Spor salonu mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Özgüvensiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar 1.72 boyunda 79 kilo civarıyım 15 yaşındayım biraz göbek var kilo vermek için ve biraz kas yapmak için spor salonuna gittim boks için aylık 200 lira fiyat çektiler fitness da var ama yaş sorun olur mu bilmiyorum sizce gitmelimiyim yoksa evde yapabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim saygılar..

Reaksiyon puanı
1,768
arkadaşlar 1.72 boyunda 79 kilo civarıyım 15 yaşındayım biraz göbek var kilo vermek için ve biraz kas yapmak için spor salonuna gittim boks için aylık 200 lira fiyat çektiler fitness da var ama yaş sorun olur mu bilmiyorum sizce gitmelimiyim yoksa evde yapabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim saygılar..
Bütçe sorun değilse spor salonuna gidebilirsin bazı belediyelerin spor merkezleri var 20 lira mı neydi abim gitti 3 günde feci kas yapmıştı :D ilk günler zaten normalden fazla kas yaparsın

Boy ve kilona bakınca çok kilolu değilsin gibi rahat zayıflarsın

Reaksiyon puanı
93
Paran ve motivasyonun varsa. Bence git. Paran yoksa evde sporunu yap. Bence git salona ve bu adam gibi ol:
1629121116757.png

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Evde olmaz.

Eğer maddi olarak sorun olmayacaksa salona git, aylık 200 TL piyasa ortalamasının altında bir ücret.

Bu işler bir antrenör eşliğinde yaparsan kısa-orta vadede sonuç elde edersin. kendi başına yaparsan çok sürede sürece sonuca ulaşırsın. çünkü salonda profesyonel aletler, işini bilen antrenör vs. var.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Bence çok fazla takılma zaten tatilde homini gırtlak yiceksin kiloları alacaksın bence kışın başla şimdi ne gerek var bu sıcakta kim uğraşacak onunla

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Korona zamanı spora yazılmak o kadar insan içince saatlerce kapalı durmak flan biraz saçma geliyor.

Spor salonuna gitmek bir işi bilinçli yapmak her zaman daha iyidir ama şuan zamanı değil bence. Üstüne 1-2 ay sonra ne olacağı belli değil vakalar gene 50 bin lere dayanır ve sokağa çıkma yasakları başlarsa paranada yazık olur üyeliği iptal etmezler.

Reaksiyon puanı
10,560
Bütçe sorun değilse spor salonuna gidebilirsin bazı belediyelerin spor merkezleri var 20 lira mı neydi abim gitti 3 günde feci kas yapmıştı :D ilk günler zaten normalden fazla kas yaparsın

Boy ve kilona bakınca çok kilolu değilsin gibi rahat zayıflarsın
İlk günlerde feci kas yapılmaz. Pump yakalamak olarak geçer. Kasları ilk kez aktif olarak kullanmaya başlayanlar daha rahat yakalar. Dinlenme sonrasında hemen iner. İnmiyorsa kramptır. 2. Ve 3. Derece kramplarda kas gevşetici ilaçlarla 1 hafta 10 günlük ağrıdan daha kısa sürede kurtulunur.

Bilgi vermek amacıyla yazıyorum burada da hemen muhalefet olduğumu düşünme ?

Özgüvensiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence çok fazla takılma zaten tatilde homini gırtlak yiceksin kiloları alacaksın bence kışın başla şimdi ne gerek var bu sıcakta kim uğraşacak onunla

Korona zamanı spora yazılmak o kadar insan içince saatlerce kapalı durmak flan biraz saçma geliyor.

Spor salonuna gitmek bir işi bilinçli yapmak her zaman daha iyidir ama şuan zamanı değil bence. Üstüne 1-2 ay sonra ne olacağı belli değil vakalar gene 50 bin lere dayanır ve sokağa çıkma yasakları başlarsa paranada yazık olur üyeliği iptal etmezler.
Doğrusu şu mesajlar kafamı karıştırdı tam hazırlandım kayıt yapmaya gidecektim biraz kuşku içinde kaldım şuan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben birde çok utangaç özgüvensiz biriyim biriyle gerçekte konuşunca çok çekingenim faydası olmazmı?

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
düzenli beslenme ve spor yaptığınız takdirde 3 ay içinde vücudunuz düzene girecektir.
Tabi 2 ay sonra bence sporu bırakmayın haftada 3-4 kez olsa bile spora devam edin.
En azında yaşıtlarından daha iyi bir vücuda sahip olursun.

boks zayıflatır mı fitness a bu yaşta boy uzamaz felan diyorlar
Boks da çok enerji harcarsın, eğer aldığın kaloriye göre daha fazla harcarsan mantıksal olarak kilo verirsin.
Bana sorarsan fitness'a gitmek çok daha mantıklı.

Ben birde çok utangaç özgüvensiz biriyim biriyle gerçekte konuşunca çok çekingenim faydası olmazmı?
Spor salonunda bu durum sıkıntı olabilir,
çünkü hocandan sana program hazırlamanı isteyeceksin.
Örneğin; Bugün bacak ve sırt çalışacaksın ve şu hareketleri yapacaksın gibi.
Hocandan program hazırlamasını iste ve programı düzenli bir şekilde uygula.

Özgüvensiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
düzenli beslenme ve spor yaptığınız takdirde 3 ay içinde vücudunuz düzene girecektir.
Tabi 2 ay sonra bence sporu bırakmayın haftada 3-4 kez olsa bile spora devam edin.
En azında yaşıtlarından daha iyi bir vücuda sahip olursun.

Boks da çok enerji harcarsın, eğer aldığın kaloriye göre daha fazla harcarsan mantıksal olarak kilo verirsin.
Bana sorarsan fitness'a gitmek çok daha mantıklı.

Spor salonunda bu durum sıkıntı olabilir,
çünkü hocandan sana program hazırlamanı isteyeceksin.
Örneğin; Bugün bacak ve sırt çalışacaksın ve şu hareketleri yapacaksın gibi.
Hocandan program hazırlamasını iste ve programı düzenli bir şekilde uygula.
usta sporu evde yapıyorum artık ailem izin vermedi gideceksen basket veya yüzmeye git diyorlar bende onların pek faydası olacağını sanmıyorum ./

Özgüvensiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
sağolun yüzmeyi düşüneceğim. Basketbol nasıl? ben küçüklerin gittiğini düşünüyorum ondan pek sıcak değilim.
Ben yüzmeyi tercih ederdim hem daha zevkli.
Basketbol bende aktif olarak oynuyorum amatör olarak, yüzmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Ben de ilk 15 yaşımda gitmiştim. Gidebilirsin mantıklı olur. Ama tavsiyem bilen biri varsa onunla git veya ordaki hocalardan fazla yardım al çünkü hareketleri yanlış yaparsan kendini sakatlayabilirsin ve fazla faydalı olmaz yaptıkların

Son mesajlar