Sony Xperia XZ Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Instagram bazen fotoğrafları yüklemiyor arkadaslar sizin xz de de böyle bir sorun var mi

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar android N güncellemesi ile ilgili bir gelişme var mıdır? Tekrar Yayınlanma tarihi gibi..

Osman çakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekrandaki Bildirim çubuğu nasıl sabitleniyor arkadaşlar..batarya saat şebeke nin olduğu en üstteki çubuk. Sabitlemiştim karıştırırken şimdi hatırlayamadım. Bildirim kısmındaydı sanki. Kendiliğinden yine kaybolmaya başladı şimdi. Yeniden başlatınca düzeliyor. Fikri olan var mı

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ekrandaki Bildirim çubuğu nasıl sabitleniyor arkadaşlar..batarya saat şebeke nin olduğu en üstteki çubuk. Sabitlemiştim karıştırırken şimdi hatırlayamadım. Bildirim kısmındaydı sanki. Kendiliğinden yine kaybolmaya başladı şimdi. Yeniden başlatınca düzeliyor. Fikri olan var mı
Ustten bildirim çubuğunu indirdiginizde cikan ayarlara basili tutun, ayarlara bir menü acilacak oradan sistem arayüzü ayarlayicisini kontrol edin

Serkan.Arslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Batarya konusunda nasıl acaba ? s7 ile kıyasladığımızda nasıl kalıyor ?

muhammet çıray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
BENCE BİR FARK YOK NEDEN DİYOCEKSİN 3600 MAH S7 EDGE NORMAL S7 İSE 3000 MAH DİYE BİLİYORUM YANLIŞ HATIRLAMIYOR İSEM EŞİM SU ANDA S7 EDGE KULLANIYO VE MEMNUN AMA BENMDE GÜN İÇERSİNDE HEP AKTİF OLARAK MAİL BAKMAM MÜZİK DİNLEMEE GİBİ KULLANIYOR OLMAMA RAĞMEN 1 GÜNÜ GEÇİYOR KESİNLİKLE.
KAMERA MÜZİK KONUSUNDA SONY ZATEN İYİ AMA ÖNCEKİ NESİLLERE GÖRE XZ ÇOK İYİOLMUŞ KAMERA KONUSUNDA. S7 YAZILIMSAL OLARAKDA İYİ İKİ TELEFONDA HER ANLAMDA İYİ AMA BEN 2000 TL YE ALDIĞIM İÇİN FİYAT PERFORMANS OLARAK KESİNLİKLE XZ DERİM. 2 AY OLACAK AŞIRI DERECEDE MEMNUNUM KASILMA DONMA ASLA OLMADI AKICILIK ÇOK İYİ.
TAVSİYE EDERİM. ÇOK DETAY VAR ANLATICAK TELEFON HAKKINDA.

raskoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Camera extremely grainy - Support forum

burada xz ile ilgili bir sürü şey tartışılıyor... Ben fotoğrafçıyım, fotoğraflar çok grenli, vide 30 fps ve 60 fps az ışıkta inanılmaz kumlanıyor, berbat ötesi... 4K da biraz daha az gren var, ama o da düşük ışıkta kumlanıyor...ve köşelerde kalan karanlık kısımlar - sanırım ısoyu arttırmak için sensör ısınmasından- siyah yerine maviye çalıyor...linkteki forumda açıkça Sony'nin nugat haricinde sadece kameraya yönelik yeni bir güncelleme yapmasından bahsediyor ve bunu ısrarla , üstüne basa basa istiyorlar... gün ışığındaki fotoğrafları yakınlaştırıp bakarsanız o rezalet blur etkisini ve renk karmaşalarını göreceksiniz...nesnelerin kenarlarına yapışmış gürültü kirliliği yine çok bariz belli oluyor...pili fena değil ama güç tasarrufları modlarında resmen 3310 'a dönüyor telefon...ses de çok düşük , ıphone 7 de su geçirmiyor ama bangır bangır ses veriyor...arayüz güzel...çok çabuk şarj oluyor...tasarım benim hoşuma gitti..Amaaa ve amaaa telefonun kamerası fotoğrafta ve videolarda dökülüyor...yeni bir yazılımla düzeltme gelmezse bu haliyle o paraya evladiyelik anılar biraz kumlu saklanacak sanırım...

