Ve bunu daha ben yetişmeden grbzz kanıtladı. Görüntüde belliydi. HDR dediğiniz şey otomatik parlaklıkta ölçülür. O yüzden firmalar 2 farklı değer söyler. En yüksek parlaklık ve HDR içerik izlerken çıkılan en yüksek parlaklık. Ve Xr, S10 plus'tan da daha iyi görüntü sunuyordu siz de gördünüz. Ve benim kanıtım profesyonel çekilmiş bir görüntüydü. Sizinki yoğun ışık altında uzaktan çekilmiş bir kanıttı. Ekranında renkler daha soluk, kontrastı daha düşük. OLED kadar keskin değil evet ama dinamik aralık konusunda daha geniş destekliyor.

2- Bu konu. Yav bu konu ful sayısal veri. iPhone 11'in ekran çözünürlüğü eleştirilmedi mi? En çok satmadı mı? 2. olan da A51 değil miydi? Öyleydi. Ben de orada Samsung fanatiklerine atıfta bulundum Siz fanatik değilseniz neden bu kadar üstünüze alınıdınız?

Bu konuda bir tane haksız yere saçma sapan bir yerde Apple övdüğüm cümle yok. iPhone 11 ve Xr da ikinizin lanse ettiği gibi leş bir ekran değil. Ben eleştirilmesine rağmen en çok satan oldu diyebilirim bu fanatiklik olmuş olmaz. Samsung en çok satan telefon markası denilebiliyor da Apple 2 yıl boyunca en çok sattığı için başarısına başarı kattı denilemez mi? İstikrarlı denilemez mi? Ve bu kadar fazla para sahibi olduğu için tek başına bir ekonomi denilemez mi? Aynı şeyi yıllarca bu işi yapmış olan Erdi Özüağ da söylüyor ama o fanatik olmuyor?

O kadar araştırma yaptım sırf karşılaştırma yapıp anlatımı güçlendirmek için. Bu en profesyonel yazıda da vardır. Bu fanatiklik oldu? Bu konuda yazdığım ve gerçekte olmamış bir şey söyler misiniz?
@grbzz in gösterdiği görüntüde S10 plus daha iyi hdr ve daha kaliteli bir görüntü sundu.Bunu hepimiz gördük.Otomatik parlaklıktan bahsediyorsan S10 plus 1200 nite çıkabiliyor.Şimdi dersin rakamlara niye bakıyorsun? iPhone 11 ile S10 plus iki cihazlada aşırı güneşli ortama çıktım.Manuel ve otomatik parlaklık hepsinde baktım.S10 plus daha kaliteli,daha net bir görüntü sundu.Hepsini geçtim şu mantığı kur madem 11 in ekranı daha iyi Apple 12 ailesinde niye ips panelle devam etmedi? Niye Samsung tan ekran tedarik ediyor? 11 in ekran kalitesine hiçbir zaman kötü demedim.11 in ekran kalitesine vasat dedim.Vasat kelimesi kötü,berbat yada rezil demek değil.Vasat demek ne iyi ne kötü ortalama demek yani 10 üzerinden 6 demek.11 in ekran kalitesini eleştirmemin ana sebebi 7500 TL nin karşılığını sunmaması.11 in ekran çözünürlüğüne yaptığım eleştirilerin sonuna kadar arkasındayım.6.1 inç ekrana HD çözünürlük koymak tüketicinin aklıyla alay etmektir.11 in veya Xr ın çok satması bu cihazların kalite olarak vasat (ortalama) olduğu gerçeğini değiştirmez.Sen şuanda İphonedo zihniyeti ile yorum yapıyorsun.Sana tavsiyem biraz gerçekçi bak.Sana tek katıldığım nokta kağıt üzerindeki her veri gerçeği yansıtmıyor.Bak burda haklısın.Mesela ios da ramin Samsung a göre az olması İphone u donanım olarak daha güçsüz yapmaz yada mah in düşük olması batarya performansı kötü olduğu anlamına gelmez.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,009
Siz başkalarına fanboy demeyin mümkünse. Komik oluyor ??

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

1- iPhone Xr'ı ekranı. Ben dedim ki iPhone Xr ve 11 daha geniş dinamik aralık destekliyor. Ve bunu daha ben yetişmeden grbzz kanıtladı. Görüntüde belliydi. HDR dediğiniz şey otomatik parlaklıkta ölçülür. O yüzden firmalar 2 farklı değer söyler. En yüksek parlaklık ve HDR içerik izlerken çıkılan en yüksek parlaklık. Ve Xr, S10 plus'tan da daha iyi görüntü sunuyordu siz de gördünüz. Ve benim kanıtım profesyonel çekilmiş bir görüntüydü. Sizinki yoğun ışık altında uzaktan çekilmiş bir kanıttı. Ekranında renkler daha soluk, kontrastı daha düşük. OLED kadar keskin değil evet ama dinamik aralık konusunda daha geniş destekliyor.

