Sony Xperia Z Video İnceleme

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Sony Xperia Z Video İnceleme

Sony, elindeki tüm teknolojileri bir telefonda topladı ve adını Xperia Z adını koydu. Bakalım Sony'nin Full HD ekranlı, 4 çekirdekli işlemcili ve 13.1 MP kameralı telefonu neler yapabiliyor?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
videoyu az sonra izleyeceğim yalnız inceleden önce gece çekimine bakayım dedim malesef çok ama çok kötü :( hatta normal çekimlerde bile çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim :) iphone 5 için örnek gece fotoğrafı koyacağım az önce çektim. Uzun pozlama sayesinde yetersiz ışıklı ortam da bile iso değerini düşürebildiğiniz için çok başarılı fotoğraflar çekebiliyorsunuz örneğin s3 ile aynı kareyi çektiğimizde sadece dükkan ışıkları belirgin ve inanılmaz bir kumlanma varken ip5 te uzun pozlama nediyle çok daha fazla ışık topladığı için sanki akşamüstü çekilmiş ve yeterli ışık varmışcasına detaylardan ödün vermeden fotoğrafınızı çekebiliyorsunuz :)

Yer : Aydın Forum

k50fw.jpg

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
telefon güzel ama note2m ile arama giremez :)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
az önce bitirdim video incelemeyi ilk dikkatimi çeken şey ortalama 1 dk pil barının %1 oranında düşüş olması şahsen beni korkuttu. Şahsen ben bu cihazın tamamen oyun oynayarak 2 saati bile çıkarabileceğini sanmıyorum :) bunda işlemcinin payıda çok büyük zira padfone 2 de de aynı sorun var daha küçük ekran daha düşük çözünürlük ve hemen hemen aynı kapasite de pile sahipken bile güç tüketimleri hemen hemen aynı olmuş :) Kamera da sanki odaklama ile ilgili bir sorun var ya da keskinlikle ilgili bir sıkıntı var bir de renk doygunluğunda sıkıntı var gibi ben şahsen böyle bir cihaza yakıştıramadım ama farklı yazılımlara ihtiyaç duymadan bu kadar fonksiyonun eklenmesi iyi olmuş. Test yetersiz bence sanki ekran parlaklığı sıkıntı çıkarak gibi dış ortam da özellikle güneşli bir ortam da ekran test edilse çok iyi olurdu (Gerçi bu aralar Türkiye nin her yeri yağışlı :) ) dış hoparlörün sağ alt köşede olmasından çok fazla şikayetçi vardı istemsiz olarak çıkış elle kapatıldığı için ses yetersiz geliyor diyordu millet. Kulaklığın malzeme kalitesi çok vasat olmuş hem üst seviye diyorsunuz ama kablosunu silikon malzemeden bile yapmak bile zor gelmiş olsa gerek inanıyorum ki o kablo sürekli düğümlenecektir ve jag girişinin L şeklinde olması deforme olma süresini çok daha hızlandıracaktır. Ve kulakiçi kulaklık olmasına karşın bana kulak bölümünün mesafesi çok kısa geldi. Bir de ses kalitesi hakkında bilgi verirken en azından mukayese edebileceğiniz kulaklık olursa daha iyi olur zira bunca zaman 10-20 tl lik kulaklık kullanan birisine ip5 in kulaklığı ile müzik dinlettirdiğiniz adam sanki kendini 600 tl lik kulaklık kullanıyor hissine kapılıyor o yüzden karşılaştırma yapılmadan özellikle telefonla gelen bir kulaklığa üst seviye diye tabir edilmesi bana çok gereksiz geldi. Arayüz fena değil ama temalar arası renk tasarımı facia olmuş daha modern bir arayüz olabilirmiş.
Bunlar benim nacizane görüşlerim bence aceleniz yoksa diğer modelleri beklemeniz de fayda var diyorum zira samsung yeni işlemcisi ile performanstan ziyade güç tüketimi odaklı bir işlemci piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor eliniz de şu an için orta segment bir cihaz varsa bile boşuna masraf yapmayın bekleyin derim :)

Editöre NOT: Hocam iyisin hoşsun içtensin ama incele yaparken ben sanki karşımda profesyonel biri değil de esnaf görüyorum :) uzun zamandır inceleme yapıyorsunuz en azından belli kategorilerdeki cihazlar için kendinize plan yapın. Zira doğaçlama belli bir zamandan sonra kendisini sürekli tekrar ettiriyor ve böylesine bir siteye yakışmıyor. Belki incelemeyi ilk yapan olmak istiyorsunuz ama bunun içinde içeriğin kalitesini düşürmeye gerek yok zaten özellikle yüksek fiyat etiketine sahip ürünleri bir çok tüketici bir çok kaynağı araştırdıktan sonra alım kararını belirliyor :) bana derseniz ki incelemeye 10 üzerinden kaç puan verirsin hatrın için en fazla 4 :) söylediklerim yanlış anlaşılmasın sakın samimiyetinize inanıyorum ama daha planlı daha düzgün ve akıcı bir içerik olsa çok daha başarılı olursunuz :)

İnceleme için teşekkürler bu arada :)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Xperia Z 68 sn. de 999 fotoğraf çekimi.

[video=youtube;yXBvMtTFOPE]http://www.youtube.com/watch?v=yXBvMtTFOPE[/video]

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler bu videoyu bekliyorduk..

