Soru Asus Tuf Gaming A15 FA507UI-LP124 mi, Dell G16-7630 mu?

dyat07

Öğrenci
16 Haziran 2024
2
0
1
Arkadaşlar selamlar. Hem Üniversite, hem de oyun oynamak icin bir laptop almayı düşünüyorum. Birkaç haftadır yaptığım araştırmayla iki model arasında kaldım.

Biri Asus'un şu modeli:

Digeri ise Dell'in şu modeli:

Sizler ne düşünüyorsunuz? 7 bin TL fazladan verip Dell almak mı, yoksa Asus'a güvenmek mi?

Not: Dell'i daha önce kullanmadığım için çok güvenemedim.

Son düzenleyen moderatör:

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,742
6
792
293
36
Arkadaslar selamlar hem uni hem de oyun oynamak icin bir laptop almayi dusunuyorum. Birkac haftadir yaptigim arastirmayla iki model arasinda kaldim

Biri asus tufun su modeli:

Digeri ise dellin su modeli:

Sizler ne dusunuyorsunuz 7k fazladan verip dell almak mi yoksa asusa guvenmek mi
Not: dell daha once kullanmadigim icin cok guvenemedim

Şahsen ben de Dell hiç kullanmadım. Ama Asus'u çok uzun yıllar boyunca kullandım. Bana göre araba piyasasınım Honda'sı gibidir. Motorundan asla şikayet etmezsin...

dyat07

Öğrenci
16 Haziran 2024
2
0
1
Şahsen ben de Dell hiç kullanmadım. Ama Asus'u çok uzun yıllar boyunca kullandım. Bana göre araba piyasasınım Honda'sı gibidir. Motorundan asla şikayet etmezsin...
Ben de oyle dusunuyorum ancak 7bin tl lik bir farkla ram ekran ssd ve islemci acisindan dell farkini ortaya koyuyor donanim acisindan, o yuzden biraz dell cazip de geliyor

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,082
8
25,451
8,958

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,010
5
3,145
358
Arkadaşlar selamlar. Hem Üniversite, hem de oyun oynamak icin bir laptop almayı düşünüyorum. Birkaç haftadır yaptığım araştırmayla iki model arasında kaldım.

Biri Asus'un şu modeli:

Digeri ise Dell'in şu modeli:

Sizler ne düşünüyorsunuz? 7 bin TL fazladan verip Dell almak mı, yoksa Asus'a güvenmek mi?

Not: Dell'i daha önce kullanmadığım için çok güvenemedim.

İkisi arasında kaldıysan Dell'i tercih etmen daha doğru olur, aynı laptop'u 2500TL daha ucuza satan var.
Link
1718611648231.png

Ama bu fiyat bandına çıksam ben şahsen işlemciyi 1 model düşmeyi göze alarak rog strix tercih ederim.
Link
1718611763787.png

Ikisi de degil. TUF asla alinmaz bu fiyatta, G16'da o islemciyi sogutamadigi gibi anakart ters lehim ugrasmaya degmez.

Bu da müthiş bir tercih olacaktır. Hem de çok daha ekonomik bir seçenek.

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,082
8
25,451
8,958
Acer iyi soğutur mu peki ya da dell in belirttiğiniz modeli gibi ekran kartı 40 watt ta takılma problemi yaşatır mı? Artı olarak asus TUF neden alınmaz?

Acer bu fiyatta bulabilecegin en iyi sogutmalardan birisine sahip. Dell'de o donanimi sogutabilecek bir termal tasarim yok bir de anakarti ters lehim. Ileride termal macun degistireyim, fan temizleyeyim vs. dedigin zaman yandin gecmis olsun. Komple cihazi sokmek gerekiyor. Asus'un malzeme kalitesi, ekrani ve sogutmasi Predator ile kiyaslanamayacak seviyede.

baba12

Doçent
13 Mart 2012
569
9
18
Benim ilk laptop'um acer dı (2010 da falan) ve predator modeli değildi ama içindeki sistemin çok altı oyunlar oynamama rağmen 1 yılı doldurmadan ekran kartı yanmıştı (temizdi fanlar) bu arada dell in soğutması çok kötü ona katılıyorum bende de dell var ve hiç memnun değilim

Hakan Ö.

Öğrenci
1 Haziran 2024
36
11
8
Son düzenleme: