Spotify şimdi ne yapacak

Bu konuyu okuyanlar

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Selamlar haberi yeni aldım sanırım rtük açıklama yapmış Spotify'e 72 saat süre vermişler. Gençlerin kullandığı bütün her şeye engel koydular. Artık ne filim izleyebiliyoruz ne de sosyal medyada özgürce tartışa biliyoruz. Şimdide Spotify çıktı. Sizce ne olacak Spotify lisans başvurusunda bulunacak mı?

Reaksiyon puanı
8,013
Gençler kullanıyor diye değil , RTÜK eğer Türkiye'de yayın yapmak istiyorsan şu şu kurallara uyman gerekir dedi ve çoğu firma uydu. Spotify uymadı , direk kapatmak yerine 72 saatiniz var dendi. Büyük ihtimal başvururlar. İyi reklam oldu Spotify için artık duymayan kaldıysa da haberlerde görüp bu ne diye bakmıştır.

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Gençler kullanıyor diye değil , RTÜK eğer Türkiye'de yayın yapmak istiyorsan şu şu kurallara uyman gerekir dedi ve çoğu firma uydu. Spotify uymadı , direk kapatmak yerine 72 saatiniz var dendi. Büyük ihtimal başvururlar. İyi reklam oldu Spotify için artık duymayan kaldıysa da haberlerde görüp bu ne diye bakmıştır.
İnşallah başvururlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Üyelerini madur edip para iadesi yapmak istemiyorsa paşa paşa gidip Lisans üyeliği alması lazım almazsa kendi kaybeder... Diğer firmalar salak mı alıyorda bu Spotify kral Faysal gibi almıyor :)

Reaksiyon puanı
5,172
Spotify 2 yıl önce Türkiye ofisini kapatmıştı bir takım şeylerden haberdar olmadıkları için bu durumun yaşandığını düşünüyorum.

Sonuçta spotifya giren çıkan bir şey yok. Oda diğer tüm firmalar gibi kesilen vergiyi kullanıcıya yansıtacak.

Reaksiyon puanı
3,027
Lisans başvurusu yaptılar diye hatırlıyorum. Spotify kullanmamın en büyük sebebi kumanda özelliği. Mesela bilgisayardayken telefondan müziği değiştirebiliyorum. Bunun yanında özel olarak hazırladığı çalma listeleri de önemli. Spotify kapanırsa YouTube Music geçerim herhalde, ama beş yıllık hesap verilerini oraya taşımak zor olacak.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Lisans başvurusu yaptılar diye hatırlıyorum. Spotify kullanmamın en büyük sebebi kumanda özelliği. Mesela bilgisayardayken telefondan müziği değiştirebiliyorum. Bunun yanında özel olarak hazırladığı çalma listeleri de önemli. Spotify kapanırsa YouTube Music geçerim herhalde, ama beş yıllık hesap verilerini oraya taşımak zor olacak.
Apple Music'de var.

Reaksiyon puanı
5,172
Evet anlaşma sağladılar. 2014 den beri spotify premium mod apk kullanan ve 2016 dan itibarende spotify premium kullanan biri olarak ben başka platformda spotify sız yapamazdım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Selamlar haberi yeni aldım sanırım rtük açıklama yapmış Spotify'e 72 saat süre vermişler. Gençlerin kullandığı bütün her şeye engel koydular. Artık ne filim izleyebiliyoruz ne de sosyal medyada özgürce tartışa biliyoruz. Şimdide Spotify çıktı. Sizce ne olacak Spotify lisans başvurusunda bulunacak mı?
Spotify premium apk kullanıyorum kafam rahat