Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Telefonun eksiği yok resmen. Keşke Türkiye Garantili olarak satılsa.
Evet keşke resmi olarak gelse de gerçek Oneplus Türkiye garantili fiyatları uçuk olmayan cihazları satsalar...

Eksiği tabii ki var ama deneyime önem verdikleri için yazılımsal eksiklerin hepsini deneyime olumsuz etki etmeyecek hale getirmişler. Android tarafında en stabil, en kaliteli yazılıma sahip marka. Ki gerçek anlamda da deneyime önem veriyorlar. İşte ben bu yüzden bu markayı çok seviyorum ve fark edilmesini istiyorum.

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,179
5
23,307
4,958
Adminlerle bi sorunum yok en azından kişisel olarak; ama özellikle yeşil ve mavilerin nerdeyse hiçbirini sevmiyorum. Ve bunu da bazen üstü kapalı göndermelerle bazen böyle direkt söyleyerek her fırsatta dile getireceğim. Şimdi ister misin forum kurallarını değiştirip "adminleri sevmek zorundasınız, adminleri sevmediğinizi belirtirseniz 20 ceza puanı tekrarında 10 gün uzaklaştırma alırsınız" diye madde eklesinler.
Yeşil ve mavilerle Ne gibi olay yaşadın düşünmedim değil açığı. ??????

alpotter

Profesör
9 Nisan 2020
4,051
4,115
293
Evet keşke resmi olarak gelse de gerçek Oneplus Türkiye garantili fiyatları uçuk olmayan cihazları satsalar...

Eksiği tabii ki var ama deneyime önem verdikleri için yazılımsal eksiklerin hepsini deneyime olumsuz etki etmeyecek hale getirmişler. Android tarafında en stabil, en kaliteli yazılıma sahip marka. Ki gerçek anlamda da deneyime önem veriyorlar. İşte ben bu yüzden bu markayı çok seviyorum ve fark edilmesini istiyorum.
Katılıyorum.
Hep dedim telefonda donanımdan çok yazılıma önem veririm diye. Oneplus'ın da bu konuda en başarılı marka olduğunu düşünüyorum. Garip bir şekilde her cihazının premium hissiyatı var bence.

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Katılıyorum.
Hep dedim telefonda donanımdan çok yazılıma önem veririm diye. Oneplus'ın da bu konuda en başarılı marka olduğunu düşünüyorum. Garip bir şekilde her cihazının premium hissiyatı var bence.
Çünkü neredeyse her cihazına Apple gibi amiral gemisi gözüyle bakıyor firma. Paraya göre muamele yapmadı daha önce hiç. Her modelinin bir sanat eseri olduğunu düşünüyor ve amiral gemisi muamelesi gösteriyor ki bence haklı da.

7 Pro ve 7T Pro amiral gemisi ama 7 ve 7T'de aynı yazılım desteğine ve servise sahip, malzeme kaliteleri onların da yüksek. Hepsinin ömrü neredeyse eşit.

8Pro amiral gemisi 8 ise donanım hariç aynı, 8T de aynı şekilde öyle.

Bir de Oneplus ve Realme Oppo'nun girişimleri olduğu için (Çok da Oppo'nun girişimi sayılmazlar ama Oppo tarafından baya bir destekleniyorlar) Oppo'nun teknolojilerinden yararlanıyorlar. O yüden orta segmentin en stabil ve yüksek kaliteli deneyim sunanı yani en iyisi Realme, Android'in amiral gemilerinde gözle görülür bir şekilde en stabil ve kaliteli deneyim sunanı Oneplus. Şarj teknolojilerinin hepsini kullanıyorlar ve geliştiriyorlar.

Pizzaninmemleketi

Cezalı
Cezalı
21 Kasım 2020
32
26
8
25
Biz kendi telefonumuzu uretmemiz lazim yerli ve milli yoksa basklarinin telefonlarina bakar alır dururuz caspera bak vestele bak general mobile sadece marka basiyorlar geriye kalan hersey ithal galiba

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Biz kendi telefonumuzu uretmemiz lazim yerli ve milli yoksa basklarinin telefonlarina bakar alır dururuz caspera bak vestele bak general mobile sadece marka basiyorlar geriye kalan hersey ithal galiba
Önemli olanın ithal olup olmaması olduğunu düşünmüyorum.

Vestel'in telefonlarına bakın hepsi çok kötü sayılabilecek özellikler ile çok yüksek fiyatlardan çıktılar, fiyatları sonra baya bir düşmesine rağmen hala üstüne bir sürü vergi alınan rakipleri kadar iyi olamadı.

Yani içindekiler ithal olsa bile, telefonun satışında kullanıcı çok daha az vergi ödese bile Vestel o telefonları üretirken neredeyse her şey için ekstra çok fazla vergi de ödediği için donanımı ve deneyimi çok düşük kalıyor. Milli telefonun olmasının neredeyse imkansız olacağını ve olursa da çok pahalı olacağını düşünüyorum.

alpotter

Profesör
9 Nisan 2020
4,051
4,115
293
Çünkü neredeyse her cihazına Apple gibi amiral gemisi gözüyle bakıyor firma. Paraya göre muamele yapmadı daha önce hiç. Her modelinin bir sanat eseri olduğunu düşünüyor ve amiral gemisi muamelesi gösteriyor ki bence haklı da.

7 Pro ve 7T Pro amiral gemisi ama 7 ve 7T'de aynı yazılım desteğine ve servise sahip, malzeme kaliteleri onların da yüksek. Hepsinin ömrü neredeyse eşit.

8Pro amiral gemisi 8 ise donanım hariç aynı, 8T de aynı şekilde öyle.

Bir de Oneplus ve Realme Oppo'nun girişimleri olduğu için (Çok da Oppo'nun girişimi sayılmazlar ama Oppo tarafından baya bir destekleniyorlar) Oppo'nun teknolojilerinden yararlanıyorlar. O yüden orta segmentin en stabil ve yüksek kaliteli deneyim sunanı yani en iyisi Realme, Android'in amiral gemilerinde gözle görülür bir şekilde en stabil ve kaliteli deneyim sunanı Oneplus. Şarj teknolojilerinin hepsini kullanıyorlar ve geliştiriyorlar.
Aynen öyle, Oneplus her cihazına değer veren bir marka. Telefonu çıkarıp 1.5-2 yıl sonra güncelleme desteğini kesmiyor.

Android cihazların İOS'i "uzun ömürlülük" konusunda geçebileceğini şuan için düşünmüyorum. Uzun ömürlü Android bir cihaz arayışındaysam ya Oneplus ya da Oppo alırım.

Telefon alacağım zamanlar bütçem orta segment cihazlara yettiği için Realme tercih ettim ama orta üst segment/amiral gemisi alabilsem kesin tercihim Oppo Reno 3 Pro olurdu.

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Katılıyorum.
Bir de Oneplus'ın kendini geliştirme çabasına şaşırıyorum. Özellikle kamera konusunda bir sonraki modelde inanılmaz geliştiler ve tek seferde tam 12'yi vurdular. Bence çok hızlı ve doğru şekilde gelişmeye çalışıyorlar ve başarıyorlar.

Usui Takumi

Profesör
10 Temmuz 2011
3,551
1,177
293
Göbeği kendinden 1.5 metre önde giden 15bini peşin verip telefon alan adam bana açlık edebiyatı yapıyor. Bu nankörsüzlükle başımıza taş yağmasa bari...

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,179
5
23,307
4,958
Adminlerle bi sorunum yok en azından kişisel olarak; ama özellikle yeşil ve mavilerin nerdeyse hiçbirini sevmiyorum. Ve bunu da bazen üstü kapalı göndermelerle bazen böyle direkt söyleyerek her fırsatta dile getireceğim. Şimdi ister misin forum kurallarını değiştirip "adminleri sevmek zorundasınız, adminleri sevmediğinizi belirtirseniz 20 ceza puanı tekrarında 10 gün uzaklaştırma alırsınız" diye madde eklesinler.
Özelden mesajını gördümde aslında senin yaşayış durumuna tepki vermen Heykele tepkin gibi ölçülüyor başkaları gözünden.

Sıkıntın varsa belediyyenin kendisine direk saydır, Yok heykel yaptılar kanalizasyon filan kaldı biraz komik geliyor olabilir moderatörlere.

Keşke sende Belediyye başkanı olaydın da Durumu anlardın belki.

Usui Takumi

Profesör
10 Temmuz 2011
3,551
1,177
293
Özelden mesajını gördümde aslında senin yaşayış durumuna tepki vermen Heykele tepkin gibi ölçülüyor başkaları gözünden.

Sıkıntın varsa belediyyenin kendisine direk saydır, Yok heykel yaptılar kanalizasyon filan kaldı biraz komik geliyor olabilir moderatörlere.

Keşke sende Belediyye başkanı olaydın da Durumu anlardın belki.
Durumu gayet iyi anlıyorum. İnsan yedi kocalı hürmüz olursa mahalleyi ... götürürken heykel diker. Sende tepki verirsen en iyi ihtimal sanat düşmanı olursun. Bu arada ne kadar ne kadar güvenilmez biri olduğunu belirttiğin için teşekkürler... Tellal bağırtsaydın böyle eksik olmuş. Pm niye denilen uygulama niye var? Blok attığım 4. veya 5. kişi oldun sayıdan emin değilim ama tebrikler. Unutmuşum; dediğim gibi adminlerin çoğunu sevmiyorum ama haklarını verecem pmden dile getirdiğim bir şeyi mesajı kitlesem bile gelip ulu orta söylemek gibi bir düşüncesizlik yapacaklarını sanmıyorum.

