Sony z3 hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Slm Arkadaşlar;

Eşimin telefonu bozulduğu için ona Z3 aldım. Telefonu kurcaladım biraz ama tabi yeterli değil. Sizlerden ricam ne gibi ayarlar yapmalıyım yada neler yapmamalıyım. Bu konudaki fikirleriniz paylaşırsanız çok sevinirim.

Mesela çift dokunarak telefon açılıyor bu çok güzel. Bunun gibi böyle kullanışlı ayarlar var mı ?

Ama general mobiledeki gibi dokunarak kapanmıyor yada ben bulamıyorum. Bu konunun çözümü varsa paylaşır mısınız? bunun gibi böyle kullanışlı ayarlar var mı ?

Ayrıca telefonu satan kişiye telefonu 24 saat şarj da tutmam gerekiyor mu diye sordum. O da içinde şarj zaten var. Bitince doluncaya kadar şarj et. Fazlasına gerek yok o eskidendi dedi.

İçindeki android sürümü 4.4.4. Benim evde wifi yok akşam arkadaşa gideceğim. Güncelleme yapmam gerekiyor mu ?

Gibi gibi...

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ses ve ekran ayarlarinda bravia engine, xloud gibi bikac ozel ayar var. Sadece tik yapman gereken. Tikli degilse onlara tik at. Sonra walkman uygulamasina girip uygulamanin ayarlarindan clearaudioyu aktif et.

Sonra ana ayarlardan en asagi hakkinda bolumune girip en asagiya inip derleme numarasi gibi bise var. Ona pes pese 4-5 kez bas. Ayarlardan gelistirici secenekleri acilacak. O seceneklere gir. Sahte konuma izin veri aktif et. Usb hata ayiklama modunu aktif et. Asagilara in 2d gorunum icin gpu olusturmaya zorla gibi bise var onu aktf et. Eger istersen en asagida tum anrleri goster var. Arka plandaki uygulamalarda yanit vermezse onlarida gosteriyorbyanit vermiyor diye. Normalde gostermez. Onu tikleyebilirsin.

Z3 u kullanmadim ama cmdeki gibi bir ayari varmi bilmiyorum. Cmde bildirim cubuguna cift tiklarsan ekrani kilitliyor.Ayarlari bi kurcala belki baska bise bulursun.

Ayrica ekran kilidini acarken parmagini suruyorsun ya o buyu gibi bise gidiyor parmaginla sihir gibi parmagini cekince bi parlama efekti oluyor. O parlama efekti benim bildigim sadece duvar kagidinda sonynin orijinal hareketli kendi duvar kagidi varsa oluyor denedim.

Ayrica update center uygulamasi sisteme veya walkman,album,filmler basta olmak uzere diger sony uygulamalrina guncelleme gelirse seni uyaracak oradan tek tusla indirebilirsin.

Bir de bildirimlerde hizli ayarlar kismi var. Orayi ayarlayabiliyorsun hani kisayollar kac tane olsun hangisi nerede olsun.

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tşk ederim. Çok faydalı oldu.

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
5.0.2 sürümü yayınlanmıştır. şimdilik OTA'da görünmüyor.

leoni_turk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
google+ ve google fotoğraflar uygulamasına dikkat edin. yanlış bir ayar ile fotoğraflarınızı paylasabiliyor

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
google+ ve google fotoğraflar uygulamasına dikkat edin. yanlış bir ayar ile fotoğraflarınızı paylasabiliyor

Ayarlarını kurcalamazsan zaten başta gizli olarak yedekliyor. Siz paylaşım seçeneklerini değiştirirseniz ancak o şekilde paylaşır.

Hatta hiç bir yedekleme istemiyorsanız yedeklemeyi kapatabilirsiniz fakat benim çok işime yaradığından açık kalması daha iyi. :)

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Peki şarj konusunda ne düşünüyorsunuz?

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
O anlamda demek istemedim. Aldığım da şarjı vardı. Adam bitince doluncaya kadar şarj et dedi. 24 saat şarj eskiden kaldı demişti. Siz ne düşünüyorsunuz.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
O anlamda demek istemedim. Aldığım da şarjı vardı. Adam bitince doluncaya kadar şarj et dedi. 24 saat şarj eskiden kaldı demişti. Siz ne düşünüyorsunuz.
Evet öyle. Şimdiki akıllı telefonlar için buna gerek yok.

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tamam tşk ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...