Sony Xperia XZ mi Iphone 7 mi?

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
kablo sonuçta çok hırpalarsanız eğip bükerseniz her kablo içten kırılır. biraz narin aksesuarlardır bunlar kulaklık vs. biraz gevşek sarmak gerekir. ama sokette bir sorun olacağını bende zannetmiyorum.
Kamera, şarj, hızından memnun musunuz pekii i7nin? Donma falan oldu mu hiç

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Kamera, şarj, hızından memnun musunuz pekii i7nin? Donma falan oldu mu hiç
hayır şimdiye kadar hiç donma yaşamadım. zaten çıkalı 2-3 ay oldu cihazın. kamerasından da memnunum, gayet yeterli ve güzel bir kamerası var. piyasadaki bence en iyi kamera değil ama gayet güzel ve doğal pozlar çekebilirsiniz. şarj olarakta memnunum. m8 bataryası 2600 mah, i7 1960 mah. yeterli gelir mi diye düşünmedim değil ama ios farkı burada kendini gösterdi. zaten oyun oynamadığınızı söylemiştiniz. hayli hayli 1 günü çok rahat çıkaracaktır içiniz rahat olsun.

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
hayır şimdiye kadar hiç donma yaşamadım. zaten çıkalı 2-3 ay oldu cihazın. kamerasından da memnunum, gayet yeterli ve güzel bir kamerası var. piyasadaki bence en iyi kamera değil ama gayet güzel ve doğal pozlar çekebilirsiniz. şarj olarakta memnunum. m8 bataryası 2600 mah, i7 1960 mah. yeterli gelir mi diye düşünmedim değil ama ios farkı burada kendini gösterdi. zaten oyun oynamadığınızı söylemiştiniz. hayli hayli 1 günü çok rahat çıkaracaktır içiniz rahat olsun.
Bi de buff gibi 80 liralık kırılmaz camlara gerek var mı sizce yoksa 20 30 liralık kırılmaz cam da iş görür mü
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonda oyun oynayanları da hiç anlayamıyorum 1 tane bile düzgün oyun yok ki hepsi velet işi
Telefonu kamera, müzik, internet için kullanıyorum sadece

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Bi de buff gibi 80 liralık kırılmaz camlara gerek var mı sizce yoksa 20 30 liralık kırılmaz cam da iş görür mü
ben aliexpressten 3D koruyucu aldım 1 dolara :) şuanda memnunum. ayrıca nolur nolmaz diye normal bir kırılmaz camda aldım o da 1.20 dolar flndı ama şuan kenarda duruyor. bence gerek yok. sonuçta dışarıda telefoncuda orda burda kırılmaz cam taktırıyorsunuz adam sizden 10-15-20 tl alıyor ama markasını bilmiyorsunuz çıkarıyor takıyor parasını alıyor. kaliteli birşey takacağını bilemezsiniz ki. bence o da benim gibi 1 dolara alıp millete 20 tl ye takıyor :D eğer içiniz rahat edecekse buff ya da spigen gibi ürünleri kullanabilirsiniz yine memnun kalırsınız ama fiyatından dolayı ben o kadar para vermedim bir ekran koruyucuya.

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
İ7yi açıp kullanacağım o halde başka seçenek yok çünkü

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
A9'da sizi ne memnun etmedi?
Şarj. Çok kısa ve net şarjı 1 gün zor gidiyor onun dışında kusurunu arasam da bulamam. Kamerasının iphone 7den aşağı kalır yanı olmadığına eminim iphone 7 3000 tl olmasına rağmen kamerası fiyatına göre kötü. O fiyattaki telefondan herkes üst düzey fotoğraf kalitesi ister

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
İ7yi açıp kullanacağım o halde başka seçenek yok çünkü

Srn ne istediğini bilmiyorsun dostum. Samimi gelmiyorsun bana. Troll gibi.

HTC 10 da S7 özellikleri yok diyorsun.

Gözünü kapasak iki telefondan müzik çalsak hangisi S7 desek Hangisi HTC10 desek cevap bile veremezsin.

Resim çekip ya da Video Hangisinin S7 ya da HTC 10 olduğunu anlayabilecek kapasite var mı sende ?

Ne istediğini bilmiyorsun telefondan .

Neyse konuyu takibi bıraktım. Kolay gelsin

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Srn ne istediğini bilmiyorsun dostum. Samimi gelmiyorsun bana. Troll gibi.

HTC 10 da S7 özellikleri yok diyorsun.

Gözünü kapasak iki telefondan müzik çalsak hangisi S7 desek Hangisi HTC10 desek cevap bile veremezsin.

Resim çekip ya da Video Hangisinin S7 ya da HTC 10 olduğunu anlayabilecek kapasite var mı sende ?

Ne istediğini bilmiyorsun telefondan .

Neyse konuyu takibi bıraktım. Kolay gelsin
Ya üstüne düşmem normal çünkü öğrenciyim 1 kez alıp 3 yıl kullanmak istiyorum bu yüzden pişman olmak istemiyorum şarj, kamera, hız bakımından saçımı yolmak istemiyorum. Kutuyu açtığım an telefon en az 500 600 tl değer kaybeder

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Şarj. Çok kısa ve net şarjı 1 gün zor gidiyor onun dışında kusurunu arasam da bulamam. Kamerasının iphone 7den aşağı kalır yanı olmadığına eminim iphone 7 3000 tl olmasına rağmen kamerası fiyatına göre kötü. O fiyattaki telefondan herkes üst düzey fotoğraf kalitesi ister
eğer sadece müzik, kamera, internet için kullanırsanız ben iphoneun 1 günü rahat çıkaracağını düşünüyorum ama yine de sizi yanlış yönlendirmek istemem. ben memnunum bataryasından ama diğer kullanıcılarda belirtirse daha iyi olur düşüncesindeyim. sonuçta tüm gün telefon elinizden düşmezse iphone bataryasıda çabuk biter.

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yahu ben öğrenciyim ve 1 kez telefon alıp 2 yıl kullanmayı düşünüyorum bu yüzden pişman olmak istemiyorum ne istediğimi 100000000 kere belirttim
Kamera, işlemci hızı, şarj ömrü
Anlamak bu kadar zor mu ya? Pişman olduğum taktirde telefonu 1 gün bile kullansam 500 600 lira zarar edecem tabiiki de pişman olmamak için iyice araştıracağım

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Al işte S7 Edge rahat et , kamera , işlemci hızı ve şarj ömrü .

Mate 9 , V20 de düşünebilirsin . Diğer telefonlara hiç bakma bence bide HTC 10 .

XZ nin kamerasını teknosada denedim sevmedim ben orda kötü çekiyorda olabilir .

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Al işte S7 Edge rahat et , kamera , işlemci hızı ve şarj ömrü .

Mate 9 , V20 de düşünebilirsin . Diğer telefonlara hiç bakma bence bide HTC 10 .

XZ nin kamerasını teknosada denedim sevmedim ben orda kötü çekiyorda olabilir .
zen mate 9 çok iyiymiş sanırım cihaz bu işte

M

Murat Burç

SDN Okuru
bu iphoneda bir sıkıntı var. kendi sitesini bile iki saatte anca yükleyebildi.
yav hocam ne sıkıntısı ?
Durum ortada hemen birşey olunca sıkıntı var tabi başka markaların telefonları bir şeyi becermeeyince beceriksiz iphone olunca o telefonda sıkıntı var tabi canım sıkıntı var

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Bu değişkenlik gösteren bir durum.

-Sıcaklık
-Arkaplan uygulamaları
-OS sürümü
-Ekran parlaklığı
-interNeti hangisinin fazla sömürdüğü
-Modem Farkı

Başka videoda da iPhone 7 önde . Ne yapalım şimdi?

Amatörler bir video ile telefon alacak kapasitedeki insanlardır.

Profesyoneller ise kendi deneyimlerine önem verirler, başka birinin görüşüne değil.

Her fırsatta söylüyorum ve yine de söylüyorum.

TELEFON ALACAK ARKADAŞLAR

Hangi OS kullanacağınıza yani işletim sistemine karar verin ilk olarak.

Sonra telefondan beklentiniz ne ?

Telefona bir dokunun, görün, kullanın, karşılaştırın, anlamaya çalışın.

Onun övmesi, diğerinin yermesi ile telefon alınmaz.

Mutlu olacağınızı düşündüğünüz, size hitap eden telefona karar verin.

Sonra satın alın ki pişman olmayasınız.

Son düzenleme:

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
yav hocam ne sıkıntısı ?
Durum ortada hemen birşey olunca sıkıntı var tabi başka markaların telefonları bir şeyi becermeeyince beceriksiz iphone olunca o telefonda sıkıntı var tabi canım sıkıntı var
sen konuşmasan olmazdı zaten. iphone a çamur atmak için hep pusuda beklersin :)

videoyu izledikten sonra kendi telefonumda da denedim. apple sitesini çat diye açtı. 1 tane videoda geç açıyo diye tüm iphonelar dandiktir demek yanlıştır.

aynı dili konuşan bir insanın bu forumda olması bazen rahatlatıyor @52SakocaN52 :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
sen konuşmasan olmazdı zaten. iphone a çamur atmak için hep pusuda beklersin :)

videoyu izledikten sonra kendi telefonumda da denedim. apple sitesini çat diye açtı. 1 tane videoda geç açıyo diye tüm iphonelar dandiktir demek yanlıştır.

aynı dili konuşan bir insanın bu forumda olması bazen rahatlatıyor @52SakocaN52 :D
Mate 9da sorun olsa gidip sorunlu olduğunu ifade etmezsiniz iphone olunca hop sorunlu diye atlayın kafanızda hep bir iphone yenilmez algısı

34K4V4K34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bu değişkenlik gösteren bir durum.

-Sıcaklık
-Arkaplan uygulamaları
-OS sürümü
-Ekran parlaklığı
-interNeti hangisinin fazla sömürdüğü
-Modem Farkı

Başka videoda da iPhone 7 önde . Ne yapalım şimdi?

Amatörler bir video ile telefon alacak kapasitedeki insanlardır.

Profesyoneller ise kendi deneyimlerine önem verirler, başka birinin görüşüne değil.

Her fırsatta söylüyorum ve yine de söylüyorum.

TELEFON ALACAK ARKADAŞLAR

Hangi OS kullanacağınıza yani işletim sistemine karar verin ilk olarak.

Sonra telefondan beklentiniz ne ?

Telefona bir dokunun, görün, kullanın, karşılaştırın, anlamaya çalışın.

Onun övmesi, diğerinin yermesi ile telefon alınmaz.

Mutlu olacağınızı düşündüğünüz, size hitap eden telefona karar verin.

Sonra satın alın ki pişman olmayasınız.
Tesekkurler

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ya bu çok övdüğünüz epıl ne yaptı yıllardır? Yerinde sayıyor sürekli aynı özelliklerdeki telefonu üretip üretip duruyor ama ben de mecbur i7 kullanacam

J.WinchesteR

Asistan
Reaksiyon puanı
38
zen mate 9 çok iyiymiş sanırım cihaz bu işte

Sadece performans bakımından söylüyorum. İPhone ile performans testi yapılacak mate9'u yorulduktan sonra denesinler. Videoya bakınca vay anasını be oluyor tabi insan Yok abi öyle bişey. İPhone ile performansta yarışacak cihazın üstüne semeri vurup koşturacan. Bu tür performans videoları tırt.
( ben İPhone'cu değişim kardeşim. Görüşümü belirttim. )

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sadece performans bakımından söylüyorum. İPhone ile performans testi yapılacak mate9'u yorulduktan sonra denesinler. Videoya bakınca vay anasını be oluyor tabi insan Yok abi öyle bişey. İPhone ile performansta yarışacak cihazın üstüne semeri vurup koşturacan. Bu tür performans videoları tırt.
( ben İPhone'cu değişim kardeşim. Görüşümü belirttim. )
Bana göre telefonlaf iPhone ve diğerleri diye ayrılır diyen birisi iPhone taraftarı değil öyle mi
İnsanın gülesi bile gelmiyor
Mate 9 tokatlamış mi ?
Evet tokatlamış

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Ya bu çok övdüğünüz epıl ne yaptı yıllardır? Yerinde sayıyor sürekli aynı özelliklerdeki telefonu üretip üretip duruyor ama ben de mecbur i7 kullanacam

Apple Taraftarı gibi görünüp Apple i kötüleyerek '' Aa bak iPhone kullanan bile iPhone'u kötülüyor '' imajı yaratmaya çalışan adam.

Senide unutmadık.

J.WinchesteR

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bana göre telefonlaf iPhone ve diğerleri diye ayrılır diyen birisi iPhone taraftarı değil öyle mi
İnsanın gülesi bile gelmiyor
Mate 9 tokatlamış mi ?
Evet tokatlamış

Gülme.
Bunlar ucuz tokatlar kimin tekme yendiğini zaman gösteriyor ama sen bunu çekemiyorsun.

Ne mi olmuş ?
Samsung'a hardcore film çekmişler. Tokatlamalı !!

J.WinchesteR

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Benim çekemediğim bir şey yok
benim için telefonlar iPhone ve diğerleri diye ayrılır diyen birisi ben İphone taraftarı değilim diyorsa orda bir anormallik vardır

Anormallik yok. Ben "benim için iPhone'dan başka telefon yok" derim, işte o zaman lafının üstüne laf koyamam. Beni gömmüş olursun efendim.

Bana istediğim her yönüyle hitap eden Sony olsun, derim ki "benim için Sony ve diğerleri"

Basit bunu anlamak.