Son düzenleme:

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,179
5
23,307
4,958
Durumu gayet iyi anlıyorum. İnsan yedi kocalı hürmüz olursa mahalleyi ... götürürken heykel diker. Sende tepki verirsen en iyi ihtimal sanat düşmanı olursun. Bu arada ne kadar ne kadar güvenilmez biri olduğunu belirttiğin için teşekkürler... Pm niye denilen uygulama niye var? Blok attığım 4. veya 5. kişi oldun tam emin değilim ondan ama tebrikler.
Beni engellediğin için teşekkürler.

Demek istediğim Atatürk heykellerine tepki vereceğine Belediyyeye karşı tepki veriniz. Sorunlarınız hakkında tepki veriniz.

Hep beraber sorunlarınızı çıkıp belediyye önünde protesto ederseniz çözümüne kavuştururlar.
Ayrıca Durum böyle ki bir belediyyenin kafasının üstünde ülke başkanı durmasa ve destek olmasa o belediyye kendi alanında istediği gibi at koşturur.

突厥汗國

Profesör
15 Kasım 2010
1,480
2
1,242
358
EnQxhHBXEAIkVmp.jpg

O Kadarrrrrr.

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Adama sordum, exynos kullanan Note 20 Ultra, sd kullanana göre ne kadar ısındı diye pil testlerine bakabilirsin dedi.

Yav ben zaten oraya bakmak istesem oraya bakarım, madem yorumların hepsine cevap verecek adar vaktin var ve gerçekten de cevap veriyorsun, o zaman söylesen ne olur?

En gıcık olduğum şey.

Neyse pil testlerine baktım da, exynos 990'lı yanmış. 60 dereceleri de geçmiş neredeyse.

alpotter

Profesör
9 Nisan 2020
4,051
4,115
293
Bir arkadaşım telefon alacaktı, benim şuan kullandığım telefonu (Z) görüp beğenmişti. Mağazaya gittikten sonra Y ürününü almaya karar vermiş. Akşama doğru ailesine söyleyip almış.

Arkadaşım şuan memnun cihazdan. Bu da güzel ama neden Z cihazını almadın diye sorunca "seninki (Z) en fazla 2 yıla çöp olacak" gibi şeyler söyledi.

İnsanlar neden aldığı ürünü övmek istiyor? Hayır yani, karşındakini kırmamak için söylemezsin en azından..

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,179
5
23,307
4,958
Bir arkadaşım telefon alacaktı, benim şuan kullandığım telefonu (Z) görüp beğenmişti. Mağazaya gittikten sonra Y ürününü almaya karar vermiş. Akşama doğru ailesine söyleyip almış.

Arkadaşım şuan memnun cihazdan. Bu da güzel ama neden Z cihazını almadın diye sorunca "seninki (Z) en fazla 2 yıla çöp olacak" gibi şeyler söyledi.

İnsanlar neden aldığı ürünü övmek istiyor? Hayır yani, karşındakini kırmamak için söylemezsin en azından..
Kullandığın Telefonu merak ettim ?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Sen ne söyledin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 6 Pro kullanıyorum.

"Çin malı" ya, 2 seneye çöp olurmuş.
"Çin malı" ya, Çinliler bilgilerimi çalarmış, kredi kartı bilgilerini girme diyor :D
Telefonumda hızlı şarj desteği olduğu için bozulacakmış. O batarya ölecek, bitecek diyor.
:D

Usui Takumi

Profesör
10 Temmuz 2011
3,551
1,177
293
Macrona göre Afrikalıların Fransa'ya kızgınlığına Türkiye sebep olmuş. Sömürgeleştirdiği Afrika ülkelerinde milyonlarca insanı öldürmelerinin, sağ kalanları köleleştirmelerinin, o ülkelerin zenginliklerini gasp ederek insanları aç bırakmalarının bu kızgınlıkta bir etkisi yokmuş...

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,179
5
23,307
4,958
Macrona göre Afrikalıların Fransa'ya kızgınlığına Türkiye sebep olmuş. Sömürgeleştirdiği Afrika ülkelerinde milyonlarca insanı öldürmelerinin, sağ kalanları köleleştirmelerinin, o ülkelerin zenginliklerini gasp ederek insanları aç bırakmalarının bu kızgınlıkta bir etkisi yokmuş...
En son Afrikada 1 gün içinde 500 Kişiye yakın ceset buldular. İnsanların Hepsi doğranmış haldeydi.
Fransanın bu işte eli olduklarını çok iyi biliyor Afrikalılar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında onun telefonu da onun deyimiyle "Çin malı" ama o Amerika'nın sanıyor ?
İ-Phone aldığına emin oldum. O telefonu Foxconn firması topluyor zaten.

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293

Çok merak ettim, Realme 6 Pro ona göre 2 yıla çöp olacaksa iPhone 12 Pro falan mı aldı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...