SSD Kullanmanın Faydaları

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

bilgin21

Üyecik
SSD Kullanmanın Faydaları


5b1ce50393d17.jpg

Ssd hard disklerde normal harddisklere göre bir manyetik hız söz konusu değildir.Yani hdd lerde gibi kafanın bir plak üzerinde dönmesi gibi bir durumu yoktur.

Özelliklerde işletmelerde 3 boyutlu tasarım yaparken render alma işlemlerini daha hızlı yaparlar.Okuma ve yükleme hızı hdd lere göre çok yüksektir.

SSD ler normal harddisklere göre daha hafiftirler.Bu yüzden herhangi bir yere seyahet ettiğimizde taşıması daha kolaydır.

Katı hal sürücüler, dahili voltaj dalgalanmaları izlemesi nedeniyle güç kesintilerini oldukça iyi yönetiyor. SSD'ler voltaj düşüşleri durumunda kullanıcı verilerini yedekleyebilir. Özel voltaj tutma devresi, bekleyen yazmaların diskte kaydedilmesine izin verir. Üst düzey SSD modelleri, güç kesintileri sırasında zamanında veri yedeklemelerini sağlayan dahili pillerle birlikte gelir.


SSD lerde bulunduğumuz çevre ortamlarında sıcaklık yüksek olsa bile ssd hard diske zarar vermez.Ayrıca ısınma sorunu olmadığı için laptoplarda pil ömrünü dahada çok yükseltir.

SSD hard disklerde yükleme ve okuma hızı çok yüksek olduğundan özellikle işletmelerde ölçüm testleri yaparken bu işlemleri çok hızlı ve kolaydır.

Normal hard diski yere düşürdüğünüzde içindeki kafa bir plak üzerinde olduğu için düştüğü anda plak üzerinden oynayabilir ve hard disk geri dönmesi mümkün olmayan bir hasar almış olabilir.SSD lerde böyle bir özellik olmadığı için düşme olsa bile herhangi bir zarar görmez.

SSD lerde herhangi bir hareket parçası olmadığından normal hard diske göre daha hızlı ve performanslıdır.

Veri akışı sırasında harici hard diski hareket ettirdiğimizde harici hard diskte dosyayı alırken büyük bir probleme neden olabilir.

Bilgisayarı açarken daha çabuk Windows ekranını açar.

Okuma ve yazma kafası olmadığı için dosyalara erişim hızı daha yükseltir.

Dosyaları bölüm yüklemesine göre.Manyetik bir şekilde çalışma söz konusu değildir.

Hareketli bir şekilde çalışma olmadığından sizi rahatsız edecek bir gürültüye sebep olmazlar.Özellikle laptoplarda ısı artışına sebep olmaz.Tam verimlilikle çalıştır.

Veriler yazılır ya da silinirken SSD hard diske bir bozulmaya yol açmaz.

Normal bir hard diske göre ömrü daha yüksektir.Hard disklerde herhangi bir şekilde hasar almasa bile ortalama ömrü 5 senedir.

Açıklama
 

Ekli dosyalar

Son düzenleyen moderatör:

Samet UCA

Profesör
Daha önce bir kaç konuda da yazmıştım. İlk defa yaklaşık 6 ay önce SSD sahibi oldum ve bir daha kesinlikle HDD ile uğraşmam. İşletim sisteminin ve uygulamaların açılışı şaşırtıcı derecede hızlandı.
 

ZX9NX

Üyecik
Önemli bir konu ve açıklama çok yerinde olmuş . SSD artık vazgeçilmezimiz haline geldi ve yakın zamanda farklı jenerasyon ve bağlantı ekipmanları ile çok daha hızlı hale geleceklerinden şüphem yok .
 
Üst