Şöyle bir telefon arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Visvod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pil Konusu
Şarjı bir günü rahat tamamlayacak bir gün derken 13 saati tamamlicak işte az grafikli işlemciyi fazla kasmayan oyunlar oynuyorum. Onun dışında otobüste giderken müzik dinliyorum, internetten haber okuyorum filan. Onun dışında araba kullanırken throwla arabaya bağlıyorum. Bunun gibi şeyler yapıyorum bunları bana şarj sorunu çektirmeden yaşatıcak ve hızlı şarj özelliği olursa tadından yenmez.

Performans Konusu

Performans konusunda dediğim gibi ben mortal kombat filan oynamam öyle zaman geçiriceğim oyunlar mesela kafa topu, True skate, clash of clans gibi oyunları sorunsuz şekilde kaldırsın ve menü geçişlerinde vs. yani yazılım konusunda stabil olucak bir telefon istiyorum.

Dayanıklılık

Kasası metal olsun istiyorum şuanda kullandığım Xperia c4ün uyduruk kasası bana güven vermiyor açıkcası. Ve camı gorilla glass 4 veya 3 olsun istiyorum.

Kamera

Kamerası ortalamanın üstünde olsun yeterli ne fazla iyi olsun nede leş atsın istiyorum.

Marka Antipatim

Samsung olsun istemiyorum. Nedense samsung'a 3 yıldır bi Antipatim var. Bana hep kullanıcılarına değer vermeyen bi firma gibi geldi neyse işte açmıyacağım fazla. Mümkünse samsung istemiyorum.

Tasarım konusunda gösterişli değilde elit ve klas durmasını istiyorum.

Bütçe konusunda bir sıkıntım yok sadece istediklerimi vermesi yeterli.

yunus789

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Htc One M9 veya M9 Plus tercih edebilirsin. Pili bir günü çıkarır, her türlü oyunu oynatır, metal kasa, kamerası dediğin gibi ne çok iyi ne çok kötü + M9 plus'ta parmak izi okuyucu var.

Visvod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Htc One M9 veya M9 Plus tercih edebilirsin. Pili bir günü çıkarır, her türlü oyunu oynatır, metal kasa, kamerası dediğin gibi ne çok iyi ne çok kötü + M9 plus'ta parmak izi okuyucu var.
M9 plusa vericeğim paraya sony Xperia z5 alsam m9 plustan dahamı iyidir yoksa dahamı kötüdür?

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Pil Konusu
Şarjı bir günü rahat tamamlayacak bir gün derken 13 saati tamamlicak işte az grafikli işlemciyi fazla kasmayan oyunlar oynuyorum. Onun dışında otobüste giderken müzik dinliyorum, internetten haber okuyorum filan. Onun dışında araba kullanırken throwla arabaya bağlıyorum. Bunun gibi şeyler yapıyorum bunları bana şarj sorunu çektirmeden yaşatıcak ve hızlı şarj özelliği olursa tadından yenmez.

Performans Konusu

Performans konusunda dediğim gibi ben mortal kombat filan oynamam öyle zaman geçiriceğim oyunlar mesela kafa topu, True skate, clash of clans gibi oyunları sorunsuz şekilde kaldırsın ve menü geçişlerinde vs. yani yazılım konusunda stabil olucak bir telefon istiyorum.

Dayanıklılık

Kasası metal olsun istiyorum şuanda kullandığım Xperia c4ün uyduruk kasası bana güven vermiyor açıkcası. Ve camı gorilla glass 4 veya 3 olsun istiyorum.

Kamera

Kamerası ortalamanın üstünde olsun yeterli ne fazla iyi olsun nede leş atsın istiyorum.

Marka Antipatim

Samsung olsun istemiyorum. Nedense samsung'a 3 yıldır bi Antipatim var. Bana hep kullanıcılarına değer vermeyen bi firma gibi geldi neyse işte açmıyacağım fazla. Mümkünse samsung istemiyorum.

