Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahmet.zkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Çok istediğim bir şeyi başarabilmek için senelerce mücadele ettim yine olmadı. Hala başarabilmeye mecburum ama kendimi yorgun hissediyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Nasıl bu ruh halinden kurtulurum onu da bilmiyorum...

Reaksiyon puanı
6,381
İki arkadaşım redmi note 8 kullanıcısı. Miui 12 güncelleyelim mi diye sordular, @brain O'Conner ve @Yusuf ÇALIŞ[/USER]'ın redmi note 8'deki miui 12 hakkında açtıkları konuları paylaştım.
Dinlemeyip güncellediler. Birinin telefonu aşırı ısınmış tarayıcıda, diğeri hala güncelliyor.
Ayrıca yeni yazı fontu berbat. MIUI 12 ile büyük yazı fontu daha kalın ve berat oldu. Çok kalın. Bir küçüğü çok küçük.

Düzgün stabil sürüm gelsin durmayacağım.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Yemeği bu aralar fazlamı yiyorum ne? ? Farketmeden oluyor bu işler. Sonra göbekte farketmeden büyüyücek.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Sarı kafam kazan şu seçimi bu dava sensiz olmaz
Hatırlar mısın 2016 seçimlerinde çoğunluk hillary clinton'cuydu. Şimdi ise trumpcı olmuş o zamanki insanlar. Belli bir sabit görüş yok. Kaba göre şekil alınıyor. Benim 5 sene ki görüşlerimle şimdi ki görüşlerim arasında aham şaham bir fark yok. Sadece üzerine eklemeler yapıldı. Update yani. Yoksa ben küçüklüğümü de bilirim. Gençliğimi de yaşıyorum ve ileriye sağlam adımlar atıyorum. Tavsiyem şöyle ki siyaset kirli bir çamurdur. Özellikle bu 21. Yüzyılın siyaseti böyle. Geçmişi yaşamadığım için tam olarak hüküm veremeyeceğim. Şimdi bu söylediklerimden benim bidenci olduğumu çıkartacak art niyetli insanlar olabilir. Birincisi şu ki ben kimsenin adamı değilim. Tarafsız bakıyorum. Abd seçimlerine sandığa gitmeyen %33'lük dilimden görüyorum kendimi. Abd vatandaşı olsaydım tarafsız kalırdım. Oy vermemekte bir seçimdir. Ve tarafımı da o yönde kullanırdım. İyi forumlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuma bakın :cool::tonguewink:??

Meşhur bir atasözü vardır: İt itin ayağına basmaz! Bunu hakaret olarak görmeyiniz. Zira yerinde kullanılmış bir sözdür. Anlamına gelecek olursakta: Başkasına kötülük etmekte ayaktaş olanlar birbirlerini incitmezler

Senin durumunda buna benzer. Konunu okudum. Kimse kendi ailesinden olan insanı dışlamaz. Ülkeden örnek vereyim. Malumunuz uzman çavuş bir asker bir kızı tecavüz edip öldürmüştü. Asker sırf hükümet ortağı mhp ile ilişiği var diye mahkeme o tecavüzcü katili yargılamadı. Yani dünya böyle. Hırsızsa bizim hırsızımız deniliyor. Katilse bizim katilimiz deniliyor ve sahip çıkılıyor. Kimseye yedirmiyorlar. Zaten adalet dediğimiz olguda zayıflar için vardır. Ama güçlünün borusunun öttüğü bir sistemde adalet aramak kerhanede bakire aramaya benzer. Umarım verdiğim örnek anlaşılabilmiştir. Yani bunlar ufak şeyler. Bu kadar da kafana takma. Gerçek hayatta daha ağırları var. O açıdan söylüyorum. İyi forumlar!

Son düzenleme:

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Bu ara canım acaip cips çekiyo. En son 3 ay önce falan yemiştim. Yarın bi kendime kaçamak yapayım. Var mı önerisi olan lays mevsim yeşillikli ve kurutulmuş domatesli hariç.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Anlamına gelecek olursakta: Başkasına kötülük etmekte ayaktaş olanlar birbirlerini incitmezler.
Adalet her yerde geçerlidir. Bunlar tamamen yalakalık ağı kurmuşlar. Haksızsam susarım, haklıysam da hakkımı savunurum. Ki öyle yaptım. Zira sussaydım bunların yaptığı yanına kâr kalacaktı. Daha önceden de konular açıldı bununla ilgili.

