spotify'a RTÜK Süresi

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Cidden spotify' a para veren var mı? Aynı fiyata YouTube premium alınıyor ve YouTube Music' de premium oluyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Burada devlet Spotify den vergisini almaya çalışıyor burada yanlış olan ney ? Lisans almazsa Türkiye'de kullandırmam diyor satış yapıyorsanda vergini verecen diyor...

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Ne kadar şaçma kanun ya.Vergi için neler yapıyorlar neyse allahtan vpn diye bişi var,şaka gibi ya

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Ne kadar şaçma kanun ya.Vergi için neler yapıyorlar neyse allahtan vpn diye bişi var,şaka gibi ya
Asgari ücret kazanan insan bile vergi ödüyorken devletin bu gibi kurumlara müsamaha göstermesi anormal olan şeydir. Doğru olan yapılıyor. Türkiyede belki de milyonlarca üyesi var spotify'ın. Türkiye üzerinden milyonlarca lira/dolar para kazanan kurumlar asıl vergi ödemezse yanlış olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sizin devletin arkasında olması gerekir böyle adamlardan firmalardan kurumlarda daha çok vergi alsın diye. Tam tersi vergi vermemesini savunmanız ilginç.
Ama bizim insanımız ilginç bir şekilde zenginden vergi alınmamasını savunacak neredeyse. Bçyle Amerikan firmaları milyonlarca abonelik alıyor sıfır vergi sıfır masraf ile halkı sömürüyor resmen. Zamanında Netfıx te vergi almak için RTÜK'e bağlanırken millet ayağa kaldı. 2-3 milyon abonesi olan kurumdan devlet vergi alamıyordu neredeyse halkın inadı yüzünden.

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Asgari ücret kazanan insan bile vergi ödüyorken devletin bu gibi kurumlara müsamaha göstermesi anormal olan şeydir. Doğru olan yapılıyor. Türkiyede belki de milyonlarca üyesi var spotify'ın. Türkiye üzerinden milyonlarca lira/dolar para kazanan kurumlar asıl vergi ödemezse yanlış olur.
Hayır ben vergiye bişi demiyorum ,lisan olayına diyorum

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bakın ben burada iyi niyetli bir bir duruş göremiyorum. Devletin hakkıdır vergi istemek bunu kabul ediyorum. Ama yıllardır içeride vergi kanunlarımızı düzeltmeyen ve yap boz oyuncağa döndüren devletimiz sosyal medya platformlarından temsilci atamalarını da istiyor ve bunların da Türk olmasını istiyor. Yargı zaten elinde. Hükümet olur olmaz kendi beğenmediği yayınları yapanlara sosyal medya platformuna ( onun Türkiye temsilcisine) başvurarak kaldırmasını kullanıcı bilgilerini vermesini vs talep edecek. Tabii ki devletlerin bunu da yapmaya hakkı var. Ama yargının bağımsız olduğu ve hukukun üstünlüğü olan ülkelerde.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Bunu duyar duymaz maalesef tekrar Apple Music'e döndüm ama ondan memnunum bazı eksikler olsa da bile.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
RTÜK'ünde parası kalmamış, kötü oldu bu. Artık herşeye el atarlar.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Sabah internet sitesinde yayınlanan habere göre; Türkiye'de temsilciliği olmayan İsveç merkezli şirketin Stockholm'deki birimiyle temasa geçen RTÜK yetkilileri firmadan olumlu geri dönüş aldı. Buna göre, Spotify yayın lisansını alacak. Türkiye'deki Pazar payını kaybetmek istemeyen Spotify ayrıca Türkiye'de temsilcilik de açacak.

Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Son dakika haberler: RTÜK-Spotify anlaşması tamam

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Devletimiz bu sosyal medya hesaplarından vergi almasın bunlar ülkemizde at koştursun istediklerini yapsınlar.Burada amaç bu hükümetin almaması diye bakıyorsanız yanılıyorsunuz.Eğer bugün bu olaya hayır dersek yarın istediğimiz hükümette gelse artık alamayız.
O çok beğendiğimiz avrupa devletleri bu sosyal medyalardan kazanç sağlıyor.Bu yüzdende yasaklanmıyor ve sansürcü diye adlandırılmıyorlar.
Lütfen bu olaylar karşısında

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Vergiyi Lisans ile alıyor. RTÜK sistemine bir TV kanalı yada Radyo kanalı gibi kayıt olacak.
Dijital hizmet vergisi ne halta yarıyor madem lisans lisans diye tutturacaklardı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizin devletin arkasında olması gerekir böyle adamlardan firmalardan kurumlarda daha çok vergi alsın diye. Tam tersi vergi vermemesini savunmanız ilginç.
Ama bizim insanımız ilginç bir şekilde zenginden vergi alınmamasını savunacak neredeyse. Bçyle Amerikan firmaları milyonlarca abonelik alıyor sıfır vergi sıfır masraf ile halkı sömürüyor resmen. Zamanında Netfıx te vergi almak için RTÜK'e bağlanırken millet ayağa kaldı. 2-3 milyon abonesi olan kurumdan devlet vergi alamıyordu neredeyse halkın inadı yüzünden.
Amerikan firmalarından vergiyi koparıyorlar da bir yandan ihaleyi götürenlerin vergilerini siliyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Dijital hizmet vergisi ne halta yarıyor madem lisans lisans diye tutturacaklardı?