muhammet çıray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
öncelikle kumlanma bazı noktalarda grileşme veya akşam fotolarında ışıkların hüzme yaratması vs. sorunlar var ama yabancı kaynaklardan aldığım bilgiler akşam ve gündüz çekilenlerde mineral camın ışık soğurmasından kaynaklı olduğuda söylenmekte tabi söylenti bu.
cam sağlam olsun diye bazı şeylerin önüne geçememişler.
dediğin gibi detaylara inersek çok eskik vs var ama yazılımı en sağlam olan android kısmında sony kamera konusunda bu kadar geriden gelmesi tuhaf ki lensi vs herşeyi kendi üretiyo. iphone 6 6s 7 vs hala çöp ki ne çöp. yazılımlada olacak gibi değil. renkler çok canlı vs deniyor ama çekip bakıldıktan sonra alakasız görüntüler ortaya çıkmakta.
kim ne derse desin kesinlikle 950 xl windows işletim sistemi hayranı olarak tek geçiyorum. çok iyi değil ama nerdeyse tüm telefonlardan iyi çekmektedir.

raskoly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle kumlanma bazı noktalarda grileşme veya akşam fotolarında ışıkların hüzme yaratması vs. sorunlar var ama yabancı kaynaklardan aldığım bilgiler akşam ve gündüz çekilenlerde mineral camın ışık soğurmasından kaynaklı olduğuda söylenmekte tabi söylenti bu.
cam sağlam olsun diye bazı şeylerin önüne geçememişler.
dediğin gibi detaylara inersek çok eskik vs var ama yazılımı en sağlam olan android kısmında sony kamera konusunda bu kadar geriden gelmesi tuhaf ki lensi vs herşeyi kendi üretiyo. iphone 6 6s 7 vs hala çöp ki ne çöp. yazılımlada olacak gibi değil. renkler çok canlı vs deniyor ama çekip bakıldıktan sonra alakasız görüntüler ortaya çıkmakta.
kim ne derse desin kesinlikle 950 xl windows işletim sistemi hayranı olarak tek geçiyorum. çok iyi değil ama nerdeyse tüm telefonlardan iyi çekmektedir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Muhammet Bey, iphone 7 yi sattım 2 ay olmadı, satma nedenim sıkışmaktı, ama rutin ve kronik problemleri de canımı sıkmadı değil.öncelikle ampul ışığında ve güneşte lens flare'a hiç benzemeyen mavi berbat bir yansıma oluyordu fotoğraflara ve videolara...(sonra aynı şeyi xz de de gördüm.) 7 de videodaki tıslama sesi de can sıkıcıydı, hiç sessiz ortamda bile tıslama vardı.ama bilgisayara atınca vidolarda o ses yoktu bu da sorunun sensörden değil başka bir bileşenden yansıdığını ispatlıyordu. fotoğrafta ve videoda manuel ayar yok gibi idi, parmakla aşağı çekerek enstantaneyi ayarlayabiliyordunuz sadece.. video ve fotoğraf çözünürlüklerini ayarlara girerek değiştirebiliyordunuz ki bu da çok can sıkıcı idi...ama ses gerçekten çok yüksekti, ki özellikle ayarlardan akşam vakti diye bir seçenek vardı ki iyice gümbür gümbür yapıyordu sesi...Çektiğim fotoğraflar dediğinizin aksine çok güzeldi, video ve 4k tıslamayı saymazsak cam gibi berrak ve renkleri de çok hoştu... yazılım konusunu çok bilemeyeceğim ama ben hiç bir sorunla karşılaşmadım arayüzde falan...xz de eğer sorun camdan kaynaklanıyorsa yazılımsal olarak çözülemeyecek demektir ki bu da çok kötü bir şey...ya sen ne yapacaksın camın sağmalığını nasıl daha güzel fotoğraf çeker diye uğraşsana kamera yönünde.. xz güzel telefon , sesi de es geçelim kameradaki bu kronik sorunları düzeltebilirlerse harika olur...ama şimdilik durum bu...örnek videolar ve fotoğraflar yükleyelim derim ben.. selamlarımla..

