steam mikrofon sorunu

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
bugün csgo girdiğimde mikrofonumu kullanamadım her el sonu bide benden vac hatası veriyor mikrofon discord ve ts3 de rahatça çalışıyor ama csgoda çalışmıyor ve vac hatasını nasıl düzeltirim

Reaksiyon puanı
10,560
Vac hatası ile ilgili steamin önerisi ; VAC tarafından bağlantınız kesildi: Güvenli sunucularda oynayamazsınız HATASI

NOT: Steamden çıkarken hesaptan çıkış yapın. Steami tamamen kapatın(sağ alt saat kısmından). Steam servisi onarın. Steami açıp üyeliği girin doğrulama yapın ve sorunun düzelip düzelmediğini test edin.
Steamin önerisini birebir yapmama rağmen çözüme ulaşamıyordum hesaptan çıkıp yaptığımda her seferinde çözüme ulaşıyor. Saçma farkındayım ama işe yaradı ?
------------------------------------------
İşletim sisteminizi bilmiyorum ancak windows 10 ise;
1-)Arama kısmına Uygulama İzinleri yazın. Sol taraftan Mikrofon'a tıklayın. Açılan pencerede cs go AÇIK konumda olmalı.
2-)Oyun içi ses aygıtı kısmında ne yazıyor ise onu değiştirin. Sorunu test edin. Düzelmez ise eski haline getirip tekrar test edin. [Kulaklık problemimde çözüm oluyordu. Tabi ozaman ses çıkış yapılandırmasını değiştiriyordum.]
3-) Cs go açıkken. Sağ alt kısımdaki ses simgesine sağ tıklayıp Ses Ayarlarını Aç diyoruz. Gelişmiş Ses Seçenekleri başlığı altındaki Uygulama birimi ve cihaz tercihleri 'ne tıklayın. Bu kısımda Cs nin ve steamin ses giriş çıkışlarında doğru aygıtların olup olmadığını kontrol edin.

Aklıma gelenler öneriler bunlar. Umarım işinize yarar.

Son düzenleme: