Sony xperia z (c6603) su geçirdi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaş ya !
Sony Z var bende arkadaşımla kovaya su doldurup soktum içine çıkardım bişey olmadı.Sonra arkadaşım kendi Iphone 5'ini soktu aynı suya çıkardı bişey olmadı 1 saat sonra benim telefon kafayı yedi kapakların beyaz yeri kırmızıya dönüşmüştü.Arkadaşımınki hala çalışıyor ! :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben de bu gün xperia z ile havuzda yaklaşık 30 dk boyunca farklı aralıklarla çekim yaptım. başta problem yoktu. kamera lensinin hafiften buharlandığını görünce tlf nu kenara bıraktım zannediyorum tlf ısınınca suyun soğuklu arasında dengesizlik olunca buhar oldu. o ara çalışıyordu. havuzdan çıkınca çekimlerime bakarken bir süre sonra ekran titremeye başladı sonra ekran tamamen gitti ama gelen aramalarda ekran geliyordu fakat power tuşu açmıyordu ekranı. şimdi de tlf tamamen kapandı. ora şirketi suya garanti vermiyoruz demişti alırken bilgisi olan var mı sadece pirinç çömez diye düşünüyorum içini açıp kurutsak nasıl olur?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sony Telefon da kullanıcılarını üzdü bir mağdur da benim. Reklamlara inanıp da telefon almayın, aldıysanız da evde sakın denemeyin su geçirmez diye bir şey yok yalan. Sony Türkiye Müşteri odaklı çalışmıyor müşterilerini yarı yolda bırakıyor. Bir daha asla güvenmem tavsiyede etmem...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de xperia z kullaniyorum benimki kaç kere suya düştü hiçbirşey olmadı harika çalıştı zamanı gelince güncelleme yapmak lazım bi de aldığınız yer sahte mallar sata bilir ona da dikkat edin Mesela Ablam adını hatırlamadığım bi mağazadan Samsung tab 3.8 aldı bir hafta sonra gazetede bı de ne göreyim aynı mağaza hakkında yazmışlarki sahte mallar satıyor. Şimdi daha ablamın telefonu bir yılını doldurmadı her saniye bozuluyor dün bozulmuştu hatta

S

SDN Okuru

SDN Okuru
problemini çözebildin mi acaba suan aynı sorunu bende yaşıyorum da

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende de z vardı su almıyordu ancak ekran kırıldı ve servise gönderip garanti firmasına yaptırdım garantisi bozulmasın diye geri geldikten 1 saat sonra yıkadım ve su aldı tekrar gönderdim sım kapağını kapatmamışsınız suyu oradan almış dediler ve tamir etmediler ancak bütün kapakları kapalıydı ne yapmam gerek onların hatasının bedelini bizmi ödeyeceğiz şimdi? cvp yazarsanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia z su geçirdi tel çalışıyo ama ekran gelmiyo yaptırsam başka nerde hata çıkar ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar sony xperia z telefonumu bundan 2 hafta önce servise vermiştim su geçirdiğinden dolayı (Havuzda 1 karış derinlikte video çekerken 20 sn ye de ekran gitti) bugün haber geldi servisten garanti kapsamı dışında kalmış ve 616 TL ücret istiyorlar. NOT: SONY'NİN ALLAH BELASINI VERSİN

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bende sadece çeşmenin altinda tuttum ve arka optik lens buharlaşti ve biz çözümünü bulduk sadece kapaklari açin yanlardaki ve akşama kadar bekletin kurutma makinesiylede lense sicak hava tutun ve su buharlaşiyor benimki şu an sağlam hiç bir sorunuda yok yani 1000 lira isteme işi hikaye

M

mona

SDN Okuru
Xperia z kullaniyorum 2 yıldır ve ben ilk defa bugün havuza soktum ne mi oldu ön. Kamera Arka kamera bugulandi ve telefonum kapandı hiç açılmadı sabahtan beri ne edeceğimi bilmiyorum pirincle posetin icine koydum bekliyorum hala bu lanet telefonu satarken su gecirmez ayaklarina yatmayi biliyosunuz bari arkasinda durmayi bilin be neymis klorlu su olmucakmis yalagami soktuk batakligami soktuk havuzun icinde reklam yapmayi biliyosunuz boyle bi risk aliyosunuz madem arkasinda durun be adam bir daha da tovbe olsun kardeslerim sizde akliniz varsa sakin su gecirmezligine kanip almayin zira cok guzel su geciriyor lanet olsun sony de sony yetkililerinede savunma mekanizmalarinada bok alirim bida sony bi musteri daha kaybettiniz benle beraber.

K

Kaan korkmaz

SDN Okuru
Arkadaşlar az önce arkadaşımla iddiaya girdik telefon su geçircekmi diye sonra bana suyun altına koy wpden bana at dedi bende mallık yaptım kameraya 10 saniye su tuttum ve bi baktım kamera buhar oldu ne yapmam lazım yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Geçenlerde SONY"xperia Z" cihazımı havuza götürmüştüm, tüm kapaklarını kontrol ettikten sonra fotoğraf çekinmek için cihazımı suya soktuğumda 1 dakika içinde telefonun ekranı gidip geldi daha sonrasında cihaz kapandı. Yarım saat sonra baktığımda lenslerinde buhar vardı. Garantiye yolladığımda, kullanıcı hatası diye "251" tl ücret istediler. Savunmaları ise "Biz SONY'i su geçirmez diye değil, suya dayanıklı diye satıyoruz." SONY PİŞMANLIKTIR!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende garantisi dolmadan bir deneyim dedim 10 santim derinliğinde bir kapta resim çekeyim dedim çektim telefon ondan sonra uçak modundan çıkmadı . Tekrar onarıma gitti geldi bu kez hepten ekran gitti.şimdi bekliyoruz servis sonucunu.. bir daha xperia mı ?