Öneri Sorunum

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
873
Evvet arkadaşlar ben durumu çok iyi olan
bir iş insanıyım ve müteahhitim…

Köyde dedemden kalma ev var…
Fakat babamın kardeşleri ile birlikte bayram seyranda bu evde rahat edemediğimiz için

Babamın köyden 25 yıl evvel almış olduğu arsaya ev yapmak için plan proje çizdirmeye başladım…

Fakat babamın arsasının yanında ufak bir arsa var…O da halamın kocasının arsası var…

Halamın kocası duvar yaptırıyor…
Benim akrabalarım murat arsana girdi diye İstanbul’a haber verdiler gel dediler…

Gittim yetkilileri getirdim ölçüm yaptırdım duvarını çok içeriden yapmış 27 metreye x 1.85 cm içeri girmiş…

Büyükşehir belediyesi rapor tuttu iki kez kendin konuş telefonlar şahit olur ücretsiz biz yıkarız dedi…

Şimdi ben bir kere bu şekilde istediğim gibi yer oturtamıyorum…

Avukatımı aradım;

Bence konuşarak çözemezsen devlete yıktır;Çünkü dava açarsak olay büyür…

Sen şimdi resmi yazı yazdırıp işi resmiyete döktüğünden devlet gözünde malına sahip çıkmış oldun diğer taraf ise uyarıya rağmen çekilmediği için gasp etmiş oldu…

Bu durumda kötü komşu davası açarsın zarar verdiği için;Tabi zarar belgeli olduğundan karşı taraf davayı kaybeder arsasını satışa koydururlar…Fakat sorun buradan doğar onun arazisinde senin gasp edilen yerin olduğundan hakimin satışta seni ortak gösterme durumu doğabilir…

Bu durum da düşmanlığı artırır…
Bu olmasa bile araziyi satacağı için yine düşmanlık artar…

Araziyi sat kararı otomatik olara duvar yıkımı ve senin arazinin tespit edildiği şekilde sana iadesi ve tüm yıkım ve dava masraflarının davalı tarafından ödenmesi gerekir dedi…

Dava olursa kazanırsın ama düşmsnlık artar

Ya belediye yıksın yada vazgeç zenginsin git başka yer al uğraşma derim dedi…

Benim arsam tam merkezde boş olan tek yer en değerli yer bende her zaman en iyisini severim bu yüzden uğraşıp yıktıracağım…

Siz olsanız ne yapardınız?