Söyle Rahatla V.2

Bu konuyu okuyanlar

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Cyberbug 2077 nasıl bir oyunsa adamlar resmen suya düşmanlar. Oyunda su olmasa daha iyi olurmuş. Zaten pek uğraşmamışlar belli. Boşuna uğraşmışlar. İnsan da hiç akıl mantık yok mu, hiç düşünmüyorlar mı? Oyunu iyicene baştan sona test edelim her şeyini diye. Ama sadece tek düşündükleri para. Para için zaten aynı oyunu bile tekrar satıyorlar. Ya da az çok grafik değiştirerek.
GTA SA ile bile karşılaştırılması var oyunun. Hatta Half-Life ile de vardı.
Bir de bazı insanlar sanki kendileri milyon dolarları kazanır gibi savunuyorlar oyunu. Yani yine aşırı bağımlı fan hayran kitlesi sadece. Her şeyde olduğu gibi. Bir şey deyince hakaret bile edebiliyorlar. Ben ise hiç anlamıyorum öyle insanları.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Ah şu mâzidekiler...

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Rusya'nın yoldaşı müttefiki General Kış, biz de ise zam. Artık o kadar çok oluyor ki moda gibi bir şey oldu bu şey zam.

Son düzenleme:

tobraki

Asistan
Reaksiyon puanı
519
Dolar olmuş 11 TL bilgisayar alınmaz bu zamanda

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
İçimdeki nefret uzuuuuuun bir aradan sonra beni buraya itti. Daha fazlasını toplayıp geri dönüyorum. İki nefes çektim havası bile yetti.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Cyberbug 2077 nasıl bir oyunsa adamlar resmen suya düşmanlar. Oyunda su olmasa daha iyi olurmuş. Zaten pek uğraşmamışlar belli. Boşuna uğraşmışlar. İnsan da hiç akıl mantık yok mu, hiç düşünmüyorlar mı? Oyunu iyicene baştan sona test edelim her şeyini diye. Ama sadece tek düşündükleri para. Para için zaten aynı oyunu bile tekrar satıyorlar. Ya da az çok grafik değiştirerek.
GTA SA ile bile karşılaştırılması var oyunun. Hatta Half-Life ile de vardı.
Bir de bazı insanlar sanki kendileri milyon dolarları kazanır gibi savunuyorlar oyunu. Yani yine aşırı bağımlı fan hayran kitlesi sadece. Her şeyde olduğu gibi. Bir şey deyince hakaret bile edebiliyorlar. Ben ise hiç anlamıyorum öyle insanları.
İmkanları yoktu riske girdiler. Ön siparişle akan parayla coştular.
Rockstar Games gitti Grove Street'e GTA Trilogy yaptırttı. Sonuç? Hüsran oldu.
Oyunların kontrol desteğini modernleştireceklerine sadece grafik motoru değişti. Üstüne 60 dolar gibi fiyat etiketi koyuldu. Cyberpunk'un potansiyeli vardı fakat şirketin kaynakları kısıtlı. Adamların FPS-shooter dünyası için tecrübeli ekibi ve kaynakları yok iken bir şeyler yapabildiler.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Valve'nin ilk oyunu Half-Life ama o nasıl çok iyi oldu, beğenildi ve de satıldı? Halen bile oynayan var ve mod bile yapan var o oyuna. Ayrı oyun gibi modları falan diyorum.
Bir de kaynak yok diyorsunuz ama neredeyse 300 milyon dolar para harcamışlar o tamamlanmamış ve hata dolu oyun için. Bir de Wikipedia'da şimdiye kadar yapılmış en pahalı masraflı oyun diyor. 300 milyon dolar diyorum. Bu para o kadar çok ki 2 veya 3 oyun bile yapılabilir. Ama tek bir oyuna harcanmış ve resmen çöpe atılmış paralar. Bir de oyun için bir kaç yıl uğraştılar ama belli ki boşuna uğraşmışlar.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Valve'nin ilk oyunu Half-Life ama o nasıl çok iyi oldu, beğenildi ve de satıldı? Halen bile oynayan var ve mod bile yapan var o oyuna. Ayrı oyun gibi modları falan diyorum.
Bir de kaynak yok diyorsunuz ama neredeyse 300 milyon dolar para harcamışlar o tamamlanmamış ve hata dolu oyun için. Bir de Wikipedia'da şimdiye kadar yapılmış en pahalı masraflı oyun diyor. 300 milyon dolar diyorum. Bu para o kadar çok ki 2 veya 3 oyun bile yapılabilir. Ama tek bir oyuna harcanmış ve resmen çöpe atılmış paralar. Bir de oyun için bir kaç yıl uğraştılar ama belli ki boşuna uğraşmışlar.
Para tek başına bir işe yaramıyor oyun sektöründe. Özellikle oyun motoru satın alsanız oyuna entegre edecek ekip gerekiyor. Tecrübe gerekiyor. CD Project Red'in maddi bakımdan sorunu yok fakat deneyimi yok. Bu onların ilk fps oyunuydu. Half life döneminin en iyi oyunu olmayı başka bir rakibi olmaması ve steam platformu sayesinde popülerliğini korumayı başarmıştır. 2015 yılı içerisindeki Witcher 3 için 55 milyon yapım maliyetini günümüz global piyasayla bir tutmayın. Daha öncede söylediğim gibi yaptıkları oyunu sırf kazanç elde etmek için erken çıkardılar. Çünkü beklenti çok büyüktü. Oyunun köklü olarak bir potansiyeli vardı. Online olsun, gta yapısı olsun.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Dolar 12,43 olmuş. Yoksa gizli bir mesaj mı var bunda? Moğollar da ABD ile işbirliği içindeler sanırım. Cengiz Han bile bizi kıskanıyormuş demek ki.
a1.JPG

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Godzilla 2 izledim. Şuanda Evin ortasında ateeşşş püskürtüyorum Ejderya gibi ?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
FGO3vZDXIAIVfKb.jpg

Bugun ku Fıkramızda Bu.
Millet yakında Yaprak yıcek :)