muhammet çıray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ek olarak ses evet düşük ama ben dışarı çıkan sesin netliğini çok beğendim. bir telefonda tizlerin dağılımı ve sesin nereden geldiği ne entrüman ile çalındığını anlamak zor sony de bu oluyo.
annemde xa ultra var iphone 7 yarısı kadar ses vermiyo. ama birde ön hoparlör çift olması su geçirmez olması biraz dejavantaj yaratmış gibi sanki.
dediğin şeyleri ablamda fotoğrafçı değil ama arada çekimler yapıyo işi olmasa bile, genelde yorum yapmıyortelefon ile çekilen fotoğraflara.

--- Gönderi Güncellendi ---
Muhammet Bey, iphone 7 yi sattım 2 ay olmadı, satma nedenim sıkışmaktı, ama rutin ve kronik problemleri de canımı sıkmadı değil.öncelikle ampul ışığında ve güneşte lens flare'a hiç benzemeyen mavi berbat bir yansıma oluyordu fotoğraflara ve videolara...(sonra aynı şeyi xz de de gördüm.) 7 de videodaki tıslama sesi de can sıkıcıydı, hiç sessiz ortamda bile tıslama vardı.ama bilgisayara atınca vidolarda o ses yoktu bu da sorunun sensörden değil başka bir bileşenden yansıdığını ispatlıyordu. fotoğrafta ve videoda manuel ayar yok gibi idi, parmakla aşağı çekerek enstantaneyi ayarlayabiliyordunuz sadece.. video ve fotoğraf çözünürlüklerini ayarlara girerek değiştirebiliyordunuz ki bu da çok can sıkıcı idi...ama ses gerçekten çok yüksekti, ki özellikle ayarlardan akşam vakti diye bir seçenek vardı ki iyice gümbür gümbür yapıyordu sesi...Çektiğim fotoğraflar dediğinizin aksine çok güzeldi, video ve 4k tıslamayı saymazsak cam gibi berrak ve renkleri de çok hoştu... yazılım konusunu çok bilemeyeceğim ama ben hiç bir sorunla karşılaşmadım arayüzde falan...xz de eğer sorun camdan kaynaklanıyorsa yazılımsal olarak çözülemeyecek demektir ki bu da çok kötü bir şey...ya sen ne yapacaksın camın sağmalığını nasıl daha güzel fotoğraf çeker diye uğraşsana kamera yönünde.. xz güzel telefon , sesi de es geçelim kameradaki bu kronik sorunları düzeltebilirlerse harika olur...ama şimdilik durum bu...örnek videolar ve fotoğraflar yükleyelim derim ben.. selamlarımla..

aslında iphone 7 deki görüntüleri telefondan bakarsanız detaylı olarak tabiki çok güzel ama normal led veya ıps led monitör bir ekrana attığınıda çektiğiniz görüntüye gözle bakıp birde gerçekten baktığınızda renklerin biraz abartılı olduğunu düşünüyorum.
sonuçta olabilir. diğer yandan camdan mı kamera detayımı gerçekten onu tam net ne sony söylüyor nede başka bir araştırmacı şirket.
inceleyipte bundan demediler. valla nedenini bende merak ediyorum. aslında nedenden çok sorunu çözmeleri iyi olacaktır.
tek fotoğrafta iyi özelliği açık havada bulutlu iken diğer telefonlara nazaran renk ayarları yapıldığı iyi çekmesi benm bu konuda bğenimi kazandı.
kulaklıkla müzik dış ses az ama çok iyi stabilite mükemmel. ekran akıcılık çok iyi.

