Star TV'de büyük değişim! İşte yeni logo!

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bu da eski star'dan yeni star'a geçiş videosu:

[video=youtube;dTNKCB-adXs]http://www.youtube.com/watch?v=dTNKCB-adXs&feature=youtu.be[/video]

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Birde birbirinden salak dansçılar oynadı :D Uff salakların müzikleri kesildi rezil oldular, dansı tekrarladılar. Doğan Grubunun belirtileri bunlar :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
logo, ekranın köşesinde emanet gibi duruyor. trt nin logosu bile buna 10 basar.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Amblemin altındaki star yazılarını kaldırırlarsa güzel olur önceden bu logoyu beğenmiyordum ama 2-3 günden beri hoşuma gitmeye başladı. :D 0 dan 100'e Celal çok iyi olmuş. :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bu ne olm? Bu ne? :D

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Valla beni logosu ilgilendirmiyor Behzat reyis nerde ben ordayim :)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
kanalı alırken bütün paraları verdiler heralde ki adam akıllı bir grafiker tutmak için paraları yetmemiş amcaların

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
logoları beğenmemiştim ama geçişler güzel

constantin34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vvaaaaaaauuuv süper olmuş valla. kenan doğulunun şarkısıda cuk diye oturmuş :D

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
patates baskısından hallice. zaten biraz showtv, biraz cnbc-e biraz da cevahiravm ortaya karışık birşey olmuş.

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
kanalın yerini bilmesem yeni kanal mı açılmış? diyecektim:D

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
çok zorlamışlar galiba :)

sorgusual

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok radikal bir değişim, yeni kanal açılmış gibi bir şey oldu. Logo TV'de kötü duruyor bilgisayardan baktığımda güzel. Ancak iki gündür kendimi Star TV izlemekten alamıyorum. Pazar Gecesi Sineması, Bir Erkek Bir Kadın ve öğlen kuşağında Küçük Şeyler ve İkinci Bahar'ın tekrarlarının gelmesi çok iyi oldu. Özellikle "Üstün Dökmen'le Küçük Şeyler" aptal sabah programlarının işkencesine ilaç gibi geldi, sabah televizyon açamıyordum...

savas55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende hiç begenmedim logayı ve kendi çabımda bır loga hazirladım

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
star-yeni-logo-2012.jpg

Star'ın logosunu tasarımcıları anlatıyor

Marketing Türkiye'ye özel açıklamalar... Türkiye'nin ilk özel kanalı unvanına sahip olan Star TV'nin Doğuş Grubu'na satılmasının ardından kanalda yaşanacak radikal değişimler de merakla beklenir olmuştu. Nihayetinde oldukça uzun süren hazırlık süreci bitti ve 1 Ocak itibariyle Star TV tümüyle değişen görsel kimliği ve kısmen değişen içeriğiyle karşımıza çıktı. Kanal beklendiği üzere en radikal değişimlerden biri görsel kimliğinde yaptı. Sony Entertainment Television, Turner Channels, Fox International Channels, MTV gibi dünyaca ünlü yayıncılar için çalışan Buenos Aires merkezli Superestudio tarafından tasarlanan yeni logo hayli iddialı bir tasarıma sahip... Biz de dünyanın her yerine TV marka çalışmaları, reklam spotları üreten uluslararası bir animasyon ve tasarım şirketi olan Superestudio'nun Kurucu Direktörleri Ezequiel Rormoser ve Marcos Torres ile starın yeni logosunu konuştuk.

Modern, sıcak ve zengin...

Yeni STAR logosunu yaratırken çıkış noktalarının kendilerine gönderilen brief'teki Doğuş Yayın Grubu'nun temel değerlerini orijinal ve özgün bir şekilde yansıtıp Türkiye pazarına uyacak bir iş çıkarmak olduğunu söyleyen Ezequiel Rormoser: "Kanalın hedeflediği ana değerler olarak modern bir duruş, kalite, yenilik, bütünlük ve tutku ortaya çıkıyordu.

Kanalın içerik anlamında karakteristik özellikleri arasında eğlenceli, pozitif, saygılı, kolay takip edilebilen, canlı, parlak, yaratıcı, sıcak ve zengin olması yer alıyordu. Buradan hareketle logo üzerinde çalışmalarımıza başladık. En önemlisi yıldızın şeklini nasıl yansıtacağımızdı. Burada elmasın yıldız şeklinden yola çıktık ancak birebir bir elmas yapmak da istemiyorduk. Dolayısıyla karşıt şekillerin bir araya gelerek bir yıldız oluşturduğu bu tasarım ortaya çıktı" diyor. Rormoser son uç olarak ortaya çok karmaşık olmayan ancak çok da basit olmayan güçlü, renkli, orijinal, şık ve modern bir logo çıktığını düşüyor.

Bir art director ve üç tasarımcının üzerinde çalıştığı projede Star TV'ye ilk etapta 15 farklı tasarım sunulmuş. Kanal yönetimi logolardan ikisini beğenince bu iki tasarım üzerine yoğunlaşılmış. Son iki tasarımdan birinin eski logoyu andırdığını ancak son süreçte kanal yöneticilerinin daha farklı ve yenilikçi olan tasarım üzerinde karara kıldığını söyleyen Marcos Torres, izleyicilerinin logoyu ilk gördüklerinde güçlü bir değişim geçiren, mükemmel ve kuvvetli bir yıldızla, bir markayla karşı karşıya kalacaklarını belirtiyor. Marcos Torres kanalın eski logosuyla yeni tasarladıkları logoyu karşılaştırırken şunları söylüyor: "Eski ve yeni logonun bir çok yönden farklı olduğunu düşünüyoruz.

Öncelikle eski logoda S harfi ana öğeydi ve yıldız daha ikinci plandaydı. Yeni logoda ise S'yi tamamen eleyip yıldızı ana karakter yapmayı seçtik. Bunu yaparken amacımız objenin kendisinin kanalın adını temsil etmesi ve böylece harfi ortadan kaldırıp ikona ve kanalın adına daha çok güç vermekti. Grafik anlamda da yeni logonun daha güncel ve belirli bir modern dokunuşu olduğu kanısındayız. Logonun karşıt şekillerden oluşması sonucu ortaya daha ilginç ve çekici bir yıldızı tasarımı çıkmış oldu. Böylece sadece bir harf ve yıldızdan olan bir görselden uzaklaşılmış oldu."

Marketing Türkiye Özel

Nativist

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Logoda ki değişimi değil de logo dışındaki değişimi beğendim. :closedeyes:

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Logo birçok kişi gibi ben de beğenmedim.Güzel bir tasarım olsada Tv de hiç güzel durmuyor.
Çoğu kişinin eminim ilk izlenimi olumsuzdur.
En basitinden bir anket yapıp fikir alabilirlerdi.
Ama kanalda gerçekten güzel değişimler var.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Logonun içine beyaz yıldız koymuşlar. Şimdi logo ekranda seçilebiliyor eskisine oranla.

LmSUx.png

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Kanalın isminide komple değiştirseydiler,yeni başlangıç iyidir.:)

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Logonun içine beyazlık katılması berbat olmuş.İlk hali daha güzeldi.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
keşke reklamlardaki gibi olsa. özellikle de filmlerde logolar çok rahatsız ediyor.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
TASARIMCILARI STAR'IN YENİ LOGOSUNU ANLATIYOR

Star TV'nin yeni logosunun tasarımını yapan Superestudio'nun kurucu direktörleri Ezequiel Rormoser ve Marcos Torres, Marketing Türkiye dergisine yeni logonun özelliklerini anlattı...

Türkiye'nin ilk özel kanalı unvanına sahip olan Star TV'nin Doğuş Grubu'na satılmasının ardından kanalda yaşanacak radikal değişimler de merakla beklenir olmuştu.