++metal kasa
++iyi pil süresi
++ coc,clash of royale vs oyunları oynatabilen
++gorilla glass 3
++13 mp kamera (ois yok ama )
=lenovo vibe p1

--plastik kasa olursa
=gm 5 plus

yok dersen

= zenfone selfi

bunar oynadığın oyunları kaldırır diye düşünüyorum hem ucuzlar hem kullanılabilir cihazlar

Visvod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
++metal kasa
++iyi pil süresi
++ coc,clash of royale vs oyunları oynatabilen
++gorilla glass 3
++13 mp kamera (ois yok ama )
=lenovo vibe p1

--plastik kasa olursa
=gm 5 plus

yok dersen

= zenfone selfi

bunar oynadığın oyunları kaldırır diye düşünüyorum hem ucuzlar hem kullanılabilir cihazlar

Hocam açıkcası lenovoyu düşünmüştüm ama markaya güvenemiyorum telefon olayına yeni el atmış bir firmanın yazılımsal sorunlarından çok başım ağrır diye düşünüp vazgeçmiştim

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Önerin için sağol ama Android düşünüyorum. Apple kapitalistliğini sevmiyorum. Çünkü bence iPhone almak appleı zengin etmekten başka bişey değil.
Samsung veya başka bir android alınca onları zengin etmiş olmuyorsun yani :) iyiymiş

yunus789

Asistan
Reaksiyon puanı
22
M9 plusa vericeğim paraya sony Xperia z5 alsam m9 plustan dahamı iyidir yoksa dahamı kötüdür?
Xperia z5 de çok güzel telefon alabilirsin tabiki üzmez seni. Hangisinin tasarımı hoşuna gidiyorsa onu al.

murdax105nc

Asistan
Reaksiyon puanı
33
para sorun değilse z5, uygun olsun dersen vibe p1 veya huawei g8.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Hocam açıkcası lenovoyu düşünmüştüm ama markaya güvenemiyorum telefon olayına yeni el atmış bir firmanın yazılımsal sorunlarından çok başım ağrır diye düşünüp vazgeçmiştim

yazılımsal olarak arayüzde sıkıntı olacağını sanmam sonuçta bu marka türkiye den hariç kendi pazarında halihazırda telefon satıyordu. moto yu da aldılar bu alanda sağlam atılımlar yaptılar bence videoları izleyip fikir sahibi olabilirsiniz hem oradaki yorumlar arayüz incelemeleri de var.

ha güncelleme konusunda tabiki xperia serisi gibi gelmez yada one cihazlar gibi sürekli gelmeyebilir ama sizin ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılar kaldı ki öyle yüksek sistem gerektiren oyunlar oynamıyorsunuz

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550

Z5 katlarca daha iyi cihaz ve M9 Plusda bulunan MediaTek işlemcisinden dolayı hala Marshmallow almadı kendisi.

İsteklerinize gelirsek ele alınacak iki firma var. Sony ve HTC. HTC'nin şu an piyasada ki cihazlarının iyi cihazlar olduğu söylenemez. Fiyat konusunda bir sıkıntı yok ise çıkacak olan M10'u incelemenizi öneririm(2900 u görecektir cihaz.) Hemen bir cihaz istiyorsanız ise Z5 tercih edin.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Senin isteklerine en uygun cihaz Z5 gibi duruyor. Performansı senin dediğin uygulamalara rahatlıkla yeter, kamerası iyi, bataryasını pek bilmiyorum, Sony'nin arayüzü gayet iyi, dediğin gibi elit de duruyor elde, güncelleme sıkıntısı da çekmezsin. Ama bence Samsung'a olan antipatini bir kenara bırak ve S7-S7 Edge'ye de bir bak bütçe sıkıntın yoksa.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Herkes fikrini söylüyor sen gönlündeki aslanı AL.

Visvod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önerileriniz ve fikirleriniz için çok sağolun. Z5 almaya karar verdim.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Pil Konusu

Performans Konusu

Dayanıklılık

Kamera

Marka Antipatim

Abi biraz saçma olmuş kusura bakma bütçe sıkıntı değilse iphone 6s plus 128 gb al yani sormana gerek bile yok.İstediğinden fazlasını verir.