Star, 10 yıl sonra tekrar 1 numara!

Bu konuyu okuyanlar

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
tek maç varsa ve ya sadece muhteşşemi izliyoruz başka izlemiyorum

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
sen harcanan parayı ver.ben sana bırak türkiyeyi dünyada en çok izlenilen tv kanalı yapayım.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Behzat Ç hariç oda zaten tv den izlemiyorum netten izliyorum ara sıra o kadar..

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Ağzı olan konuşuyor valla. :)

Çarşamba Muhteşem Yüzyıl, Cumartesi - Pazar Yetenek Sizsiniz Türkiye ve Pazartesi O Ses Türkiye ile hep gün birincisi oluyorlar.

Salı, Çarşamba ve Perşembe maç olduğu zaman da gün birincisi oluyorlar.

Arada Milli maçlarda da öyle.

Ne varmış da birinciymiş diyenler baksınlar reyting tablosuna. Ben, sen, o inandırıcı değil kardeşim bu ölçümler desek de bütün kanallar bu tabloya göre devam ediyorlar.

Bu arada TRT özel kanalların açılmasından sonra hiç birinci olamamıştır.

Türk toplumunun aynasını yansıtıyor.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Yalan da değil hani. :)

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
abuk sabuk yarışma programları ve saçma sapan dizilerden başka bu kanallarda ne var (star kanal d shov tv)

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Kabul etsende etmesende öyle değil mi??..

Sol'un yada Sağ'ın çökmesi gibi bir kavramın doğruluğuna inanmıyorum. Sorun bizim insanımızın sol algısında, solculuğu anarşistlik, teröristlik, dinsizlik vs şeklinde yanlış algılıyorlar ne yazıkki. Zaten öyle bir ülke geldik ki dünyanı hiçbir yerinde sağcıların solculara nasıl solcu olunması gerektiği yada cumhuriyet karşıtlarının cumhuriyet tutkunlarına nasıl cumhuriyet bahramı kutlamaları gerektiği şeklinde ayar verdiğini göremezsiniz. Bugun Atatürk yaşıyor ve o malum partinin başına geçse bile bu halk o partiyi yine iktidar yapmaz eminim.

Hiç unutmam izmirde ünivde sivaslı bir arkadaşım " izmir gibi modern, gelişmiş, kültürlü, kızları güzel , yaşaması güzel , eğitim seviyesinin yüksek olduğu bir şehirde nasıl sol partiler 1.geliyor anlamıyorum" demişti, bende gülmüştüm siyasete girmek istemeyek. Ama herşeyi özetliyor sanırım bu düşüncedeki ironi.

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kanal d gelirleri kayip sehir & yalan dunya Dizilerinden sagliyor

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Bu konuda da siyaset yapmayın. :)

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
acunun ısıtıp ısıtıp koyduğu yarışmalar olsun. Kanuni Sultan Süleymanın gerçek hayatının H sine bile anlatamayan dizisi olsun bence sonunculuğu bile hak etmiyor diğer diziler bence 5 para bile etmez.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@tambjk Bende bi kaç şey söylemek isterdim ama yeri değil malesef.. Başka bi platformda artık..

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
acunun ısıtıp ısıtıp koyduğu yarışmalar olsun. Kanuni Sultan Süleymanın gerçek hayatının H sine bile anlatamayan dizisi olsun bence sonunculuğu bile hak etmiyor diğer diziler bence 5 para bile etmez.
acun kelımesı yasaklanmalı bu forumda :D:p

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
televizyonun gunumuzde hala sosyal medyanin onunda olmasini gercekten anlayamiyorum. ben hic acmadigim icin kimse acmiyor gibi geliyor demek ki bana.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bir şey merak ediyorum, Muhteşem Yüzyıl yayınlanırken "tarihi padişahın hayatını buradan öğreneceksiniz" falan mı dendi, öyle bir açıklama mı yapıldı?
Ne garibiz arkadaş ya.. Şu b*ktan dizi sektöründe yıllar sonra "çOcuklar duymasın" diye adam akıllı komedi yapılabilmişti, psikologlar derneği ayaklanmış vay efendim biz böyle miyiz diye, dizideki psikolog manyak diye.. birol güven de sağolsun "yiğit bulut'un" önde gideni.. noldu sonra dizi saçma sapan bişeye döndü.