Nihayetinde oldukça uzun süren hazırlık süreci bitti ve 1 Ocak itibariyle Star TV tümüyle değişen görsel kimliği ve kısmen değişen içeriğiyle karşımıza çıktı. Kanal beklendiği üzere en radikal değişimlerden biri görsel kimliğinde yaptı. Sony Entertainment Television, Turner Channels, Fox International Channels, MTV gibi dünyaca ünlü yayıncılar için çalışan Buenos Aires merkezli Superestudio tarafından tasarlanan yeni logo hayli iddialı bir tasarıma sahip... Biz de dünyanın her yerine TV marka çalışmaları, reklam spotları üreten uluslararası bir animasyon ve tasarım şirketi olan Superestudio'nun Kurucu Direktörleri Ezequiel Rormoser ve Marcos Torres ile starın yeni logosunu konuştuk.

Modern, sıcak ve zengin...

Yeni STAR logosunu yaratırken çıkış noktalarının kendilerine gönderilen brief'teki Doğuş Yayın Grubu'nun temel değerlerini orijinal ve özgün bir şekilde yansıtıp Türkiye pazarına uyacak bir iş çıkarmak olduğunu söyleyen Ezequiel Rormoser: "Kanalın hedeflediği ana değerler olarak modern bir duruş, kalite, yenilik, bütünlük ve tutku ortaya çıkıyordu. Kanalın içerik anlamında karakteristik özellikleri arasında eğlenceli, pozitif, saygılı, kolay takip edilebilen, canlı, parlak, yaratıcı, sıcak ve zengin olması yer alıyordu. Buradan hareketle logo üzerinde çalışmalarımıza başladık. En önemlisi yıldızın şeklini nasıl yansıtacağımızdı. Burada elmasın yıldız şeklinden yola çıktık ancak birebir bir elmas yapmak da istemiyorduk. Dolayısıyla karşıt şekillerin bir araya gelerek bir yıldız oluşturduğu bu tasarım ortaya çıktı" diyor. Rormoser son uç olarak ortaya çok karmaşık olmayan ancak çok da basit olmayan güçlü, renkli, orijinal, şık ve modern bir logo çıktığını düşüyor.

Bir art director ve üç tasarımcının üzerinde çalıştığı projede Star TV'ye ilk etapta 15 farklı tasarım sunulmuş. Kanal yönetimi logolardan ikisini beğenince bu iki tasarım üzerine yoğunlaşılmış. Son iki tasarımdan birinin eski logoyu andırdığını ancak son süreçte kanal yöneticilerinin daha farklı ve yenilikçi olan tasarım üzerinde karar kıldığını söyleyen Marcos Torres, izleyicilerinin logoyu ilk gördüklerinde güçlü bir değişim geçiren, mükemmel ve kuvvetli bir yıldızla, bir markayla karşı karşıya kalacaklarını belirtiyor. Marcos Torres kanalın eski logosuyla yeni tasarladıkları logoyu karşılaştırırken şunları söylüyor: "Eski ve yeni logonun bir çok yönden farklı olduğunu düşünüyoruz. Öncelikle eski logoda S harfi ana öğeydi ve yıldız daha ikinci plandaydı. Yeni logoda ise S'yi tamamen eleyip yıldızı ana karakter yapmayı seçtik. Bunu yaparken amacımız objenin kendisinin kanalın adını temsil etmesi ve böylece harfi ortadan kaldırıp ikona ve kanalın adına daha çok güç vermekti. Grafik anlamda da yeni logonun daha güncel ve belirli bir modern dokunuşu olduğu kanısındayız. Logonun karşıt şekillerden oluşması sonucu ortaya daha ilginç ve çekici bir yıldızı tasarımı çıkmış oldu. Böylece sadece bir harf ve yıldızdan olan bir görselden uzaklaşılmış oldu."

Marketing Türkiye

Medyatava

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
renkli yildizin ici beyaZ oln logo biraz daha iyi gibi

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
En cok pazar gecesi sinemasini gelmesine sevindim...

thex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Emeğe saygısızlık etmeden ifade edeyim: Dikenli kirpi gibi olmuş. İtici geldi bana, beğenmedim açıkçası.