Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Murat Burç

SDN Okuru
Oyun oynarken 75 dereceleri çok geçmiyor maksimum 78-79 falan. Throttle programı kullanıyorum ben edit veya codec çevirirken frekansı 2.8GHz'e sabitleyip bilgisayarın ısınmasından kaçınıyorum.
Throttle stop bende de var. DH'deki hiçbir ayarını ellemedim. Oyun oynarken (sadece lol) bakmadım sıcaklıklarına ama dediğim gibi resolveda tam yük 99 derece gördüm. Ama benim 2 senelik ve hiç termal macun değiştirmedim. İçindeki macun çok dandik dediler bana.

Ne yazıkki termal macun için için bildiğin bilgisayarı parça pinçik etmek gerekiyor.

Videosunu çeker kanal aatarım bizim pcnin parçalama termal macun videosu yok. Belki izlenir ehehe.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Anakarta ulaşmak ne kadar kolaysa termal macun değişimi de o kadar zor. Bir şeyi iyi yapalım derken öbür taraf batmış yapacak bir şey yok. Bende macun değiştirmeyi planlıyorum yakın zamanda bakalım hayırlısı.
Cidden öyle. Herşeyi ama herşeyi dağıtmak gerekiyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Bu işi hakkıyla yapabilen bilgisayarcılar var mı?
Alanında çok uzman ve analitik düşünceye sahip birisi olması lazım çünkü markalar arasını geçtim aynı markanın bile birçok modelinin iç tasarımı farklı o yüzden bilgisayarın içine girdiğin an tamamen o anki becerin seni o işten çıkarabilir. Kasalarda bu işlem daha basit olsa da laptoplarda çok dikkat gerekiyor. Bu tarz işlemlerden sonra bilgisayarda termal ve performans sorunlarının ortaya çıkması çok muhtemel. Çoğu bilgisayarcının bunu umursayacağını sanmıyorum.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Amd çöptür intel ondan da çöptür:)
Oh be forum düzlüğe çıktı, şimdi forum forum oldu. Sırada Görkem 'i gençleştirmek var.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
mack.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu işi hakkıyla yapabilen bilgisayarcılar var mı?
Alanında çok uzman ve analitik düşünceye sahip birisi olması lazım çünkü markalar arasını geçtim aynı markanın bile birçok modelinin iç tasarımı farklı o yüzden bilgisayarın içine girdiğin an tamamen o anki becerin seni o işten çıkarabilir. Kasalarda bu işlem daha basit olsa da laptoplarda çok dikkat gerekiyor. Bu tarz işlemlerden sonra bilgisayarda termal ve performans sorunlarının ortaya çıkması çok muhtemel. Çoğu bilgisayarcının bunu umursayacağını sanmıyorum.
Ben kafaya koydum dağıtacağım kasayı. Termal macun yenilemesi şart. 15 derece azalsa ömrüne 1 sene daha eklenir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci gitti diyelim. Anakartın değişmesi gerekiyor muhtemeln. O da 400 dolar. Ben bunla habire render alıcam kaldı ki.