2- Bu konu. Yav bu konu ful sayısal veri. iPhone 11'in ekran çözünürlüğü eleştirilmedi mi? En çok satmadı mı? 2. olan da A51 değil miydi? Öyleydi. Ben de orada Samsung fanatiklerine atıfta bulundum Siz fanatik değilseniz neden bu kadar üstünüze alınıdınız?

Ben ne zaman iPhone 11 in ekranı leş dedim? Siz abartarak iPhone 11 ve xr in ekranını övüyorsunuz. Bir cihazın eksik tarafını söyleyince hemen fanboy oluyorum.

1- O dediğiniz konuyu yanlış hatırlıyorsunuz. Grbzz adlı arkadaşda size XR ın ekranı S10 Plus in ekranından daha iyi olmaz demişti.S10 ve Xr ekran kıyaslaması hakkında iki video attım ve sizde görmüşsunuzdur s10 Plus in ekranı bırakın xr ı XS den bile daha iyi olduğunu. Ve siz XS e eski diyip, "XS in ekranı daha iyi olamaz ama XR ın s10 Plus dan daha iyi"demiştiniz.konunun linki burda. Mesajlara tekrar bakmanızı tavsiye ederim.
2- Samsung fanatiği değilim. Samsung fanatiği olsaydım iPhone 11 Pro ya geçmezdim. iPhone XR ın ekranı S10 Plus dan daha iyi diyorsunuz şaka gibi. Evet ben fanboyum siz değilsiniz(!)

@grbzz in gösterdiği görüntüde S10 plus daha iyi hdr ve daha kaliteli bir görüntü sundu.Bunu hepimiz gördük.Otomatik parlaklıktan bahsediyorsan S10 plus 1200 nite çıkabiliyor.Şimdi dersin rakamlara niye bakıyorsun? iPhone 11 ile S10 plus iki cihazlada aşırı güneşli ortama çıktım.Manuel ve otomatik parlaklık hepsinde baktım.S10 plus daha kaliteli,daha net bir görüntü sundu.Hepsini geçtim şu mantığı kur madem 11 in ekranı daha iyi Apple niye ips panelle devam etmedi? Niye Samsung tan ekran tedarik ediyor? 11 in ekran kalitesine hiçbir zaman kötü demedim.11 in ekran kalitesine vasat dedim.Vasat kelimesi kötü,berbat yada rezil demek değil.Vasat demek ne iyi ne kötü ortalama demek yani 10 üzerinden 6 demek.11 in ekran kalitesini eleştirmemin ana sebebi 7500 TL nin karşılığını sunmaması.11 in ekran çözünürlüğüne yaptığım eleştirilerin sonuna kadar arkasındayım.6.1 inç ekrana HD çözünürlük koymak tüketicinin aklıyla alay etmektir.11 in veya Xr ın çok satması bu cihazların kalite olarak vasat (ortalama) olduğu gerçeğini değiştirmez.Sen şuanda İphonedo zihniyeti ile yorum yapıyorsun.Sana tavsiyem biraz gerçekçi bak.Sana tek katıldığım nokta kağıt üzerindeki her veri gerçeği yansıtmıyor.Bak burda haklısın.Mesela ios da Ramin Samsung a göre az olması İphone u donanım olarak daha güçsüz yapmaz yada mah in düşük olması batarya performansı kötü olduğu anlamına gelmez.
Aynen.Bırakın 11 i 11 Pro nun ekranı bile s10 kadar canlı değil. Evet, iPhone 11 Pro nun ekranı daha parlak ama daha soluk s10 dan. iPhone 11 kamera, batarya ve işlemci konusunda kesinlikle s10 plus dan daha iyi ama ekran konusunda daha iyi demek fanboyluktur.

Son düzenleme:

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Samsung yıllardır, gözleriniz bayram etsin diye 2012'den beri; 1080P (Full HD) ve amoled ekran sundu.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
2014 üretimi S5 den 2018 üretimi Xr geçince bir fark hissetmedim. Evet çözünürlük önemli ama tek başına bir faktör değil.
Ekran yapısını değiştirmişlerdir, bir zahmet. Ayrıca tek çözünürlük değil,
Canlı renklere sahipti.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ben ne zaman iPhone 11 in ekranı leş dedim? Siz abartarak iPhone 11 ve xr in ekranını övüyorsunuz. Bir cihazın eksik tarafını söyleyince hemen fanboy oluyorum.