Bana verilen cevap:"Rapor sistemini meşgul etmesi, bıraktığı spam ifadeler, yazdığı gereksiz mesajlar, trollükleri, üyeleri küçük düşüren kullanıcı adı değişiklikleri bu uyarıyı almasının sebebi. Defalarca rapor sistemini meşgul etmemesi ve ifadeleri kötüye kullanmaması hakkında uyarıda bulunduk." oldu.

1-Rapor sistemi cezası zaten aldım (1 ay).

1604566777536.png

2-İfade yasağı da aldım (3 hafta).

1604566832989.png

3-Hangi mesajlarım gereksizmiş? Gereksizse yazsana.

4-Trollük. Vay canına! Nerede trollük yapmışım? Daha kanıtınız yok, boş yapıyorsunuz :)

5-Kullanıcı adı değişikliği cezası aldım ve üstüne nick değişti. Niye boş yapıyon?

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Adalet her yerde geçerlidir. Bunlar tamamen yalakalık ağı kurmuşlar. Haksızsam susarım, haklıysam da hakkımı savunurum. Ki öyle yaptım. Zira sussaydım bunların yaptığı yanına kâr kalacaktı. Daha önceden de konular açıldı bununla ilgili.

Bana verilen cevap:"Rapor sistemini meşgul etmesi, bıraktığı spam ifadeler, yazdığı gereksiz mesajlar, trollükleri, üyeleri küçük düşüren kullanıcı adı değişiklikleri bu uyarıyı almasının sebebi. Defalarca rapor sistemini meşgul etmemesi ve ifadeleri kötüye kullanmaması hakkında uyarıda bulunduk." oldu.

1-Rapor sistemi cezası zaten aldım (1 ay).

Ekli dosyayı görüntüle 122741

2-İfade yasağı da aldım (3 hafta).

Ekli dosyayı görüntüle 122742

3-Hangi mesajlarım gereksizmiş? Gereksizse yazsana.

4-Trollük. Vay canına! Nerede trollük yapmışım? Daha kanıtınız yok, boş yapıyorsunuz :)

5-Kullanıcı adı değişikliği cezası aldım ve üstüne nick değişti. Niye boş yapıyon?
1- Orda ki kurallar böyle. Adaletli veya adaletsiz olabilir. Kayıt olmadan evvel kuralları okuduysan "ceza gerektirmeyecek bir mesajı rapor etmek ceza sebebidir" denir.

2- İlk madde ile alakalı. Her sitenin kendine ait kuralları vardır. Kayıt olurken o kuralları kabul edersin

3- Siteye göre gereksizmiş

4- Siteye göre trollükmüş

5- Yine kural meselesi. Zaten kuralları zikrettikten sonra "bunları kabul etmiyorsanız sitemize üye olmayınız" yazar. Hatırlarsın kayıt olurken şunu okudum kabul ediyorum kısmı var. Okudun mu hiç? Okuduysan bilmen gerekirdi. Kayıt olduktan sonra moderatör site içi kuralların anlatıldığı konuyu sana pm yoluyla bildirir. Hepsini tane tane okuduysan orda da yazar. Adaletsiz gördüysen adeta kapı açık denilmiş. Orada cümleye nokta koymadın diye de ceza alabilirsin. Bunu daha baştan belirtmişler. Ve buna adaletsizlik denilemez

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Trump:Ben sarı kafayım.Bir de akli dengem bozuk. ?
Aklî dengesi bozuk insan ülkenin cumhurbaşkanına mektup çekip aptal olma diyebiliyor. Haa nasılsa delidir boş verelim mi diyelim? Zaten bu amerikalılarda delileri başkan yapıyor. Delilerin parası bizim paramızdan yüksek. Demek ki akıllı (!) olmak çözüm değilmiş. Bir dedenin sözü vardı. Bilmek ile yapa-bilmek- arasında çok büyük farkların olduğunu söylerdi. Sen bir şeyi çok iyi bilebilirsin. Ama iş yapa-bilmeğe- geldimi yapamazsın. O yüzden ekonomiden anlamak farklıdır yapabilmek farklıdır. Her iktisatçıdan ekonomi uzmanı olmaz