ya beğenmiyorsanız izlemeyin.
kanuni sultan süleymanın hayatını öğrenmek için onlarca kaynak var. televizyon dizisi mi kaldı laf yetiştirecek beğenmeyip? azıcık tarih kitaplarını eleştirin devletinizin verdiği.. hala baltacı mehmet paşa katerina'nın çadırına girdi de, rus ordusunu yok edebilecekken geri çekildik falan yazıyor komik komik.. :)

hayır bir kere planlayıp oturup izlemişliğim yok şu diziyi de, savunacak da değilim de, eleştiriler de manasız.
adamlar çıtır çerez eğlencelik bir şey sunuyor.
napsın habire savaş mı göstersin? tekrarını izleyip durun o zaman da? =)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
bu söylentileri çıkaranlar da dizi yapımcıları ve kanal ekibinin talimatını yerine getiren medyadır zaten, sen rahat ol. raiting raiting.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ne söylentisi anlamadım? Tartışılması için bu konuları salan diyorsan, evet onun da payı vardır ama, muhafazakar kesimin de çok büyük şikayetleri olduğu aşikar. :)
Ratingleri batsın, ben de televizyon izlemeyen kesimdenim. yani bir anlam bulamıyorum, bana hitap edecek bişey çıkmıyor, çok banal çok bayık çok klişe bir laf ama, 2 tane baktığım dizi dışında olur da tv açarsam belgesel bakıyorum. kardeşim adamlar ilginç ilginç şeyler anlatıyorlar, merak uyandırıyor. :)

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Bir şey merak ediyorum, Muhteşem Yüzyıl yayınlanırken "tarihi padişahın hayatını buradan öğreneceksiniz" falan mı dendi, öyle bir açıklama mı yapıldı?
Ne garibiz arkadaş ya.. Şu b*ktan dizi sektöründe yıllar sonra "çOcuklar duymasın" diye adam akıllı komedi yapılabilmişti, psikologlar derneği ayaklanmış vay efendim biz böyle miyiz diye, dizideki psikolog manyak diye.. birol güven de sağolsun "yiğit bulut'un" önde gideni.. noldu sonra dizi saçma sapan bişeye döndü.

ya beğenmiyorsanız izlemeyin.
kanuni sultan süleymanın hayatını öğrenmek için onlarca kaynak var. televizyon dizisi mi kaldı laf yetiştirecek beğenmeyip? azıcık tarih kitaplarını eleştirin devletinizin verdiği.. hala baltacı mehmet paşa katerina'nın çadırına girdi de, rus ordusunu yok edebilecekken geri çekildik falan yazıyor komik komik.. :)

hayır bir kere planlayıp oturup izlemişliğim yok şu diziyi de, savunacak da değilim de, eleştiriler de manasız.
adamlar çıtır çerez eğlencelik bir şey sunuyor.
napsın habire savaş mı göstersin? tekrarını izleyip durun o zaman da? =)

Herkez sen gibi düşünse sorun yok ama dizideki kanuninin gerçekten böyleymiş deyip izleyenler var.vakit geçirmek için değil diziden tarih öğreneceklerini sanıyorlar. hem bu dizi sadece türkiyede yayınlanmıyor bazı ülkelerdede yayınlanıyor onlarada bu dizi gerçek hayatı yansıtmıyor diyecek halin yok :) osmanlıyı dış ülkelere böyle tanıtıyoruz en azından kanuniyi

tooclose

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilinç altı olarak toplumu islam ahlakından uzaklaştırmada evet; 1 numara.

Samanyolu TV yi izlemekten daha iyidir. Eğer ki STAR TV den hoşlanmıyorsanız buyrun taraf tutan Samanyolu tv.

Lafınızı terslemek zorundayım ama bunu başarı olarak görmek yerine yine her zamanki gibi kötülemenizi anlayamıyorum. Bu arada islam ahlakından uzaklaştırdıkları falanda yok. Eğer sizi etkiliyorsa psikoloğa görünün.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Herkez sen gibi düşünse sorun yok ama dizideki kanuninin gerçekten böyleymiş deyip izleyenler var.vakit geçirmek için değil diziden tarih öğreneceklerini sanıyorlar. hem bu dizi sadece türkiyede yayınlanmıyor bazı ülkelerdede yayınlanıyor onlarada bu dizi gerçek hayatı yansıtmıyor diyecek halin yok :) osmanlıyı dış ülkelere böyle tanıtıyoruz en azından kanuniyi

Her şeyi "bizi dışarıya tanıtacak" kafasıyla görmemek lazım.
Bu kafayla, turist gelecek diye F1 yapmaya kalktılar, patladı. F1 turist için yapılmaz.
Sen Lost izleyince Koreli'leri kocasını aldatan/karısını döven olarak mı yorumladın? :)

Diziden izleyip "böyleymiş" diyecek seviyede adam için, kanuniyi nasıl tanıdığından daha büyük endişelerimiz olması gerekmez mi? :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
onu bilmem de ben spartacus'ü izleyince romalıları gayet eş cinsel, iğrenç yaratıklar olarak görüyorum. bilinç altım artık üstüne taşıma işlemini tamamladı. :)

