Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Olum ben fizikçiyim, tekillik üzerine bir şeyler düşünebiliyor ve karalayabiliyorum. Ama şu çaycı çocukların çevirdiği tepsi hala bir gizem benim için.
Kafanı yorma böyle konulara.. keyif çayı iç keyfine bak. Üzümünü ye bağını sorma (ironidir) normalde böyle düşünen insanları sevmem

Reaksiyon puanı
6,381
Bütçe adaletsizliği inanılmaz artınca pilotlar onca yıl boşa durduklarından sonra uçuşa geçtiler.

Mercedes'in aracına karşın Pierre Gasly gerçekten inanılmaz bir sıralama turu çıkarmıştı. Portekizde de Saınz çok iyi başlamıştı yarışa.

Hele Ricciardo...

Adam Renault aracıyla bile Mercedes'ler ile çok iyi mücadele ediyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,335
Bütçe adaletsizliği inanılmaz artınca pilotlar onca yıl boşa durduklarından sonra uçuşa geçtiler.

Mercedes'in aracına karşın Pierre Gasly gerçekten inanılmaz bir sıralama turu çıkarmıştı. Portekizde de Saınz çok iyi başlamıştı yarışa.

Hele Ricciardo...

Adam Renault aracıyla bile Mercedes'ler ile çok iyi mücadele ediyor.
Önemli olan araç değil sürücüdür..

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Alışverişin kesilmemesi gereken şeyler vardır;
Mantık gibi...

Reaksiyon puanı
6,381
Yav ben şu mantığı anlayamıyorum;

Çürük raporu olmasına rağmen boşaltılmayan binalar var. İnsanlar paraları olmadığı için çok kötü haldeki binalara yerleşiyorlar ve bir depremde evlerinden oluyorlar. Evleri hasar görüyor. Böyle büyük depremlerde de bina tamamen yıkılıyor. Bunu yapan müteahhitlere verilen ceza gerektiği gibi olmuyor, çünkü eninde sonunda 2-3 yatıp çıkıyorlar. Hala malzemeden çalınmasına karşın yapılan etkili bir şey yok. Ama yapılan açıklamalarda sağlık sisteminin başarılı olduğu söyleniyor. Bu ne demek anlayamadım şimdi, sağlık sistemi iyi kurtulurlar binaları yıkılsın mı demek?

İstanbul depremi olsa kaç tane bina yıkılacak, 3 bina yıkılınca bu oldu, İstanbul depremini düşünün. Belki 1000'den fazla insan ölecek. Ama hala etkili bir şey yok binaların güvenliği hakkında ve sağlık sisteminden bahsediliyor.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Ortaya söylediğim ve buraya yazamadığım bi bağlaçtan 2 hafta yedim ben sen o si den 20 gün yersin çabuk düzelt.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Yav ben şu mantığı anlayamıyorum;

Çürük raporu olmasına rağmen boşaltılmayan binalar var. İnsanlar paraları olmadığı için çok kötü haldeki binalara yerleşiyorlar ve bir depremde evlerinden oluyorlar. Evleri hasar görüyor. Böyle büyük depremlerde de bina tamamen yıkılıyor. Bunu yapan müteahhitlere verilen ceza gerektiği gibi olmuyor, çünkü eninde sonunda 2-3 yatıp çıkıyorlar. Hala malzemeden çalınmasına karşın yapılan etkili bir şey yok. Ama yapılan açıklamalarda sağlık sisteminin başarılı olduğu söyleniyor. Bu ne demek anlayamadım şimdi, sağlık sistemi iyi kurtulurlar binaları yıkılsın mı demek?

İstanbul depremi olsa kaç tane bina yıkılacak, 3 bina yıkılınca bu oldu, İstanbul depremini düşünün. Belki 1000'den fazla insan ölecek. Ama hala etkili bir şey yok binaların güvenliği hakkında ve sağlık sisteminden bahsediliyor.
O çürük binaların yapılmasına onay veren belediyelere soracağız o hesabı. Adam onay veriyor. Malzemeden çalan müteahhitte yapıyor. Tabii yandaş iş insanlarına onay veriyorlar. Yoksul halkında canı cehenneme.. Sana ülkenin sosyolojik özetini geçtim. Sende ilerde analiz yaparsan benim gibi hak vereceksin. Yaşın henüz müsait değil. Sadece çevreyi gözlemle

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
O çürük binaların yapılmasına onay veren belediyelere soracağız o hesabı. Adam onay veriyor. Malzemeden çalan müteahhitte yapıyor. Tabii yandaş iş insanlarına onay veriyorlar. Yoksul halkında canı cehenneme.. Sana ülkenin sosyolojik özetini geçtim. Sende ilerde analiz yaparsan benim gibi hak vereceksin. Yaşın henüz müsait değil. Sadece çevreyi gözlemle
Bunun yandaşlığı candaşlığı mı var? Türkiye'deki belediyelerin çoğu gösteriş için iş yapıyor. Biri asfalt döker öteki gelir asfaltı söker parke yapar adı iş yaptı olur. Öbürü binaları sağlamlaştırıp, eski çürük binaları yıkacağına kolon boyar "büyük başkan" olur vs vs. Bir sokak bir senede kaç kez kazılır? Bizim sokak 5-6 yan sokak 9-10 kez kazıldı.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Memurdan ekran kartı nedir ya? Oldu olacak bu kartla oyun oynarken hiç küfredilmedi yazsaydın...

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Sanki biri çıkacak truman showdaki gibi seni kandırdık tepkini ölçmek için seni takip ediyorduk. Artık normal hayatına başlayabilirsin diyecek diye beklenti içine girdim. Hiçbir şey normal gelmiyor bu hayatta.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
İki arkadaşım redmi note 8 kullanıcısı. Miui 12 güncelleyelim mi diye sordular, @brain O'Conner ve @Yusuf ÇALIŞ[/USER]'ın redmi note 8'deki miui 12 hakkında açtıkları konuları paylaştım.
Dinlemeyip güncellediler. Birinin telefonu aşırı ısınmış tarayıcıda, diğeri hala güncelliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...