Steam singleplayer oyuna hile yaparsam ban yermiyim?

Bu konuyu okuyanlar

Deniz Gemici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Herkese selamlar.
Arkadaşlar Steam'den aldığım onlarca oyunum var. Bu oyunlarda single player oynarken hile yapsam, VAC ya da ban yer miyim? Online oynamıyorum zaten. Tüm oyunlarda bu durum geçerli mi? Ya da bazı oyunlar için ban vs vardır, bazıları için yoktur diyebilir miyiz? Bir de VAC ya da ban yenirse nasıl anlaşılır ve geçici midir, kalıcı mıdır? Herkese teşekkürler.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Herkese selamlar.
Arkadaşlar Steam'den aldığım onlarca oyunum var. Bu oyunlarda single player oynarken hile yapsam, VAC ya da ban yer miyim? Online oynamıyorum zaten. Tüm oyunlarda bu durum geçerli mi? Ya da bazı oyunlar için ban vs vardır, bazıları için yoktur diyebilir miyiz? Bir de VAC ya da ban yenirse nasıl anlaşılır ve geçici midir, kalıcı mıdır? Herkese teşekkürler.
gta 4 de adım başı hile kullandım hiç bir sorun olmadı (offline) bende Vac ban yersen o oyuna o hesapla birdaha asla giremezsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde Vac ban yersen hesabında bir yerde Vac işerati gözükür diğer oyunculara rezil olursunuz ben hiç yaşamadım ama biliyorum

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
VAC korumalı değilse oyun ve ETS 2'deki gibi para hilesi, XP hilesi gibi bir oyunsa pek sanmıyorum ama GTA Online'da gibi para vs. hile yapılacaksa tabii ki ayvayı yersin. VAC korumalı oyunlarda hile yapmamalısın.

@utkuversus @Görkem Say

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bir şey olmaz da, cheatengine kullanacaksan önermem o programı pek tekin değil.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bir şey olmaz da, cheatengine kullanacaksan önermem o programı pek tekin değil.
Mümkün olduğu zamanlarda oyunlara save edit yapılarak hilenin en sağlıklı yönteminin bu olduğunu düşünüyorum ama hile yapılırken de kurallara da bakmakta yarar var hangi hilelerin izin verilip verilmediğine. Onun dışında para hilesi ve kart hilesi için ben sadece NFS PB'te Cheat Engine kullandım, yani şunu demek istiyorum ki mümkün olduğu zamanlarda hile kullanmayın ama CS:GO gibi oyunlarda asla! :)

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Steam yani VALVE şirketi sadece kendi anti hile yazılımı kullandığı oyunlarda single oynasan bile engelleyebilir. Diğer oyunlara karışamaz anca o oynadığın oyunların yapımcılarına bağlı.