Steam e-posta değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

alperendmry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar, 1 sene önce arkadaşımdan Steam hesabı almıştım. Steam'da kayıtlı e-posta ve telefon numarası arkadaşımınkiler. Ben e-postayı değiştirmek için steam desteğe form gönderdim oradaki güvenlik sorularını eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtladım. Steam bunu değiştirir mi sizce. Ne eski e-posta bende ne de arkadaşıma ulaşabiliyorum. Kredi kart bilgilerini, eski e-posta adresini, eski telefon numarasını (arkadaşımınkiler) ve bir kaç güvenlik sorusunu da doğru cevapladım. Steam o hesabın sahibi olduğumu doğrular mı? Ve geri dönüş yaparlar mı?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Merhabalar, 1 sene önce arkadaşımdan Steam hesabı almıştım. Steam'da kayıtlı e-posta ve telefon numarası arkadaşımınkiler. Ben e-postayı değiştirmek için steam desteğe form gönderdim oradaki güvenlik sorularını eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtladım. Steam bunu değiştirir mi sizce. Ne eski e-posta bende ne de arkadaşıma ulaşabiliyorum. Kredi kart bilgilerini, eski e-posta adresini, eski telefon numarasını (arkadaşımınkiler) ve bir kaç güvenlik sorusunu da doğru cevapladım. Steam o hesabın sahibi olduğumu doğrular mı? Ve geri dönüş yaparlar mı?
Evet doğrular. Steam'in sizden istediği şeyleri yaptıysanız neden doğrulamasın? Biraz gereksiz bir konu oluş ama yüksek ihtimal onaylanır. Kesin bir durum değil. (%90)

alperendmry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Evet doğrular. Steam'in sizden istediği şeyleri yaptıysanız neden doğrulamasın? Biraz gereksiz bir konu oluş ama yüksek ihtimal onaylanır. Kesin bir durum değil. (%90)
Konunun gereksiz olması değil mesele hocam. Sonuç olarak bu hesap bir başkasının ve ben sonradan aldım her ne kadar soruları yanıtlasam da o epostalar telefon numarası benim değil. Şüphelendim doğrusu konu açma gereği duydum. Steam destek nasıl çalışıyor ilgileniyor mu emin olamadım.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Eğer Steam benim bu postaya/telefona erişimim yok dediğinde uyguladığı prosedürler bir şeye yaramayacaksa neden olsun? Hâlâ saçma ama dediğim igib hesabı geri alırsınız.

maehwatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşın böyle bir şey yapar mı bilmiyorum ama not olsun diye yazasım geldi.
İsteyen herkes eski steam hesabını geri alabilme gücüne sahip. Eski bir maili ve kredi kartı ödemesinin doğrulanması direkt olarak bir steam hesabını eski sahibine iade eder. Bu yüzden 2. el steam hesabı alış-satış işi sakıncalıdır.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Geçmiş olsun dünyadaki en riskli alışverişi yapmışsınız: Steam hesabı almak.

Hesap açıldıktan sonra ilk hangi kartla ödeme yapıldıysa ona bakılır. Veya hesapta hiç ücretli oyun yoksa sadece ücretsiz oyun varsa o oyunun keyine bakılır. Yani ulaşamadığın arkadaşın hesabım çalındı, falanca tarihli filanca nolu alışveriş esnasında kullandığım kart bu, sipariş numarısı da bu veya hesapta hiç ücretli oyun yok ama ücretsiz oyunların kodları bunlar deyip steama 3 satırlık ticket atsa senin bu kadar verdiğin bilgi güme gider. Steamda hesap alım-satımı yasaktır. Sen isterse binlerce lira zarar et steamın afedersin şeyinde olmazsın, anca savcılıkla falan işini halletmeye çalışacan, onlar da ne kadar ilgilenirlerse.

alperendmry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Geçmiş olsun dünyadaki en riskli alışverişi yapmışsınız: Steam hesabı almak.

Hesap açıldıktan sonra ilk hangi kartla ödeme yapıldıysa ona bakılır. Veya hesapta hiç ücretli oyun yoksa sadece ücretsiz oyun varsa o oyunun keyine bakılır. Yani ulaşamadığın arkadaşın hesabım çalındı, falanca tarihli filanca nolu alışveriş esnasında kullandığım kart bu, sipariş numarısı da bu veya hesapta hiç ücretli oyun yok ama ücretsiz oyunların kodları bunlar deyip steama 3 satırlık ticket atsa senin bu kadar verdiğin bilgi güme gider. Steamda hesap alım-satımı yasaktır. Sen isterse binlerce lira zarar et steamın afedersin şeyinde olmazsın, anca savcılıkla falan işini halletmeye çalışacan, onlar da ne kadar ilgilenirlerse.
Yapacağını düşünmüyorum arkadaşa ulaştım ve e-posta ve telefon numarasını değiştirdim. Arkadaşım kredi kartıyla hiç oyun almamış sadece steam cüzdan yüklemesi yapmış. Hesapta da dikkate değer 1 oyun var o da PUBG. Zaten 50 lira verdim hesaba. 4 senemi birlikte geçirdiğim lise arkadaşımdı. Tabii ki herkese güven olmaz ama bilgisayar kullanmıyor 50 lira için değerini düşüreceğini sanmam.