Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar merhaha tahmini olarak 10 dk önce telefon kendiliğinden kapanmış ve şuan açılmıyor böyle bir sorun yaşayan yada çözümü bilen varmı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Telefonun Şarjı komple bitmiş olabilir, Şarja tak 10 dakika 15 dakika bekle eğer telefon açılmazsa Ses açma ve Güç tuşuna basılı tut.

Falkir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şarj cihazı yanımda olmadığı için ses açma ve güç düğmesine bastım açıldı telefon yardımınız için teşekkürler.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bu arada Z1in manyetik şarjı Z2ye oluyor arkadaşlar. Sadece Z2 biraz daha ince olduğu için hafif sallantıda kalıyor. Onu da halledersiniz :)

Az Önce telefonu aldığım yere götürdüm. Servise gönderecekler. 1 ay içinde cevap gelecek.

kd3598

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 14w21 ve üstü model cihazı olan varsa bilgi verebilirmi ısınma sorunu filan varmı bende14w19 modeli varda değiştirmeyi düşünüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
z2 almayı düşünüyorum ama g3 de fena gelmio hangisi daa iyi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Z2'nin şarjı yüzde 0 dan yüzde 100'e ne kadar sürede doluyor?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bazı arkadaşların dediğine göre simkartın olduğu kapağın içinde kırmızı ve yeşil renklerde bant var servise götürünce o bantın rengine bakarak su geçirip geçirmediği anlaşılıyomuş bu doğruysa bende kırmızı şuan bir sıkıntı olurmu acaba ?

ekrem3428

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z2'nin şarjı yüzde 0 dan yüzde 100'e ne kadar sürede doluyor?

Ben şuan şarjini tam bitirip öyle şarj yapiyorum ve sarjdayken kolay kolay elime almiyorum yaklasik olarak 3 saatte şarj oluyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar bazı arkadaşların dediğine göre simkartın olduğu kapağın içinde kırmızı ve yeşil renklerde bant var servise götürünce o bantın rengine bakarak su geçirip geçirmediği anlaşılıyomuş bu doğruysa bende kırmızı şuan bir sıkıntı olurmu acaba ?

Simkartin orada kirmizi bi off dumesi var onumu diyorsunuz???

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Şehir efsaneleri türemeye başladı :)
Orada kırmızı yuvarlak plastik düğme var,kenarında off yazıyor.ben ona bastırdım,ama bişey olmadı :-D
Kitapçığı bakmak lazım.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ebaydan veya başka bir siteden alınan ürünler standart posta ile gönderilirse yaklaşık 3 haftada geliyor. Çok nadir 2 hafta veya 4 hafta. Ama geliyor. 2 yıldır yurtdışından alışveriş yapıyorum. Sadece geçen ay 1 dolara aldığım kılıf gelmedi :) 110 dolarlık helikopter almıştım o bile geldi.

Şarjının dolması 0-100 arası yaklaşık 3 saat sürüyor. 3200mAh pil olunca böyle. Fakat snapdragon 800 işlemci olduğu için "quick charge 2.0" şarj aleti bulursanız 2 saate falan düşebilir.

ekrem3428

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ebaydan veya başka bir siteden alınan ürünler standart posta ile gönderilirse yaklaşık 3 haftada geliyor. Çok nadir 2 hafta veya 4 hafta. Ama geliyor. 2 yıldır yurtdışından alışveriş yapıyorum. Sadece geçen ay 1 dolara aldığım kılıf gelmedi :) 110 dolarlık helikopter almıştım o bile geldi.

Şarjının dolması 0-100 arası yaklaşık 3 saat sürüyor. 3200mAh pil olunca böyle. Fakat snapdragon 800 işlemci olduğu için "quick charge 2.0" şarj aleti bulursanız 2 saate falan düşebilir.

quick charge 2.0 şarj aletini nerden bulabiliriz eBay da varmi?
Bir de ebay dan aldiklarimiz gümruk vergisine giriyor mu?

karamanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herkese merhaba. yaklaşık 20 gün önce xperia z2 aldım. telefondan memnunum ancak sizlere bi sorum olacak. bugün arabaya bindiğimde telefon cebimden koltuğun yanındaki plastiğe düştü. yaklaşık 10 cm mesafe yani. telefonu aldım baktım (özellikle güneş altında daha belirgin olarak) ekran kapalıyken yani siyahken ekranda düzenli aralıklarla mavi noktaların olduğunu gördüm. telefonu kullanırken herhangi bir sorun yok hatta cihaz testinde de bi sıkıntı görünmüyor ama ekran kilitliyken güneş ışığında çok net şekilde o düzenli aralıklarla noktalar var. kafama takılıyor acaba ben düşürdüğümden mi oldu yoksa sizlerin telefonlarında da böyle mi? makineleriniz kontrol edip bi cevap verirseniz iftar öncesi içim rahatlayacak. çok teşekkürler. (inşallah telefonu mundar etmemişimdir...)