1- O dediğiniz konuyu yanlış hatırlıyorsunuz. Grbzz adlı arkadaşda size XR ın ekranı S10 Plus in ekranından daha iyi olmaz demişti.S10 ve Xr ekran kıyaslaması hakkında iki video attım ve sizde görmüşsunuzdur s10 Plus in ekranı bırakın xr ı XS den bile daha iyi olduğunu. Ve siz XS e eski diyip, "XS in ekranı daha iyi olamaz ama XR ın s10 Plus dan daha iyi"demiştiniz.konunun linki burda. Mesajlara tekrar bakmanızı tavsiye ederim.
2- Samsung fanatiği değilim. Samsung fanatiği olsaydım iPhone 11 Pro ya geçmezdim. iPhone XR ın ekranı S10 Plus dan daha iyi diyorsunuz şaka gibi. Evet ben fanboyum siz değilsiniz(!)

Aynen.Bırakın 11 i 11 Pro nun ekranı bile s10 kadar canlı değil. Evet, iPhone 11 Pro nun ekranı daha parlak ama daha soluk s10 dan. iPhone 11 kamera, batarya ve işlemci konusunda kesinlikle s10 plus dan daha iyi ama ekran konusunda daha iyi demek fanboyluktur.
Çok güzel yazmışsın.Eline emeğine sağlık.✌️????

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Çok güzel yazmışsın.Eline emeğine sağlık.✌️????
Rica ederim :).

3- Ayrıca çok satması demek o cihazın kaliteli olduğunu gösterir. Markanınki hayır çünkü 100 dolarlık cihaz satarak en çok satan olabilir marka. En büyük örneği Xiaomi. Ama bu model. Her şey belli. Samsung S20 Ultra'ya en iyinin iyisini isteyenler için dedi, bunu isteyen milyonlarca insan var neden onu almadılar? Ceplerinden 1100 dolar çıkıyor 1400 çıkamaz mı? Çıkar ama çıkmadı çünkü S20 Ultra kalitesizdi.

iPhone 11 sadece Apple'ı sevmeyenler tarafından eleştirildi. Ekranı hariç her şeyi kusursuzdu. Kamerası kusursuzdu. Portre falan demeyin gayet muhteşem çekiyor. Video 1400 dolarlık cihazdan daha iyi. Ön kamerada da öyle. Bataryası çok iyiydi. Yani cihaz gayet kaliteli idi.
3- Bu konuda bazı yerlerde size katılıyorum(çok satılması demek o cihazın kalitesini gösterir cümlesi dışında. Yine soruyorum A51,S20 ultra dan daha mı iyi?). Evet, S20 Ultra hayal kırıklığıydı. Kamerasında odaklama sorunları,kamera çatlaması, exynos 990 sorunları... ama Note 20 Ultra da S20 ultra nın çoğu sorunları çözüldü. Ve android 11 de ise Exynos 990 ın throttle sorunları düzelmiş diye duydum.S21 Ultra ise çok kaliteli olmuş. Geçen günlerde iPhone XR ın ekranı S10 Plus dan daha iyi yazmışsınız(sanırım şaka yaptınız:)).Şimdi ise yazmışşınız iPhone 11 in ekran dışında çok iyi bir cihaz olduğunu. Ben de iPhone 11 in ekran ve çerçeve dışında iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum.Bunu hep yazdım. Kamerası,işlemcisi,video kalitesi gerçekten çok iyi.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Bu arada kaynak olarak erdi özüağ abimizi koysan daha iyi olurdu son attığı videoyu yazı olarak bire bir atmıssın
Ne birebiri ben sadece başını aldım. Konunun geri kalanı için 2-3 saat pdf okudum, berbat google alt yazıları ile video anlamaya çalıştım. Özellikle o coğrafi dağılım için yarım saat araştırma yaptım. Zaten onun videosunun da başını izledim sadece.

Ayrıca bunları araştırmak için de sabah baya erken kalktım ve açıkçası böyle bir tepki ile karşılaşmak beni biraz üzmedi değil.

Hatta normalde 120 milyona yakın iPhone satıldığı söyleniyor ama benim aldığım kaynak çok güvenilir olmadığı için Erdi Özüağ'ı yazdım.

Son düzenleme:

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Dandik ürün alıp 1-2 götürsün işte değilde parasını verip güzel bir cihaz alıp 5+ yıl götürmesini tercih ederim ve uzun ömürlülük anlamındada apple gayet başarılı bence