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Her şeyi "bizi dışarıya tanıtacak" kafasıyla görmemek lazım.
Bu kafayla, turist gelecek diye F1 yapmaya kalktılar, patladı. F1 turist için yapılmaz.
Sen Lost izleyince Koreli'leri kocasını aldatan/karısını döven olarak mı yorumladın? :)

Diziden izleyip "böyleymiş" diyecek seviyede adam için, kanuniyi nasıl tanıdığından daha büyük endişelerimiz olması gerekmez mi? :)

Herşeyi dışarıya tanıtıcak halimiz yok evet haklısın ama zamanında fransada dansı yasaklayan bir padişahın odasında dansöz oynamasını izleyen bir yabancıda nasıl düşünür tanıtmayalım kabul böyle sözde tarih anlatan dizileride dış ülkelere satmıyalım.

lostda adada mahsur kalmış insanları anlatmak için çevrilmiş bir dizi muhteşem yüzyıl öyle değil.

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakma ama saçmalamışsın, eğer yazdıkların yorumlansın istemiyorsan niye paylaşıyorsun. İnsanların senin söylediklerin hakkında düşündükleri senin için önemli değilse, niye okumaları için onlarla paylaşıyorsun? Senin söylediklerin bu durumda başkaları için niye önemli olsun ki? Umursamıyorsan niye paylaşıyorsun?. "Söz hakkı varsa Star tv yetkilileri gelsin" demişsin, eğer sadece onları muhattap alcaksan gidip adamlara mail atsaydın forumda paylaşmak yerine. Böyle forumdaşlık mı olur, blog açıp yazsaydıv tek taraflı etkileşimsiz o zmn :)

----------------------0000----------------
2.msj'ım solid sözüm özellikle sana değil, alt alta eklemiş msjlarımı forum :)

"Halk" böyle uygun görmüş. İşinize gelince "Halk" ın "Millet" in tercihi bu yönde saygı duyacaksınız! diyeceksiniz. İşinize gelmeyincede halk'ı adam yerine koymayacaksınız. Eee demekki neymiş, "halktan kopuk", "değerlerinden uzak", "tercihlerine saygısız " şeklinde yaftalamaları ağıza sakız etmek doğru değilmiş :)

O dilinden düşürmediğiniz "Halk"(%50si) aslında sizin tahmin ettiğiniz gibi, sizlerle aynı şekilde düşünüp, inanıp, yaşayan bir topluluk değilmiş.

Bak güzel kardeşim sana bugüne kadar kimsenin yapmadığı bir iyilik yapacağım ve nasıl bir durum içinde olduğu göstereceğim.

1- Bu konu bir haber değerindedir. Yani bu konuya yapılmış yorumlar forum üyeleri için değil, habere konunun kendisinedir. Yani benim yazdığım yorumu beğenirsin beğenmezsin o seni ilgilendirir ama benim buraya yazı yazmam senin benim yazıma yorum yazabileceğin anlamına gelmez.

2- Eğer bir konu açsaydım ve dediğin gibi cevap yazmayın ben bu konuyu sizin için açmadım deseydim senin dediğin forumdaşlık vs konularını belki düşünebilirdim.

3- Burası her ne kadar forum olsa da aynı şekilde bir haber sitesidir. Ben burada teknolojik gelişmeleri ve haberleri takip ediyorum. Yöneticiler haberler için kişisel yorumlara izin vermiş. Yani ben blog vs açmak veya mail atmak yerine buradan yorumluyorum haberleri böylelikle benim yorumumu yorumlamak sana değil bir kez daha söylüyorum haberde simi geçen kişi kurum veya yapımlardır. Ben Sdn'yi takip ediyorsam onlar firmalarını geliştirmek istiyorsalar onlarda Sdn'yi takip etsin.

4- Bu mesele hakkında son olarak sen benim eşim dostum tanıdığım ahbabım değilsin. Yani benim yazılarımı yorumlayacak kişi sen değilsin. Bi zahmet benim fikirlerim düşüncelerim ve yorumlarımdan uzak dur. Sana gelene kadar başka kişiler var yorumlarımı yorumlayacak.

Eğer ben fikirimi belirttiğim yorumda diğer üyelerle bir polemiğer girmemek için mesajımı yorumlamayın diyorsam kimsenin üstüne vazife değildir enim mesajımı yorumlamak. Ben saçmalarım kafatı yerim sıyırırm ama bu konuda söz sahibi yönetimdir.