Renderlerim çok uzun sürmüyor. 5-10 dakika maksiumum ama ne olacağı bilinmez. Onun dışında hiç yük bindirmem nerdeyse.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,192
79 derece yine iyiymiş. 9750H isminde ne yazıyorsa onu yapıyor maşallah. Sabit 97 derece. Allahtan geri kalan rakamlar yok. Ama yoldalar gelirler yani.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
79 derece yine iyiymiş. 9750H isminde ne yazıyorsa onu yapıyor maşallah. Sabit 97 derece. Allahtan geri kalan rakamlar yok. Ama yoldalar gelirler yani.
7700HQ çok ısınan bir işlemci değildi ki. Monster'ın eski Abra serileri de 75 derece civarlarında geziniyordu. Biraz fazla ısınıyor dediğimiz Acer Nitro modeli bile 82-83 oluyordu olay bu. Şimdikilerin yanında kutup kalıyor bu değerler.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,192
7700HQ çok ısınan bir işlemci değildi ki. Monster'ın eski Abra serileri de 75 derece civarlarında geziniyordu. Biraz fazla ısınıyor dediğimiz Acer Nitro modeli bile 82-83 oluyordu olay bu. Şimdikilerin yanında kutup kalıyor bu değerler.
Yok cihazın soğutmasına lafım yok iyi iş çıkartıyor ekran kartı için. Ama işlemcide sorun olunca soğutma ne yapsın yazık garibim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
99 derece diyorum reis zamanında Witcher 3de 80 gördüğüm işlemci.
Ama tabi şuan sıcaklık limitleri kapalı.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Dell satın almış olmanın pişmanlığını uzun zamandır yaşıyorum. Tüketici Hakem Heyeti'nin bu kadar yavaş sürmesi çok can sıkıcı. 2 aydır, Dell servisinin yaşattığı kötü servis deneyimi için başvurduğum davayı kazanmayı bekliyorum. Vatan Bilgisayar'ı şikayet ettim. Satıcı, birinci dereceden mesuliyet sahibi, kanunen. Bu savaşı ben kazanacağım. Bir daha Dell marka ürün almam; akıllanmış oldum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dell satın almış olmanın pişmanlığını uzun zamandır yaşıyorum. Tüketici Hakem Heyeti'nin bu kadar yavaş sürmesi çok can sıkıcı. 2 aydır, Dell servisinin yaşattığı kötü servis deneyimi için başvurduğum davayı kazanmayı bekliyorum. Vatan Bilgisayar'ı şikayet ettim. Satıcı, birinci dereceden mesuliyet sahibi, kanunen. Bu savaşı ben kazanacağım. Bir daha Dell marka ürün almam; akıllanmış oldum.
Ne sorun oldu?
Geçen sene anakartta sorun çıktı muhtemelen yandı. 1haftada sakaryadan istanbula geliş gidiş değiştirdiler anakartı ücretsiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ceza yok ceza. Suça ceza yok. Sonra dünyanın düzelmesini bekle.

Bizim ülkeden bağımsız konuşuyorum kimse siyasi tarafa çekmesin.
Bu dünyada ceza, adalet kavramı işletilmiyor

Son düzenleyen moderatör:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Hayat'ta hiç bir hata cezasız kalmaz. Bunu günün birinde kendiniz de yaşayarak fark edeceksiniz.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
acaba modlar birşey alıyor mu karşılığında ? bilmem ki

Reaksiyon puanı
5,171
acaba modlar birşey alıyor mu karşılığında ? bilmem ki
Forumda moderatörlerin ekstradan yaptığı tek şey ban atmak:) ve raporları çözmek. Bu işlemler günde ortalama 5 dk mızı alıyor(vektör yok iken)

Dolayısı ile para alacak hiçbir şey yapmıyoruz. Belki daha üst rutbelerde forumda ek işlerle uğraşan yetkililer vardır bu yetkililer belki para alıyordur belkide almıyordur. Bunu biz bilemeyiz.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Vector'ün ismini zaten silahtan aldığını varsayıyorum, tarıyor adam :))
Bide şu bugra.. Vector amd sevmiyor, bugra da dell :))

M

Murat Burç

SDN Okuru
Iyi ki dışarı çıkmıyorum. Çıksam kafayı yerim. Bir tarafta lüks, bir tarafta yokluk. Bu kadar uçurum olmamalı. İnsanlar türlü türlü. Dertlerini çok rahat anlıyorsun.

Bugün bir ayı gördüm çok anlatmak istemiyorum ama ayıydı diyeyim anlayın.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Merhabalar forum ahalisi nasılsınız iyisinizdir inşallah uzun süredir zenfone3 cihazımla servisle uğraştığım için yoktum sonunda davalık olacaz sanırım.Dün de ufak araştırmalar sonucu samsung a30 aldım ilerleyen zamanlarda deneyimlerimi aktarırım tâbi isteyene iyi forumlar herkese ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...