Osman çakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xz şarjdayken arama geldi.açmak için elime aldımığımda karşı aynadan ışık yansımaları farkettim telefonu çevirdiğimde flaşh kısmı sürekli göz kırpıyordu. Görüşme bitti hala devam ediyordu. Şarjdan çektim tekrar taktım söndü. Çaldığında flash bildirimi için özel uygulama kullananlar var ama sevmem ben. Sadelikten yanayım. Bu flash ışığının şarjda iken neden göz kırptığı hakkında yorumu olan var mı.

muhammet çıray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
valla ben hiç denk gelmedim. öyle bir problem diyeceğim problem gibi durduğu için nasıl çözümü var bilmiyorum.
genelde teknolojide kusurlu ürün diye tabir ettiğimiz ortalama 10 üründen 1 veya 2 sinde ( marka faktörü devreye girerse adetlerde değişiklik olabilir)
hasarlı veya teknik olarak fabrikasyon hatalar olabilmektedir. gün geçtikçe azaldığını söyleyen firmalar tam tersi kullanıcılardan çok daha fazla şikayet almaktadırlar. bu benim duyduğum sadece. aslı nedir o konuda tam olarak bilgi veremiyorum.
örneğin çok alakasız olabilir ama yeni 2015 ve sonrası vw passat ların sıfırlarında çok tuhaf fabrikasyon arızalarını çok duyuyorum.
ön takım hasarı uyarısı ( direksiyon kilitlenmesi vb. ) araba 100 ile giderken stop etmesi. lastik basıncının ayarlanamaması, motor sesinde anormallik vb gibi.
sizdede telefon flşında bir problem var. bir arkadaşta ise ekran ile geçişlerde problem var diye söylemişti. ama 10 kullanıcadan sadece 1 2 kişiden şikayet demiyelim su hatalar var dediler.
servise sorabilirsiniz dilerseniz.

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar telefonu dün aldım ama ısınma sorunu var ve arka taraf çok hassas hafif hafif kılcal çizikler oldu gittim kılıf aldım bir de telefonda fotoğraf çekince albümde fotoğrafı açtığımda fotopraf hemen netleşmiyor sizce normalmi sürüm son 7.0 bir de şarj sanki biraz fazla gidiyor gibi geldi bana saat 7 20 de başladım kullanmaya 7-8 dk kamera yı falan açtım fotoğraf çektim ve şarj direk 90 lara falan indi

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar cihazım sosyal medyada internet te gezinirken ısınıyor neden öyle sizde de öyle bir sorun varmı lütfen cevap verin

BSGLBSGL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
cihazı cuma aldm ısınma sorunu bnde de var. Kısa surede dahi ısınıyor.
Suan telefonun surumu 6.01 guncelleme geldi yaptm fakat hala boyle. Nasıl duzeltebilirim?

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
cihazı cuma aldm ısınma sorunu bnde de var. Kısa surede dahi ısınıyor.
Suan telefonun surumu 6.01 guncelleme geldi yaptm fakat hala boyle. Nasıl duzeltebilirim?
telefonun telefon hakkında kısmına gelip 6.0 yazan yere sürekli dokunun sonra destek yazan yere gelin güncelleme çıkacaktır. Bende öyle olmuştu dostum. sürekli olarak bu şekilde güncelleme yap daha sonra telefonu sıfırla o zaman başla telefonu kullanmaya. Bana sıfırladıktan sonra ısınmaz dediler ama cihaz ısınıyordu bugün yine fazla ısınmadı testlere bakabilirsin fazlla ısınmadı dediğim arkadaşında dediği gibi metal olduğu için çok fazla hissediyorsun o yüzden ama sen dediklerimi yap yüksek ihtimalle geçer.

