Sony Xperia SP Kullananlar Kulübü

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
ben de çok emindim alacağından ki hala öyle düşünüyorum ama sinir oldum şimdi.
Abi varya allah belamı vermesin ben niye en başından Nexus 4 almadım ki ya. Sp güzel ama Nexus bi başka be. En başından alacaktım ya neyse artık aldık bir kere.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
valla kardeşim ben aldım alalı kafam çok rahat. Daha önce androide küsme noktasına gelmiştim nexus ilaç gibi geldi, bundan sonra başka bir telefon kullanmayı düşünmüyorum neler yükledim neler yaptım bir kere kasılmadı alet, android demek buymuş. Güncelleme zaten kafam rahat, google olmasa bile binlerce mod ve rom var arkasında. Bikaç ay sonra nexus5'e geçebilirim fiyatları normalleşsin.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
valla kardeşim ben aldım alalı kafam çok rahat. Daha önce androide küsme noktasına gelmiştim nexus ilaç gibi geldi, bundan sonra başka bir telefon kullanmayı düşünmüyorum neler yükledim neler yaptım bir kere kasılmadı alet, android demek buymuş. Güncelleme zaten kafam rahat, google olmasa bile binlerce mod ve rom var arkasında. Bikaç ay sonra nexus5'e geçebilirim fiyatları normalleşsin.
Bi ara bende düşünüodm şarj durumu nasıl 1 gün yetiomu full internet + oyun + muzik

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Oyunla falan işim yok bir günü her türlü çıkartıyorum ben. 3g ile 3, Wifi ile 5.5 saat ekran süresi alıyorum.

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Beyler satılık duruma göre ya sıfır,yada 2. Az kullanılmış xperia sp var ilgilenen varsa ulaşsın

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xperia blogdaki alamayacağı yönündeki haberi okudum. Gerçekten beter bir durum. Ama yapılacak bir şey yok 4.3'ü sağlamlaştırsınlar yeterli aşırı fark olduğunu sanmıyorum. Piyasa bu şekilde gidiyor artık adamlar model yükseltme politikası izlemek zorunda yapılacak bir şey yok.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Ufak güncelleme yayınlanmış 4,3 için. Telefonda henüz görünmüyo ama pc den yüklenir sanırım

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Benim sp serviste :( telefonun içinde ne olduğunu bile unuttum :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
guys ftfyi flashladım. öncelikle ses bug ı ve walkman led sorunu düzelmiş. daha akıcı oldu deyollar ama yeni yükledim bilemicem biraz kullanmak lazım.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
beyler imza toplanıyor 4.4 için. 4.4 ün geleceğini düşünmeyen arkadaşlar buyursun buradan
4928 kişi olmuş 72 kişi daha lazımmış. ben göndermedim geleceğini düşündüğüm için :p

mutluçocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben imza attım ne olu ne olmaz. Z serisinden olmadığı için üvey evlat muamelesi görecek diyor içimden bir ses.

qwqtqr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elusive Yeni yazılımda deneyimlerin nelerdir led ve bug haricinde ben bi gelişme göremedim özellikle de pilde su gibi gidiyo yine 4.1 de böyle değildi niye böyle oldu

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
valla kardeşim pek fark göremedim ben düzelen buglar dışında. ramde iyileştirmeler var diyorlar ama ben fark etmedim bir şey henüz.
pil daha iyi oldu 4.3 ile yav. ayarları kontrol edin. millet telefonu güncellediği gibi kullanıyor şarj çok gidiyor diyor. e elbet gider güncelledikten sonra yer servislerini kapatın, nfc yi kapatın, 3g yi kapatın, eldiven modunu kapatin. bunlar güncellendikten sonra hep açık olur o yüzden şarj çok gider.
@mutluçocuk ben de gönderdim şimdi :p