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İşim icabı toza dayanıklı olması çok önem arz ediyor,eğer diğer üst seviye telefonlar su veya toza dayanıklı olmassa sırf o nedenden ötürü seçimim Xperia z olacaktır.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
telefonun suya dayanıklı olmasının bi önemi yok bence , 2 milyarlık telefonu suya düşürecek kadar saflaşmadım , Ayrıca Pilden bahsedilmemiş demek oluyor pil dogru dürüst gitmiyor full hd ekrana, 2330 mah ben telefonun ilk çıktıgındada dedim halada söylüyorum 2330 mah PİL full hd telefonlara asla yetmez , Sadece mesajlaşmanız , internete girmeniz başka hiç bişey yapmamanız gerekir. Galaxy s3 te bile 2100 mah batarya kullanıldı full hd olmamasına ragmen 1 günü zor tamamladıgını düşünürsek xperia z 1 gün tamamlayamaz, 1.5 ghz standartlaştı

Galaxy note 2 , One x + Galaxy s3 nexus 4 gibi telefonlardan iyi Değil performans olarak

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
çok yenilikçi çok detaylı ve çok güzel bir inceleme olmuş:)
açıkçası telefon çok güzel o kadar param olsa kesinlikle alırdım:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ürünü nasıl kötülerim diye yorum yapmışssın sana hiç katılmıyorum kesinlikle

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
telefonun suya dayanıklı olmasının bi önemi yok bence , 2 milyarlık telefonu suya düşürecek kadar saflaşmadım , Ayrıca Pilden bahsedilmemiş demek oluyor pil dogru dürüst gitmiyor full hd ekrana, 2330 mah ben telefonun ilk çıktıgındada dedim halada söylüyorum 2330 mah PİL full hd telefonlara asla yetmez , Sadece mesajlaşmanız , internete girmeniz başka hiç bişey yapmamanız gerekir. Galaxy s3 te bile 2100 mah batarya kullanıldı full hd olmamasına ragmen 1 günü zor tamamladıgını düşünürsek xperia z 1 gün tamamlayamaz, 1.5 ghz standartlaştı

Galaxy note 2 , One x + Galaxy s3 nexus 4 gibi telefonlardan iyi Değil performans olarak

ilginç bir yorum hakkaten. dünyanın en iyi akıllı telefon sitesi olan gsmarena.com editörleri senin söylediğnin tam tersini söylüyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

fotoğraf karşılaştırma aparatı; http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=5204&idPhone2=4238&idPhone3=4976

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ilginç bir yorum hakkaten. dünyanın en iyi akıllı telefon sitesi olan gsmarena.com editörleri senin söylediğnin tam tersini söylüyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

fotoğraf karşılaştırma aparatı; http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=5204&idPhone2=4238&idPhone3=4976
Herkes yeni çıkan ürünü över de o yüzden önemli olan hatalarını bulmak, galaxy s3 çıktıgında da kusursuz denildi One x + çıktıgındada kusursuz denildi xperia z yede kusursuz deniliyor Telefonun performansına bişey demedim ki bana göre 1 ghz de çok hızlı Sadece Pil konusuna temas ettim

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Herkes yeni çıkan ürünü över de o yüzden önemli olan hatalarını bulmak, galaxy s3 çıktıgında da kusursuz denildi One x + çıktıgındada kusursuz denildi xperia z yede kusursuz deniliyor Telefonun performansına bişey demedim ki bana göre 1 ghz de çok hızlı Sadece Pil konusuna temas ettim

ben son cümlene takılmıştım. performans olarak note 2 ile kapışıyor, diğerlerinden(onex+,ip5,s3) zaten iyi. tüm testler de mevcut bahsettiğim sitede.

saltooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ayrıntılı inceleme olmuş teşekkürler
Tasarım ve su geçirmezlik çok iyi umarım standart olur telefonlarda.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Telefonu çok beğendim. En çok beğendiğim kısım da su geçirmezliği. Su altı çekim yapabilmesi harika. Deniz kenarında yaşayan insanların en büyük sorunlarındandır telefonun su sebebiyle bozulması. Deniz şortunda çok telefonun ıslandığına, üzerine içeçek döküldüğüne ve yağmur suyundan bozulduğuna tanık oldum. Ayrıca fotograf özellikleri çok dikkat çekici. Bunlar dışında çok farklı bir özelliği yok.

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kanaatimce HTC M7 daha iyi olacak. HTC ' nin meşhur kamera performansı bence Sony ' den iyi olacak.

Daha kozlar paylaşılmadı henüz.Rakipleri gelsin bakalım :)

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bazı arkadaşlar S IV 'e endekslendiği için gözüne batmış sanki Xperia Z :)

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Diger ust segment teledonlari buyuk bir sabirla bekliyorum ama cabuk olsunlar :) (Su an piyasadaki teledonlardan BANA GORE en alinasi iPhone 5 sonra xPeria Z)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
33 dakikayı görünce bir an kendimi dh da inceleme izliyorum sandım. güzel bir inceleme olmuş :)

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
led bildirim göremedim arkadaşlar var mı ?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
led bildirim göremedim arkadaşlar var mı ?

var dh de az önce inceleme gelmiş ve malesef onlarda pek iyi şey söyleyememişler :) özellikle pil performansı berbat durumda ve normal kullanımda bile 1 günü çıkaramayacağından bahsediliyor. Aynı şekilde kamerası, oyun performansı, web performansı ve ekran kalitesinin yetersiz olduğundan bahsedilmiş :) ekran için sony nin neden 2-3 nesil önceki ekran teknolojisini kullandığını anlamak zor :) ve gerçekten oyun performansı çok kötü ve ısınmadan bahsediliyor :) neyse ben alacakların moralini daha fazla bozmayayım :D kendileri izlesinler karar versinler :)