BSGLBSGL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anladm peki telefon sıfırlamanın herhangi bi zararı olur mu?

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hayır tam tersi telefon daha performanslu olur ama herşey silinir onu söyliyim önemli dosya varsa yedekle

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar merhaba... Android N güncellemesinin tarihi ile ilgili güncel bilgisi olan var mıdır ?

Şirvan AVCI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İki cihaz arasında kararsız kaldım dostlar. Şuan 7 plus kullanıyorum. 2. bir telefon olarak Note 5 ya da Xperia XZ alacağım ama çok kararsızım. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

Şirvan AVCI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Note 5 ve Xz arasında kalmıştım ve Xz satın aldım. Klavyeyi hiç beğenmedim. Xperia Keyboard indirmek istedim sürümünüz uyumlu değil hatası aldım. Ne yapmalıyım ya da içerisinde Türkçe karakterler ( ç,ş,i,ğ,ü) içeren kullanışlı bir klavye var mı ?

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Note 5 ve Xz arasında kalmıştım ve Xz satın aldım. Klavyeyi hiç beğenmedim. Xperia Keyboard indirmek istedim sürümünüz uyumlu değil hatası aldım. Ne yapmalıyım ya da içerisinde Türkçe karakterler ( ç,ş,i,ğ,ü) içeren kullanışlı bir klavye var mı ?

Telefonu ilk aldığınızda içerisinde bulunan Swiftkey Klavye işinizi görür galiba.

Tankçımami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar
Ben 1 hafta sonra xz almayı düşünüyorum, telefonu kullananlardan şarzı nasıl gidiyor, ısınması her telefon gibi mi yoksa daha fazla mı ısınıyor, kamerası diğer telefonlara kıyasla ne konumda daha önce iphone kullandım şimdi android kullanmak istiyorum fiyatıda daha uygun, iphona kıyasla daha sonradan telefon yavaşlarmı çok sıkıntı çıkarırmı ,iphone kullanan biri olarak hayal kırıklığı yaşarmıyım. Çok kararsız kaldım bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Selam arkadaşlar
Ben 1 hafta sonra xz almayı düşünüyorum, telefonu kullananlardan şarzı nasıl gidiyor, ısınması her telefon gibi mi yoksa daha fazla mı ısınıyor, kamerası diğer telefonlara kıyasla ne konumda daha önce iphone kullandım şimdi android kullanmak istiyorum fiyatıda daha uygun, iphona kıyasla daha sonradan telefon yavaşlarmı çok sıkıntı çıkarırmı ,iphone kullanan biri olarak hayal kırıklığı yaşarmıyım. Çok kararsız kaldım bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim

iphone se den geçtim çerçeveler sebebiyle biraz kaba geldi ama sonradan alıştım. Öncelikle şarj aleti ile gezmeyi bıraktım. Normal kullanımla oyun whatapp sosyal ağlar falan %40-50 bazen %80 le bile işten çıkıyorum. Ön kamera iphone a göre gayet başarılı arka kamera da tatmin edici. Gayet hızlı akan bir telefon iphone dan geçince cidden telefonumu artık benim yönettiğimi hissediyorum. Widgetler müzik resim video yüklemeler apklar temalar ben androindciyim. Ama daha önce hep ios kullananlar geçince çok beğenmiyorlar androidi.

chicharito7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar. Bende xz alarak aranıza katıldım. On kameradan Çekilen fotoğraf ın ayna modu olarak cekmemesi icin bir. Ayar yapabıliyormuyuz

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Millet Sony'nin kendi klavyesi yok mu? bulamadım. Shift key var cihazda klavye olarak.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
An itibari ile 7.1.1 güncellemesi geldi.
Screenshot_20170426-092900.png