Soru Spora 1 ay ara vermenin sonucu ne olur?

srmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar merhaba, 6 yıldır düzenli olarak vücut geliştirme yapıyorum ve vücudumu iyi bir seviyeye getirdim. Birkaç ay sonra 1 ay ara vermek zorunda kalacağım, kas kaybı yaşar mıyım sizce? Yaşasam bile, ne kadar sürede eski formuma dönerim? Şimdiden teşekkürler.

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,639
Arkadaşlar merhaba. 6 yıldır düzenli olarak vücut geliştirme yapıyorum. Vücudumu iyi bir seviyeye getirdim. Birkaç ay sonra 1 ay ara vermek zorunda kalıcam. Kas kaybı yaşar mıyım sizce? Yaşasam bile ne kadar sürede eski formuma dönerim. Şimdiden teşekkürler
Spor yapmıyorum ama düşüncemi belirtmek istedim. Eğer 1 ay boyunca hiç spor yapmayacaksanız(basit şınav,mekik gibi hareketler bile) ve beslenmeniz düzgün değilse birazcık kas kaybı yaşamanız muhtemel. Ama eğer basit spor hareketleri yapabilicekseniz ve protein ağırlıklı beslenirseniz bence çok bir şey olmaz ve formunuza çabucak dönersiniz. Tabi bu benim düşüncem kesin bir şey diyemiyorum o yüzden spor yapan ve daha önce yaşamış birinin yazmasını beklemenizi öneririm.

srmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Spor yapmıyorum ama düşüncemi belirtmek istedim. Eğer 1 ay boyunca hiç spor yapmayacaksanız(basit şınav,mekik gibi hareketler bile) ve beslenmeniz düzgün değilse birazcık kas kaybı yaşamanız muhtemel. Ama eğer basit spor hareketleri yapabilicekseniz ve protein ağırlıklı beslenirseniz bence çok bir şey olmaz ve formunuza çabucak dönersiniz. Tabi bu benim düşüncem kesin bir şey diyemiyorum o yüzden spor yapan ve daha önce yaşamış birinin yazmasını beklemenizi öneririm.
Operasyon geçireceğim için malesef basit egzersizler bile yapamıcam. Psikolojik olarak kendimi kötü hissedicem spor yapamıcağım için.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,387
Operasyon geçireceğim için malesef basit egzersizler bile yapamıcam. Psikolojik olarak kendimi kötü hissedicem spor yapamıcağım için.
Sağlığınız her şeyden önemli hocam, geçmiş olsun, kas kütlesini yeniden çalışarak geri kazanırsınız merak etmeyin, moralinizi yüksek tutun, her şeyi başarırsınız Allah'ın izniyle. Tekrardan geçmiş olsun.

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,842
Kas hafızası denilen bir olay varmış doğruysa, spor yapan birçok arkadaşımın dediğine göre eski formuna daha rahat ulaşabiliyorsun. Bizim salonun hocası da aynı görüşte, içiniz rahat olsun. Geçmiş olsun 😊

ThorJ

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,831
belli bir kas kütlesine ulaşan insan ciddi bir yıkımla karşılaşmıyor. spora ilk kez başlayıp 5-6 ay sonra ara verseydin bu ciddi bir kas yıkımı yapardı ama zaten 5-6 senede oluşan kas kütlesi 1 ayda kaybolmaz.

srmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. 2 haftaya toparlarsak efsane olur😅
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. 2 haftaya toparlarsak efsane olur😅