Haber Steam, sonraki Xbox konsoluna gelebilir!

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,542
3
4,035
358
Screenshot_2024-05-24-17-38-31-59.jpg

Bir yandan çok sevindirici bir haber, bir yandan çok kötü. Çünkü bu söylentinin dolandığı gibi, Microsoft'un Steam'i satın alma söylentisi de geziyor. Sadece Steam mağazası gelirse Xbox konsol satışları bayağı artar, ama diğer ihtimal olursa felaket yaşanır.

aşkınyolcusu

Profesör
1 Nisan 2021
1,836
4
1,612
358
25
Ekli dosyayı görüntüle 190352

Bir yandan çok sevindirici bir haber, bir yandan çok kötü. Çünkü bu söylentinin dolandığı gibi, Microsoft'un Steam'i satın alma söylentisi de geziyor. Sadece Steam mağazası gelirse Xbox konsol satışları bayağı artar, ama diğer ihtimal olursa felaket yaşanır.

Sony telefon sektöründe çok ağır darbe aldı, acaba konsol sektöründe de alır mı?

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,542
3
4,035
358
Sony telefon sektöründe çok ağır darbe aldı, acaba konsol sektöründe de alır mı?
Alma ihtimali var, ben şahsen dolu bir Steam hesabına sahip olduğum için konsol sektöründen uzak duruyordum. Ama eğer Steam gelirse yeni nesil Xbox konsolunu alma ihtimalim var. Oyun optimizasyonları nasıl olacak acaba, çok çok fazla oyun var.

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,060
8
25,415
8,958

Sanmıyorum çünkü Microsoft tarafı işin özünü es geçiyor, kaliteli oyun yapmıyorlar. Kaliteli oyun yapmıyorsan neyi alırsan al sonuç hüsran. Activision - Blizzard vs alınınca herkes beklentiye girmişti ama sonuç ortada. Sony bir oyuna 200 milyon dolar harcıyor, Microsoft 50-60 milyon. Haliyle oyun bazında rekabet de edemiyor. GamePass sistemi de yüksek bütçeli oyun yapmaya engel zira o kadar bütçe ayırıp oyunu bu sisteme getirmezse topa tutulur, getirirse de kar elde edemez. Microsoft tüm tuşlara basıp bölüm geçmeye çalışıyor.

26 Ekim 2020
5,228
4,435
1,358
35
Bence Sony ile Xbox ortaklık yapmalı, oyunlar ortak olmalı diye düşünüyorum.

ps oyunları Xbox a, Xbox oyunları ps ye gelmeli 👍

Steam oyunları bu durumda konsollara gelirse o zaman çok daha farklı olur.

Kısaca yıl olmuş 2024 hala o platformumun oyunu bu platformumun oyunu diye birşey olmamalı, mümkünse oluru olan her oyun çapraz platformda olmalı herkes ps den pc den Xbox tan oynayabilmeli tabir her oyun olmaz.

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,542
3
4,035
358
Bence Sony ile Xbox ortaklık yapmalı, oyunlar ortak olmalı diye düşünüyorum.

ps oyunları Xbox a, Xbox oyunları ps ye gelmeli 👍

Steam oyunları bu durumda konsollara gelirse o zaman çok daha farklı olur.

Kısaca yıl olmuş 2024 hala o platformumun oyunu bu platformumun oyunu diye birşey olmamalı, mümkünse oluru olan her oyun çapraz platformda olmalı herkes ps den pc den Xbox tan oynayabilmeli tabir her oyun olmaz.
Maalesef hiçbir zaman gerçekleşmeyecek. Ama artık exclusive oyun denilen bir şey kalmadı neredeyse. Bakalım bu Steam-Xbox muhabbeti nasıl olacak?