Senin gözün nasıl döndüyse işin gücün yok gibi elin yabancı firmasının müzik şirketinin vergisini lisans ücretini mi düşünüyorsun ? Bu kadar mı oldun ya. Adamlara çok oldu azaltılsın diye eylem yap polisle çatış birde oldu olacak. Devlet isterse onlda 2 vergi alsın isterse 3 sanane bizene bundan ? Ama sennin amacın Devlet kazanmasın...

Devlet bizden alacağına böyle büyük firmalardan alsın vergi diye sevineyeceğine o kadar körlemesine kinlenmişin ki saçma konuşuyorsun.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Senin gözün nasıl döndüyse işin gücün yok gibi elin yabancı firmasının müzik şirketinin vergisini lisans ücretini mi düşünüyorsun ? Bu kadar mı oldun ya. Adamlara çok oldu azaltılsın diye eylem yap polisle çatış birde oldu olacak. Devlet isterse onlda 2 vergi alsın isterse 3 sanane bizene bundan ? Ama sennin amacın Devlet kazanmasın...

Devlet bizden alacağına böyle büyük firmalardan alsın vergi diye sevineyeceğine o kadar körlemesine kinlenmişin ki saçma konuşuyorsun.
Benim amacım devlet kazanmasın değil, sen körlemesine her gelen vergiyi savunuyorsun. Ama malum kişilerin her gün aldığı vergi indirimlerinden istisnalarından haberin yok galiba. Benim tepkim buna!!!

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Benim amacım devlet kazanmasın değil, sen körlemesine her gelen vergiyi savunuyorsun. Ama malum kişilerin her gün aldığı vergi indirimlerinden istisnalarından haberin yok galiba. Benim tepkim buna!!!

Vergi Affına kızıp Lisans ücreti alınmamayı savunuyorsun farkında değil misin ? Devlet bir düzenleme yapıyor. Bütün yabancı firmalar Türkiye'de bir temsilci bulundursun ekstra vergi versin diye. Ama muhalefet inatla buna karşı çıkıyor sakın temsilci bulundurmayın vergi vermeyin gerekirse ülkeden çekilin biz kaçak göcek gene para yollarız size diye...

Reaksiyon puanı
8,009
Spotify kabul etmiş etmesine de devletin yabancı yatırımcılardan vergi almasından rahatsız niye oldular konuda onu anlamadım.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Spotify kabul etmiş etmesine de devletin yabancı yatırımcılardan vergi almasından rahatsız niye oldular konuda onu anlamadım.
Dijital hizmet vergisi diye bir vergi vardı zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Firmanın o vergiyi kendi cebinden ödeyeceğini mi düşünüyorsunuz parası yine bizden çıkacak olan hep halka, büyük holdinglere yandaşlara sürekli indirim yapsınlar bize bindirim siz de buna göz yumun aynen en büyük vatansever sizlersiniz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Dijital hizmet vergisi diye bir vergi vardı zaten.

Yaa siz inatla şunu anlamıyorsunuz isterse toprak bastı parası verrgisi olsun isterse Türkiye'ye giriş parası diye ekstra vergi olsun. Ne olmuş Dijital hizmet vergisi varsa başka almasın mı ? Bu şirketler parayı amudu ile götürsün mü ? Bunu mu savunuyorsun gerçekten.

Spotify 'ın Türkiye'de temsilciliği yok yatırımı yok. Adam dijital ortamda Türkiye'ye bir kuruş yatırım yapmadan gram faydası olmadan ve insan çalıştırmadan üyelik başı 9-10 TL para alıyor taş atıyorda kolu mu yoruluyor ? İnatla vergi alınmasın burada insan çalıştırmasınlar temsilci bulundurmasınları savunmak resmen Devlet millet kazanmasın demektir. Burada halktan 10 TL alıyorsa 2-3 TL sini devlete versin abi bundan siz neden RAHATSIZ OLUYORSUNUZ GERÇEKTEN ANLAMIYORUM... Korkmayın AKP'ye gitmiyor o para devletin hazinesine gidiyor.