Yardım SSD Taktım Ama Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Bugün yeni sata ssd aldım fakat çalışmıyor, sürekli bip sesi çıkartıyor ve görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir?
Anakart:GİGABYTE GA-H82M-S1
Ssd:HP S650 2.5

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bios üzerinden boot kısmına girip windows kurulu olduğu diski 1. Seçeneğe yükseltirsen düzelecektir.

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Bios üzerinden boot kısmına girip windows kurulu olduğu diski 1. Seçeneğe yükseltirsen düzelecektir.
Sağolun oldu peki windows'u tekrar kurmak istiyorum ssd'nin üstüne nasıl kurabilirim?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İlk önce usb ye sahipsen usbye hangi işletim sistemini yüklemek istiyorsan onun imajını yazır. Daha sonra windows kurulu olan diskinin anakartla olan bağlantısını çıkart. İşletim sistemi kurmak istediğin disk takılı kalsın, imaj yazdırdığın usb yı kasaya tak, ve sistemi başlat otomatik kurulum ekranına geleceksin. Kurulumu bitirdikten sonra bilgisayarı kapat, ilk başta kablosunu söktüğün eski windows kurulu diskini bağla sornasında tekrardan bios boot kısmına git, hangi işletim sistemini kullanmak istiyorsan onun bulunduğu diski 1. kısma getir tekrar. Sonra başka bir sorun olursa bana ilet yardımcı olurum.