Sony xperia sp mi samsung galaxy s4mini mi ?

Bu konuyu okuyanlar

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Sony xperia sp ve samsung galaxy s4mini arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir bi yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütcem 1.200-1.300 civarında başka telefon önerilerine açıgım.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
SP tabiki daha iyi. İkisi yerine S3 almanı öneririm ama. Zaten aynı fiyat.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
sıkılmadınızmı arkadaş şu mu bu mu diye konu açmaya zaten forumu gezseniz birbirinin aynı yüz tane konu var.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Xperia Sp benchmark testlerinde baya bi önde duruyo s3 e göre.

Yahu kardeş testten önde dursa ne olacak? SP 2 çekirdek olduğu için çekirdeklere binen yük daha fazla. S3 te ise 4 çekirdek var ve çalışan uygulamalar dağıtılıyor çekirdeklere. Bu sayede sana daha fazla performans sunar.

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum hepsini ayrı ayrı incelicem sagolun.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
SP kesinlikl hemde her yönü ile donanımsal olarak ve testlerde SP cok iyi. O donanıma full hd degl hd ekran koyunca karikalar cıkartıyor.:)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
google play storedaki uygulamaların %90'ı çoklu çekirdek desteklemiyor o sebepten çekirdek sayısının performansa pek bir getirisi yok. İşlemcinin nitelikleri+gpu+ekran çözünürlüğü performansa etki ediyor bu sebepten s3 sp'yi yakalayamıyor tabi birde pil performansı önemli sp piyasadaki çoğu telefondan önde pil performansı olarak. Tasarım zaten sony'den soruluyor. Bence az daha beklenirse daha iyi telefonlar çıkacak.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
google play storedaki uygulamaların %90'ı çoklu çekirdek desteklemiyor o sebepten çekirdek sayısının performansa pek bir getirisi yok. İşlemcinin nitelikleri+gpu+ekran çözünürlüğü performansa etki ediyor bu sebepten s3 sp'yi yakalayamıyor tabi birde pil performansı önemli sp piyasadaki çoğu telefondan önde pil performansı olarak. Tasarım zaten sony'den soruluyor. Bence az daha beklenirse daha iyi telefonlar çıkacak.

Yalnız şunu kastettim, uygulamalar çoklu çekirdek desteklemiyor yani bir uygulama tek bir çekirdeğe oturuyor. Mesela Benim cihazım 4 çekirdekli diyelim, arkada çalışan sistem/2.cil uygulamalar bu çekirdeklere dağıtılıyor ve çekirdek başına düşen yük az. Ama 2 çekirdek olunca çekirdeğe binen yük fazla oluyor. Ha, 1.7 ghz bunu kaldırabilir, şüphem yok ama pili burada zorlar sanırsam. Tasarım Sony de daha iyi, dediğin gibi, biraz beklemek lazım. Şu anda piyasada pek kaliteli telefonlar yok, hep bir şeyleri eksik. Arkadaş bekleyip honami alsın bence.

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Htc One mini hakkında ne düşünüyorsunuz iyimidir ?

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O fiyat bandında LG Optimus G'yi de düşünebilirsiniz. 2Gb Ram ile büyük rahatlık sağlayacaktır.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Xperia SP S3 tende S4 minidende daha iyi bence. Sadece Galaxy S3 güncelleme konularında artısı olabilir bakalım..

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S3'ün okadar çok sorununu duydum kı o sorunlar beni zaten s3'den soguttu. Bi arkadaşımız "LG Optimus G" demiş biraz baktım güzele benzıyo sizin düşünceleriniz nelerdir ?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
S3'ün okadar çok sorununu duydum kı o sorunlar beni zaten s3'den soguttu. Bi arkadaşımız "LG Optimus G" demiş biraz baktım güzele benzıyo sizin düşünceleriniz nelerdir ?

Ağzı olan konuşur, gidip telefonu eline alıp incelemezsen, sorunlarını internetten bir bir araştırırsan sogursun tabiki.

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
htc one s de bakabilirsin.(güncellemeler biraz sıkıntı olur dersen s4 mini ya da s3 al)

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung almicam gibi duruyo şimdilik xperia sp ve lg optimus g ye bakiyorum.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
S3 ile kıyaslanamaz ki bu cihaz. Bu orta segment, S3 ile üst segment akıllı telefon.
SP şimdi için orta segment. S3 geçen seneye göre üst segment şuana göre orta segment. Biz buraya Xoeria Honami de getirsek HTC ONE da getirsek S3 Fanı biri yine S3 der tartışmıyorum :D

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Lg Optimus G Pro ya karar verdim sizce dogru bir şeçimmi ?

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Samsung'a bulaşma, Sony'e de güncelleme konusunda güvenme. O sola olayından sonra. :) Ama Ben Sony Xperia SP öneririm.

vivianas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cok kararsizim Lg optimus g pro yu beklemek istemiyorum ayrica ekrani cok buyuk geldi bana. Bakalim ne olucak :) Bi arkadasin dedigi gibi samsung'a bulasmicam.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Optimus G Pro almayın bence.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bencede şaşma Xperia SP den yakın zaman içinde aynı modelden ablama alıcam ;)

Son mesajlar