Söyle Rahatla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

obfrau

Asistan
15 Haziran 2014
139
0
0
bilgisayar mühendisliği ile bilgisayar tamirciliği aynı şey değil
illa gidipte dev bir şirkette yazılımcı olmana gerek yok, ilk bir kaç yıl zor olacak, ama işi daha iyi kavrayıp tecrübew kazandıkça tabiki alacağın para da artar

kendini okulda öğrendiklerinle sınırlı ututarsan, tabiki hiç bir yere varamazsın, iş kendini geliştirebilmekte
iş için en mantıklısı elek.-elektronık bütün elektronık sistemlere,network bağlantılarına,elektrik tesisatlarına,savunma sanayııne bilginiz ve bu alanlarda iş imkanınız(iyi paralar kazanabilecek) vardır. aynı zamanda son senenızde komple yazılım goruyorsunuz ve de istersenız extradan bilgisayar müh. aldıgı yazılım derslerını alabiliyorsunuz.ben elktrik-elektronıkteyım gelecek ıcın de kuşkum da yok.

Buğra Y.

Profesör
6 Şubat 2013
1,397
36
228
iş için en mantıklısı elek.-elektronık bütün elektronık sistemlere,network bağlantılarına,elektrik tesisatlarına,savunma sanayııne bilginiz ve bu alanlarda iş imkanınız(iyi paralar kazanabilecek) vardır. aynı zamanda son senenızde komple yazılım goruyorsunuz ve de istersenız extradan bilgisayar müh. aldıgı yazılım derslerını alabiliyorsunuz.ben elktrik-elektronıkteyım gelecek ıcın de kuşkum da yok.
Hangi üniversitedesiniz?

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243

Aynı benim kafadan bende böle düşünüyorum iş imkanı daha fazla ve maaş çok.iyi

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243
@bugra3325 @kocaman1321

şu iş ilanlarına bi bakın isterseniz yani bilgisayar mühendisleri pek aç kalmaz :)
sol taraftan bilişim sektörünü seçin, 1176 tane ilan var :)
http://www.kariyer.net/website/isara/index.aspx
Hocam iyi güzel de nasıl bi yerde çalışacaksın maaş vs çok önemli tanıdık çok bende pc mühendisi en basitinden dayım 1800 tl maaşla çalışıyo hammallık yapıyo bildiğin gelen malları indir bindir vs şimdi kpss ye girip devlette çalışmak istiyo bankaya filan girmeyi denedi olmadı ama elektrik öyle değil kullandığımız her şey elektrikli elektrik mühendisi ol ister pc ister telefon işleri ile uğraş alanı çok geniş ve eğer iyi bir elektrik mühendisi olursan 3000 den aşağı maaş almazsın

mendocino

Rektör
9 Ocak 2009
11,032
81
228
3000 liralar 5000 liralar oh :) bilmiyorum kaçınız gerçekten iş aradı ve çalıştı ama hayata atıldığınız zaman gerçek dünyada işlerin böyle yürümediğini kendiniz göreceksiniz. bu lafımda burda dursun birgün bakar görürsünüz.
iyi forumlar

Buğra Y.

Profesör
6 Şubat 2013
1,397
36
228
3000 liralar 5000 liralar oh :) bilmiyorum kaçınız gerçekten iş aradı ve çalıştı ama hayata atıldığınız zaman gerçek dünyada işlerin böyle yürümediğini kendiniz göreceksiniz. bu lafımda burda dursun birgün bakar görürsünüz.
iyi forumlar
Herkes kafadan sıkıyor, sonra alacaz 1500 lirayı, oturcaz oturduğumuz yerde :lol:

mendocino

Rektör
9 Ocak 2009
11,032
81
228
Herkes kafadan sıkıyor, sonra alacaz 1500 lirayı, oturcaz oturduğumuz yerde :lol:

Okurken yada yeni mezun olunca insan pek anlamiyor tabi ama is aramaya baslayinca 3000 liralar kolay degil.
Yeni mezun yada 2-3 yillik tecrubeyi gectim sonralar bile al sana 3000 lira demiyorlar kimseye. Memlekette hersey torpil olmus modern ismiyle referans.
Ha 3000 yada daha fazlasinida alirsiniz zaman icinde ama is veren o parayi size verecekse sizden 2 kisinin yaptigi isi yapmanizi kendi isiniz yaninda aslinda isiniz olmayan seyleride yapmanizi isteyecektir. Ki zaten o zamanda 3000 ve ustu alirsiniz ama asil hakkettiginiz daha fazladir.
Tabi kismet herkes icin hayirlisi neyse o olsun biz bulamadik böyle bi iş belkide bizim kismetimizde yoktur.
Allah butun işsizlere yada memnun olmayanlara hayirli isler nasib etsin.
Son olarakta is aramayin torpil arayin sözünü hatirlatmak isterim aci ama gercek

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
Mevsimler sasti Allah sonumuzu hayir etsin... Yagmur yagmasi guzel bisey tabi halen susuzluk var ama kisin yagmamasi daha kotu teknoloji falan derken dunyayi tukettik

KaJMeR13

Profesör
1 Mayıs 2013
2,779
9
218
bilgisayar oyunları her ne kadar oynarken zevk verse de bir süre sonra baş ağrısı hatta mide bulantısına bile yol açıyor
şu an kendimi berbat hissediyorum, sebeb ise: 1 saat oyun oynadım,
yapacak başka bir iş olmayınca sanala yöneliyorum o zaman da böyle şeyler oluyor

artık okul ders te yok bu tatil nasıl geçecek ya :(

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
bilgisayar oyunları her ne kadar oynarken zevk verse de bir süre sonra baş ağrısı hatta mide bulantısına bile yol açıyor
yapacak başka bir iş olmayınca sanala yöneliyorum o zaman da böyle şeyler oluyor

Senin sinavin yok mu evlat :D

rawkid

Dekan
9 Ocak 2014
7,252
1,316
293

bnde baş ağrısı olmuyorda yapacak bişey olmayınca insan oyunlardan da sıkılıyor. yeni bişey gerekiyor. 4 yıl ets2 oynadım. artık bıkmıştım. multioplayer mod geldi 4sene daha oynarım heralde. birde direksiyon alsam tadından yenmez :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
bitti ya :)
bi fen kaldı oda cumartesi işte, şurda 4 5 gün kalmış, aşrı ders çalışırsam alacam 10 net varsa ondan da olurum bildiklerim birbirine girer :) sadece tekrar yaparım bu hafta
Edebiyata 1 gun calismak bile fayda ben 1 hafta calismistim 41 dogru cikmisti tabi ozel dersti orasi ayri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...