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla kardeşim pek fark göremedim ben düzelen buglar dışında. ramde iyileştirmeler var diyorlar ama ben fark etmedim bir şey henüz.
pil daha iyi oldu 4.3 ile yav. ayarları kontrol edin. millet telefonu güncellediği gibi kullanıyor şarj çok gidiyor diyor. e elbet gider güncelledikten sonra yer servislerini kapatın, nfc yi kapatın, 3g yi kapatın, eldiven modunu kapatin. bunlar güncellendikten sonra hep açık olur o yüzden şarj çok gider.
@mutluçocuk ben de gönderdim şimdi :p

Tüm ayarlar kapalı olmasına rağmen evet 4.1 den daha fazla şarj yiyor telefon. 4.1 ile aktif kullanımım 4.3 ile de aynı 4.1 ile günü bitiriyorduk fakat 4.3 ile saat 5-6 gibi şarja takmak gerekiyor. Anlamadım gitti.

mutluçocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=288507]Elusive[/MENTION] sen imza atmışsın ya olay bitmiş abi :laugh:. Şu an 5088 imza var.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
he valla bitirdim olayı :D
ya anlamadığım bu link ilk olarak xda forumda paylaşılmış. xda dediğin dünyanın en geniş forumu, oradan nasıl 7000 tane sp kullanıcısı çıkmaz hayret doğrusu.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
acaba gerçekten sp 4.4 alacak mı çok merak ediyorum bir sürü söylenti dolaşıyor ortada daha bir açıklama bile gelmedi

qwqtqr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğiniz herşey kapalı hatta ekten yaptığım şeyler bile var ama nafile anlamadım gitti hele stamına modu yok gibi ekran kapalı olmasına rağmen su gibi gidiyo şarj update service ile yazılımı tekrar yükledim ama o da fayda etmedi

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Şarj durumu bende eskiye göre daha iyi. Özellikle son hata düzeltme iyi geldi.
3g ve Wifi 24 saat açık ama Stamina modla birlikte. Ekran parlaklığı full(aydınlatma koşullarına uyum), telefonu da çok aşırı olmasa da kullanırım. sabah 9 dan gece 11 e kadar dışarıda duracağım günler biraz dikkat ederim ama şarj bitmeden eve dönerim her türlü

qwqtqr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizinki iyimiş ben anlamadım vallaha niye böyle olduğunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Merhaba, telefonu alalı çok yeni ancak wifi olayıyla büyük sıkıntı yaşıyorum malesef. Modemin blunduğu bitişik odada bile wifi sinyali çok az ve durmadan kopuyor. Ben bu son çıkan 12.1.A.0.266yı yüklemedim henüz, bu sorunun son güncellemelerle giderildiğini yazanlar olmuş. Böyle iyi yorumlar okuduğum gibi hiç memnun kalmayan hiç tavsiye etmeyenler de olmuş yeni güncellemeyi. Sizlere danışmak istedim. Sizce ne yapmalıyım? Teşekkürler

mutluçocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En son 12.1.A.201 geldi ama hala sıkıntı çıkarıyor sanırım. ( Bazı konularda )

Artık Wi-fi sorunu yok. Şarzı daha az dayanabilir. Sanki 4.1 e göre daha hızlı.

Yükleyip yüklememek sana kalıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
En son 12.1.A.201 geldi ama hala sıkıntı çıkarıyor sanırım. ( Bazı konularda )

Artık Wi-fi sorunu yok. Şarzı daha az dayanabilir. Sanki 4.1 e göre daha hızlı.

Yükleyip yüklememek sana kalıyor.

çok teşekkürler. sanırım yükleyeceğim :/

DethcoreBreak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar cihaz değişimi cihazı 3 kez garantiye gönderip hataların giderilememesi koşuluyla mı yapılıyordu? En son öyle biliyordum var mı değişen bir şey?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Beyler ultimate purexsp romunu yükledim gayet güzel öneririm. Görsel açıdan sony 4.4.2 stock görünümü ile birebir aynı. 4.4.2 muallakta iken kendinizi bu şekilde teselli edebilirsiniz :p