Yardım Bilgisayarın donup kalması mavi ekran vermesi vs.

Bu konuyu okuyanlar

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba, bilgisayarımda şöyle bir sorun var. Daha öncesinde amd x4 965 işlemci ile kullanırken herhangi bir sorun yaşamıyordum ama rx 470 ile dar boğaz oluyor oyunlarda kasıyor işlemci yetmiyordu. Bende işlemciyi amd 8370 ile değiştirdim. Fakat ortaya şöyle bi sorun çıktı. İşlemciyi 2.el aldım bu arada. İşlemciyi herhangi bi stres testine sokup bıraktığımda herhangi bir sorun yok. Veya gpu yu stres testine soktuğumda herhangi bi sorun yok. Ama fortnite a girip oyuna girdiğimde ya bilgisayar donup kalıyor ya mavi ekran veriyor ya da kendini resetliyor veya kapatıyor. Pubg de ara sıra yapıyor. Bazı basit oyunlarda sorun çıkartmıyor. Isı değerleri normal derecelerde aşırı ısınma da yok. Bunun testini nasıl yapabilirim. Sorunu nasıl bulabilirim. Güç kaynağının yetmeyip bunları yaşatma gibi bi ihtimali var mı? Elimde eski işlemci de yok söküp deneyemiyorum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncelleme: olay günlüklerinde mavi ekran verdiğinde kernel-power hatası var. Bunun nedeni %100 psu mudur yoksa başka bir şeyden de kaynaklanır mı? 500w psu var. Psu calculater ile baktığımda 420w civarı çıkıyor sistem gereksinimi.

Son düzenleme:

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,803
Ramler de sorun olabilir mi ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Merhaba, bilgisayarımda şöyle bir sorun var. Daha öncesinde amd x4 965 işlemci ile kullanırken herhangi bir sorun yaşamıyordum ama rx 470 ile dar boğaz oluyor oyunlarda kasıyor işlemci yetmiyordu. Bende işlemciyi amd 8370 ile değiştirdim. Fakat ortaya şöyle bi sorun çıktı. İşlemciyi 2.el aldım bu arada. İşlemciyi herhangi bi stres testine sokup bıraktığımda herhangi bir sorun yok. Veya gpu yu stres testine soktuğumda herhangi bi sorun yok. Ama fortnite a girip oyuna girdiğimde ya bilgisayar donup kalıyor ya mavi ekran veriyor ya da kendini resetliyor veya kapatıyor. Pubg de ara sıra yapıyor. Bazı basit oyunlarda sorun çıkartmıyor. Isı değerleri normal derecelerde aşırı ısınma da yok. Bunun testini nasıl yapabilirim. Sorunu nasıl bulabilirim. Güç kaynağının yetmeyip bunları yaşatma gibi bi ihtimali var mı? Elimde eski işlemci de yok söküp deneyemiyorum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Güncelleme: olay günlüklerinde mavi ekran verdiğinde kernel-power hatası var. Bunun nedeni %100 psu mudur yoksa başka bir şeyden de kaynaklanır mı? 500w psu var. Psu calculater ile baktığımda 420w civarı çıkıyor sistem gereksinimi.
Mavi Ekran hata kodlarını paylaşırmısınız?

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Mavi Ekran hata kodlarını paylaşırmısınız?
Mavi ekranda hata kodu vermiyor maalesef. Critical structure corruption yazıyor sadece hata kodu yok. Oyunlarda çok fps dalgalanması yaşıyorum. Olay günlüklerinden baktığımda ise önemli hata olarak kernel power hatası var. Psu 500w. X4 965 varken sorun yoktu 8370 e geçince sorunlar başladı

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Ekran kartı sorunu olabilir

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
occt de power testi yapıyorum kapanma olmuyor. aynı şekilde occt de gpu cpu testi de yapıyorum yine sorun yok. bazen internette film izlerken bile reset atabiliyor.
Elinizden gelen herşeyi yapmışsınız size servisin yolu görünüyor gibi en mantıklısı servise gitmek gibi görünüyor

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
occt de power testi yapıyorum kapanma olmuyor. aynı şekilde occt de gpu cpu testi de yapıyorum yine sorun yok. bazen internette film izlerken bile reset atabiliyor.
güncelleme: occt de power testinde iken furmark ı da açıyım dedim tıkladım resetledi kendini

Elinizden gelen herşeyi yapmışsınız size servisin yolu görünüyor gibi en mantıklısı servise gitmek gibi görünüyor
güncelleme: occt de power testinde iken furmark ı da açıyım dedim tıkladım resetledi kendini

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,851
Crystaldiskinfo programından bak Hdd yada SSD durumu nasıl?

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Herhangi bir problem yok %99 iyi gösteriyor ssd ve hdd
Valla kardeşim elektronik cihazlar pahalı bi noktaya kadar uğraştıkça sonra işi servise bırakmak gerek yoksa birkaç bin tl'den olsbilirsin

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Valla kardeşim elektronik cihazlar pahalı bi noktaya kadar uğraştıkça sonra işi servise bırakmak gerek yoksa birkaç bin tl'den olsbilirsin
hata tespit gibi bir şey yapıyor mu servisler? kasa toplama çünkü ve baya da eski ddr3 sistem

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
hata tespit gibi bir şey yapıyor mu servisler? kasa toplama çünkü ve baya da eski ddr3 sistem
Toplama ise sorun işte tek bir markadan almanın güzelliği burada o zaman özel servise gitmen gerek

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Toplama ise sorun işte tek bir markadan almanın güzelliği burada o zaman özel servise gitmen gerek
Donanım işinden anlıyorum ama bişeyleri değiştirmeden önce en azından bi tespit yapabilsem ona göre hareket edicem. Ama sorun şu ki çok tutarsız. Bazen oyun oynarken mavi ekran vermiyor bazen internette film izlerken veriyor. Bazen mavi ekran vermeden direk resetliyor. Bunlar olduğunda olay görüntüleyici de sistem hatalarına baktığımda o saat dakika da kernel power hatası gösteriyor her zaman. Güç kaynağı 500w ama tozdan kirden ve geçen süre içinde yeterli gücü vermiyo mu veya bazen veriyo bazen vermiyo mu çözebilmiş değilim. Özetle mavi ekran veya reset atması çok tutarsız her zaman yapmıyor. Bazen fortnite ı açıyorum oyuna girdiğimde reset mavi ekran yiyorum bazen sorunsuz oynuyorum.