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herkese merhaba. yaklaşık 20 gün önce xperia z2 aldım. telefondan memnunum ancak sizlere bi sorum olacak. bugün arabaya bindiğimde telefon cebimden koltuğun yanındaki plastiğe düştü. yaklaşık 10 cm mesafe yani. telefonu aldım baktım (özellikle güneş altında daha belirgin olarak) ekran kapalıyken yani siyahken ekranda düzenli aralıklarla mavi noktaların olduğunu gördüm. telefonu kullanırken herhangi bir sorun yok hatta cihaz testinde de bi sıkıntı görünmüyor ama ekran kilitliyken güneş ışığında çok net şekilde o düzenli aralıklarla noktalar var. kafama takılıyor acaba ben düşürdüğümden mi oldu yoksa sizlerin telefonlarında da böyle mi? makineleriniz kontrol edip bi cevap verirseniz iftar öncesi içim rahatlayacak. çok teşekkürler. (inşallah telefonu mundar etmemişimdir...)

normal bir durum dostum bu telefonuu düşürmenle alakalı değil sadece o an fark etmen tesadüf olmuş :) diğer akıllı telefonlarda da var bazılarında biraz bu kadar daha fazla belli oluyor,kafaya takılacak bir şey değil doğal yani :)

karamanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normal bir durum dostum bu telefonuu düşürmenle alakalı değil sadece o an fark etmen tesadüf olmuş :) diğer akıllı telefonlarda da var bazılarında biraz bu kadar daha fazla belli oluyor,kafaya takılacak bir şey değil doğal yani :)
hocam çok teşekkürler. zaten noktalar o kadar düzenli ki sanki ekranı eşit parçalara bölüyor gibi. yani düşürmemden olsa o noktalar tüm ekran boyunca öyle düzenli şekilde olmazdı sanırım. bayağı bi yusufladım akşam akşam. bi de kılıf alalım bari telefona. :D

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam çok teşekkürler. zaten noktalar o kadar düzenli ki sanki ekranı eşit parçalara bölüyor gibi. yani düşürmemden olsa o noktalar tüm ekran boyunca öyle düzenli şekilde olmazdı sanırım. bayağı bi yusufladım akşam akşam. bi de kılıf alalım bari telefona. :D

aynen hocam :) bahsettiğiniz noktalardan oluşan hücreler, dokunmatik paneldeki dokunma hücreleridir. Parmağınızla dokunduğunuzda paneldeki dokunmayı algılayıp komuta çevrilmesini ilk o hücreler başlatır, tüm kapasitif ekranlı cihazlarda belirli veya belirsiz yada güneş altında epey belirli şekilde bulunur, belirli olması veya olmaması markalara göre farklılık gösterir :)

karamanoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sizlerin makinelerde de belli mi bu kadar yoksa benim aldığımda mı çok belli acaba? ayrıca ben telefonu yurtdışındayken almıştım saturn mağazasından. 2 yıl garanti olduğunu türkiye de mediamarkt ile aynı şirket olduklarını herhangi bi sorunda oraya götürüp garantiye verebileceğimi söylemişlerdi. bugün mediamarkt ı aradım ordaki garanti burda geçerli olmaz dediler nasıl iştir anlamadım. neyse bi şey olmayacaktır inşallah.

ekrem3428

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ekran koruyucu kullaniyor musun?

Akhtoher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar. Ben 2 gün önce Xperia Z2 aldım ve yanına Smart bant aldım markette smartband ile alakalı ne kadar uygulama varsa buldum indirdim fakat ne yaptıysam şu bantı kullanmasını öğrenemedim. İnternet te incelemesini de bulamadım üzerinde sony yazan yuvarlak düğme var sözde basınca şarkı falan değişmesi lazımmış bir türlü olmuyor. Aranızda kullanmayı bilen biri varmı acaba?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Herkese selamlar. Ben 2 gün önce Xperia Z2 aldım ve yanına Smart bant aldım markette smartband ile alakalı ne kadar uygulama varsa buldum indirdim fakat ne yaptıysam şu bantı kullanmasını öğrenemedim. İnternet te incelemesini de bulamadım üzerinde sony yazan yuvarlak düğme var sözde basınca şarkı falan değişmesi lazımmış bir türlü olmuyor. Aranızda kullanmayı bilen biri varmı acaba?

NFC veya Bluetooth ile lifelog adlı uygulamaya bağlanması lazım ama hiç denemedim. zira smart bantım yok :)

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
smart bandın kullanım klavuzu buldum isterseniz bir kurcalayın burda bişeyler yazıyor sayfa 12 den sonra life log uygulamasını anlatmış

http://www-support-downloads.sonymobile.com/swr10/userguide_TR_SWR10_4.pdf

gerçi sizde de vardır heralde kullanım klavuzu oraya bakmanız en doğrusu olur

Akhtoher

Asistan
Reaksiyon puanı
0

alikemalgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar 3 hafta önce z2 aldım. 1 hafta önce şebeke sıkıntısı çıktı.şebeke gidip geliyor.ekranda ki şebeke çubuğunda sıkıntı yok ama telefonda vardı. biri benide aradığında ulaşamıyordu.sim kartı sıkıntı var dedim değiştirdim sorun çözülmedi.vodaofone burda çalışma yapıyordu hattı başka telefona taktım gayet iyi çalışıyordu. bende telefonu garantiye gönderdim. acaba bunla ilgili sorun yaşayan var mı ?
serisi 14w17

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar 3 hafta önce z2 aldım. 1 hafta önce şebeke sıkıntısı çıktı.şebeke gidip geliyor.ekranda ki şebeke çubuğunda sıkıntı yok ama telefonda vardı. biri benide aradığında ulaşamıyordu.sim kartı sıkıntı var dedim değiştirdim sorun çözülmedi.vodaofone burda çalışma yapıyordu hattı başka telefona taktım gayet iyi çalışıyordu. bende telefonu garantiye gönderdim. acaba bunla ilgili sorun yaşayan var mı ?
serisi 14w17

Baz istasyonunun özelliklerine göre mesela 2g 3g gibi, durumu değiştikçe telefon şebekeye Reset atar, o anda telefona ulaşılamaz oluyor.belki sorunun budur. Anlamak için değişik ve birbirine uzak yerlerde deneme yapılmalı. Bende 14w21.şimdilik bi sıkıntı yok çok şükür