Haber spotify'a RTÜK Süresi

OzkanK.

Dekan
Yasaklı
Burada devlet Spotify den vergisini almaya çalışıyor burada yanlış olan ney ? Lisans almazsa Türkiye'de kullandırmam diyor satış yapıyorsanda vergini verecen diyor...

alpsadik

Nothing is true, Everything is permitted
Yönetici
Moderatör
Ne kadar şaçma kanun ya.Vergi için neler yapıyorlar neyse allahtan vpn diye bişi var,şaka gibi ya
Asgari ücret kazanan insan bile vergi ödüyorken devletin bu gibi kurumlara müsamaha göstermesi anormal olan şeydir. Doğru olan yapılıyor. Türkiyede belki de milyonlarca üyesi var spotify'ın. Türkiye üzerinden milyonlarca lira/dolar para kazanan kurumlar asıl vergi ödemezse yanlış olur.

OzkanK.

Dekan
Yasaklı
Ne kadar şaçma kanun ya.Vergi için neler yapıyorlar neyse allahtan vpn diye bişi var,şaka gibi ya
Sizin devletin arkasında olması gerekir böyle adamlardan firmalardan kurumlarda daha çok vergi alsın diye. Tam tersi vergi vermemesini savunmanız ilginç.
Ama bizim insanımız ilginç bir şekilde zenginden vergi alınmamasını savunacak neredeyse. Bçyle Amerikan firmaları milyonlarca abonelik alıyor sıfır vergi sıfır masraf ile halkı sömürüyor resmen. Zamanında Netfıx te vergi almak için RTÜK'e bağlanırken millet ayağa kaldı. 2-3 milyon abonesi olan kurumdan devlet vergi alamıyordu neredeyse halkın inadı yüzünden.

Tolga6bd6

Asistan
Asgari ücret kazanan insan bile vergi ödüyorken devletin bu gibi kurumlara müsamaha göstermesi anormal olan şeydir. Doğru olan yapılıyor. Türkiyede belki de milyonlarca üyesi var spotify'ın. Türkiye üzerinden milyonlarca lira/dolar para kazanan kurumlar asıl vergi ödemezse yanlış olur.
Hayır ben vergiye bişi demiyorum ,lisan olayına diyorum

ozciceky

Profesör
Bakın ben burada iyi niyetli bir bir duruş göremiyorum. Devletin hakkıdır vergi istemek bunu kabul ediyorum. Ama yıllardır içeride vergi kanunlarımızı düzeltmeyen ve yap boz oyuncağa döndüren devletimiz sosyal medya platformlarından temsilci atamalarını da istiyor ve bunların da Türk olmasını istiyor. Yargı zaten elinde. Hükümet olur olmaz kendi beğenmediği yayınları yapanlara sosyal medya platformuna ( onun Türkiye temsilcisine) başvurarak kaldırmasını kullanıcı bilgilerini vermesini vs talep edecek. Tabii ki devletlerin bunu da yapmaya hakkı var. Ama yargının bağımsız olduğu ve hukukun üstünlüğü olan ülkelerde.

Son mesajlar