Varsa benimle ilgili bir şikayetin sıkıntın derdin gitersin forum yöneticisine anlatırsın derdini veya mesajı raporlarsın olur biter. Şimdi sana bir kez daha söylüyorum mümkünse sen benim açtığım konulara veya konulara yazdığım yorumlara müdahil olma. Zira işin boyutunu başka yönlere çekeceğim.

Yazdıklarım için önce ben sorumluluğum ve benim mesajımı değiştirme yayınlama veya yayınlamama hakkı yönetimdedir.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bak güzel kardeşim sana bugüne kadar kimsenin yapmadığı bir iyilik yapacağım ve nasıl bir durum içinde olduğu göstereceğim.

1- Bu konu bir haber değerindedir. Yani bu konuya yapılmış yorumlar forum üyeleri için değil, habere konunun kendisinedir. Yani benim yazdığım yorumu beğenirsin beğenmezsin o seni ilgilendirir ama benim buraya yazı yazmam senin benim yazıma yorum yazabileceğin anlamına gelmez.

2- Eğer bir konu açsaydım ve dediğin gibi cevap yazmayın ben bu konuyu sizin için açmadım deseydim senin dediğin forumdaşlık vs konularını belki düşünebilirdim.

3- Burası her ne kadar forum olsa da aynı şekilde bir haber sitesidir. Ben burada teknolojik gelişmeleri ve haberleri takip ediyorum. Yöneticiler haberler için kişisel yorumlara izin vermiş. Yani ben blog vs açmak veya mail atmak yerine buradan yorumluyorum haberleri böylelikle benim yorumumu yorumlamak sana değil bir kez daha söylüyorum haberde simi geçen kişi kurum veya yapımlardır. Ben Sdn'yi takip ediyorsam onlar firmalarını geliştirmek istiyorsalar onlarda Sdn'yi takip etsin.

4- Bu mesele hakkında son olarak sen benim eşim dostum tanıdığım ahbabım değilsin. Yani benim yazılarımı yorumlayacak kişi sen değilsin. Bi zahmet benim fikirlerim düşüncelerim ve yorumlarımdan uzak dur. Sana gelene kadar başka kişiler var yorumlarımı yorumlayacak.

Eğer ben fikirimi belirttiğim yorumda diğer üyelerle bir polemiğer girmemek için mesajımı yorumlamayın diyorsam kimsenin üstüne vazife değildir enim mesajımı yorumlamak. Ben saçmalarım kafatı yerim sıyırırm ama bu konuda söz sahibi yönetimdir.

Varsa benimle ilgili bir şikayetin sıkıntın derdin gitersin forum yöneticisine anlatırsın derdini veya mesajı raporlarsın olur biter. Şimdi sana bir kez daha söylüyorum mümkünse sen benim açtığım konulara veya konulara yazdığım yorumlara müdahil olma. Zira işin boyutunu başka yönlere çekeceğim.

Yazdıklarım için önce ben sorumluluğum ve benim mesajımı değiştirme yayınlama veya yayınlamama hakkı yönetimdedir.

1) Yorumuna yorum yazmak için izin alacak değilim. Eğer lafının arkasında duramayıp polemiklerden sakınacaksan forumlar doğru bir yer değil. Sonuç itibariyle görüyorsun mani olamıyorsun.

2) Ben konudan değil yorumdan bahsediyorum. Her konu gibi her yorumda bal gibi yorumlanabilir.

3) Bahsedilen konu sitenin haber bölümüne değil forum bölümüne açılmıştır. Yani haberler için kişisel yorum gibi birşey söz konusu değil. Kaldıki ha haber ha forum. Bu siteye birşey paylaşıyorsan yorumlardan kaçamazsın. Bu gerçeği öğrenecek kadar internette zaman geçirmişsindir.

4) Çok romantik bir yaklaşım :) Eş dost ahbablığın forum da yorum yapabilmeyle ne alakası var. Forumculukta yaklaşımınla çığır açmışsın resmen. Forumun olanakları belli kuralları belli. Neyi yapıp neyi yapamayacağımız orada belirlenmiş.

Boşu boşuna 4 madde ile takla atmışsın. Mesele polemiğe girmemek istemendi zaten, lafı uzatıp sağa sola çekmeden ifade etseydin ya en baştan.

Benim bir şikayetim yok. Ama haddimi aştığımı , üstüme vazife olmadan ve yorumlama sıram gelmeden yorumuna yorum yaptığımı düşünüp rahatsızlık duyuyorsan, sen derdini forum yöneticlerine anlatıp mesajımı raporlarsın olur biter.

Forum kuralları çerçevesinde istediğim yere müdahil olurum, senden izin alacak değilim :) Hangi yöne çekeceksen de çek, tehtidinden çok korktum!!