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Aklî dengesi bozuk insan ülkenin cumhurbaşkanına mektup çekip aptal olma diyebiliyor. Haa nasılsa delidir boş verelim mi diyelim? Zaten bu amerikalılarda delileri başkan yapıyor. Delilerin parası bizim paramızdan yüksek. Demek ki akıllı (!) olmak çözüm değilmiş. Bir dedenin sözü vardı. Bilmek ile yapa-bilmek- arasında çok büyük farkların olduğunu söylerdi. Sen bir şeyi çok iyi bilebilirsin. Ama iş yapa-bilmeğe- geldimi yapamazsın. O yüzden ekonomiden anlamak farklıdır yapabilmek farklıdır. Her iktisatçıdan ekonomi uzmanı olmaz
Ne diyeyim?Trump çok zeki ve iyi insansın mı diyeyim!?Ona delide derim akli dengesi bozuk da derim.
Abd hep teröristlere silah yardımı yapar.Doğru düzgün bir iyiliği yok.Bir de israil adlı katil ülke ile de dost o trump ya da sarı kafa.Hep onlar yüzünden olan masum ve hiç bir kimseye zararı olmayan insanlara oluyor kötü şeyler.
Tekrar diyorum istediğim gibi o katil veya terörist destekçisi sarı kafaya istediğimi derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de tarihte de abd çok fazlasıyla kötülük yapmıştır.Kurulduğundan beri.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Ne diyeyim?Trump çok zeki ve iyi insansın mı diyeyim!?Ona delide derim akli dengesi bozuk da derim.
Abd hep teröristlere silah yardımı yapar.Doğru düzgün bir iyiliği yok.Bir de israil adlı katil ülke ile de dost o trump ya da sarı kafa.Hep onlar yüzünden olan masum ve hiç bir kimseye zararı olmayan insanlara oluyor kötü şeyler.
Tekrar diyorum istediğim gibi o katil veya terörist destekçisi sarı kafaya istediğimi derim.
Ülke genelinde sosyal medyalarda trump'ı öven paylaşımlara ne demeli? Aynı tepkiyi onlara da verdiniz mi? Yoksa çoğunluğa mı uydunuz merak ediyorum

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Ülke genelinde sosyal medyalarda trump'ı öven paylaşımlara ne demeli? Aynı tepkiyi onlara da verdiniz mi? Yoksa çoğunluğa mı uydunuz merak ediyorum
Benim hiç sosyal medyadan haberim yok.
Ve de facebookmuş twittermış hepsi bana göre zaman kaybı.Onlara sabah akşam elim de telefonla bakacağıma giderim kitap okurum ya da bir şeyler araştırırım daha iyi.
Yani sosyal medya falan umurumda değil.
Trumpı sevenlere de Allah akıl fikir versin derim.Onu sevmek için onun gibi deli olmak lazım bence.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Bir de tarihte de abd çok fazlasıyla kötülük yapmıştır.Kurulduğundan beri.
Her devletin yaptığı kötülükler vardır. Basit bir google araştırmasına bakar. Ama olaylara romantizm ile yaklaşırsak kendimizde olanı görmeyiz. Olay ben kusursuzum herkes günah keçisine gider

Reaksiyon puanı
16,118
Benim hiç sosyal medyadan haberim yok.
Ve de facebookmuş twittermış hepsi bana göre zaman kaybı.Onlara sabah akşam elim de telefonla bakacağıma giderim kitap okurum ya da bir şeyler araştırırım daha iyi.
Yani sosyal medya falan umurumda değil.
Trumpı sevenlere de Allah akıl fikir versin derim.Onu sevmek için onun gibi deli olmak lazım bence.

aç twitter gör... Roger Waters da sevmiyor köpeği de...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar