Sony Xperia M4 Aqua mı Xperia Z1 mi?

M4 aqua mı z1 mi?

• Kullanılan toplam oy
    13

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Soru oldukça basit. Aqua 1099 lira, z1 999 lira. Birini alacağım ama emin olamıyorum. M4 ün daha güncel ve şık olması kafamı karıştırıyor. Kısa ve net cevaplar bekliyorum, teşekkürler :D

mephistozcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M4 aqua'nın tek eksiği var. 2.78 GB yer bırakıyo sana. Güncelleştirme yapmak için uygulamalarını yada oyunlarını silmek zorunda kalabilrsin. Buna razıyım diyorsan M4 aqua almalısın. Bilmiyorum baktın mı ama ben sırf bu yüzden c4 alacam. 1100 TL civarı bulabilirsin.

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
M4 aqua'nın tek eksiği var. 2.78 GB yer bırakıyo sana. Güncelleştirme yapmak için uygulamalarını yada oyunlarını silmek zorunda kalabilrsin. Buna razıyım diyorsan M4 aqua almalısın. Bilmiyorum baktın mı ama ben sırf bu yüzden c4 alacam. 1100 TL civarı bulabilirsin.

z1 i olaya bile katmama sebebin nedir?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
z1 i olaya bile katmama sebebin nedir?
Bende olsam hiç katmazdım nedeni ise şu bir telefonda herşeyden önce ben ilk ekrana bakarım eğer diğerlerine göre sönük kalıyorsa o baştan kaybeder çünkü herşeyi geç ne yaparsan yap telefonda her daim ekrana bakıyorsun o ekran kötüyse olmaz.

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bende olsam hiç katmazdım nedeni ise şu bir telefonda herşeyden önce ben ilk ekrana bakarım eğer diğerlerine göre sönük kalıyorsa o baştan kaybeder çünkü herşeyi geç ne yaparsan yap telefonda her daim ekrana bakıyorsun o ekran kötüyse olmaz.
Bugün elime aldım z1 e baktım ama ekranda bi gariplik ve ya absürdlük göremedim? neyden bahsediyoruz?

Sony'nin yeni serisinin tasarımlarının çok daha iyi olması.

Tasarım olarak çok daha iyi tabi ki ama bugün denedim, pil,kamera,performans,dayanıklılık,depolama bakımlarından z1 çok daha iyi?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bugün elime aldım z1 e baktım ama ekranda bi gariplik ve ya absürdlük göremedim? neyden bahsediyoruz?

Tasarım olarak çok daha iyi tabi ki ama bugün denedim, pil,kamera,performans,dayanıklılık,depolama bakımlarından z1 çok daha iyi?
Birçok kişi inceledi ve ekranı beğenmedi daha sonra bende dedim bir ekran ne kadar kötü olabilir ki z1 screen test diye yazınca bu videoya denk geldim izleyince hak verdim buyrun izleyin derim.
https://youtu.be/R_yRBFOid4s

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Birçok kişi inceledi ve ekranı beğenmedi daha sonra bende dedim bir ekran ne kadar kötü olabilir ki z1 screen test diye yazınca bu videoya denk geldim izleyince hak verdim buyrun izleyin derim.
https://youtu.be/R_yRBFOid4s
Cidden çok kötüymüş ekranı. Özellikle yanlardan bakınca. m4 aqua yı gözüm kapalı seçmek isterdim ama onunda depolama alanı gözümü korkutuyr. Gerçi şu an bile telefonumda 1.8 gb yer kullanıyorum yani oyun oynayan birisi değilim pek telefonu rahat kullanmayı severim de gözümü korkutuyor 2.9 gb lık boş alan. Birde teknik özellikler bakımından z1 in çok daha iyi olması

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Cidden çok kötüymüş ekranı. Özellikle yanlardan bakınca. m4 aqua yı gözüm kapalı seçmek isterdim ama onunda depolama alanı gözümü korkutuyr. Gerçi şu an bile telefonumda 1.8 gb yer kullanıyorum yani oyun oynayan birisi değilim pek telefonu rahat kullanmayı severim de gözümü korkutuyor 2.9 gb lık boş alan. Birde teknik özellikler bakımından z1 in çok daha iyi olması
Açıkçası öncelikler çok önemli benim için ekran önemlidir kötüyse direk es geçerim bu arada attığım videodaki teste ilginç şekilde en kötü ekran z1de iken en iyi ekranda yine sonynin z2deki ekranıydı :) M4 aqua ilk ön inceleme videosundan beri ilgimi çeken cihazdı kızkardeşime düşünmüştüm ancak hafıza yüzünden vazgeçtik o zenfone 2 aldı ancak benim c4 ten haberim yoktu o zamanlar şimdi ise bana göre en mantıklı seçim c4 bu fiyat segmentinde.

j.connor

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence biraz bekleyin c5 ve m5 gelecek fiyatı uygun gelme ihtimali var

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Dostum bugün gidip biraz telefon kurcaladım vodafone merkezinde , m4 aquanın ekranı çok küçük ve çerçevesi çok büyük geldi bana.Kamerasını test ettim hiç memnun etmedi beni ve aşırı takılan bir telefon.Belki vodafone demo sürümü olduğu için olabilir bilmiyorum.xperia z1 alman daha mantıklı z serisi her zaman en iyisidir.Telefonun z2 den hiçbir eksiği yok hatta kamerası daha bile iyi.Fiyatıda çok uygun bence xperia Z1...

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Dostum bugün gidip biraz telefon kurcaladım vodafone merkezinde , m4 aquanın ekranı çok küçük ve çerçevesi çok büyük geldi bana.Kamerasını test ettim hiç memnun etmedi beni ve aşırı takılan bir telefon.Belki vodafone demo sürümü olduğu için olabilir bilmiyorum.xperia z1 alman daha mantıklı z serisi her zaman en iyisidir.Telefonun z2 den hiçbir eksiği yok hatta kamerası daha bile iyi.Fiyatıda çok uygun bence xperia Z1...

İlk olarak iki cihazda 5 inç ekran. Z1 ile M4 aqua neredeyse aynı çerçeveye sahipler, çok az farkla z1 küçük ama M4 Aqua 7.3mm ve 136 gram ağırlık ile daha rahat kullanım sağlayacaktır.
Telefonun 2GB ram ve snapdragon 615 ile kasmasının imkanı yok hemde Sony arayüzü ile. Oradaki cihaz sürekli sarjda ve kurcalanan bir cihaz.
Xperia Z1 in nasıl Z2 den eksiği yok ? Z2 de 3GB Ram, IPS ekran , stereo hoparlör, bionz işlemcinin yazılımı değiştirilerek daha iyi kameraya sahip olması ve daha çok bir artısı var Z2 nin.

M4 Aqua vs Xperia Z1 e gelirsek

Aqua nın avantajları : Daha ince ve hafif, daha tasarruflu bir işlemci ve 64 bit, daha iyi ekran , daha iyi hoparlör, daha iyi ön kamera , daha iyi su ve toz geçirmezlik (usb port açık)

Xperia Z1 in avantajları : Z serisinden bir cihaz olup güncelleme desteği, daha yüksek depolama alanı, daha iyi arka kamera.

Eşit diyebileceğimiz yönler : Performans ve pil ömrü.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Soru oldukça basit. Aqua 1099 lira, z1 999 lira. Birini alacağım ama emin olamıyorum. M4 ün daha güncel ve şık olması kafamı karıştırıyor. Kısa ve net cevaplar bekliyorum, teşekkürler :D
her yönden z1 performans kasa kamera filan ama sadece ekranda m4 aqua alır z1 in ekranı kalitesiz....m4 aqua zaten alınmaz 8 gb hafızamı olur ya ?.....

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
2.9 falan kalıyor zaten :D ne bileyim ya kafam karışıyor
ben olsam m4 azqua yı sırf hafıza yüzünden düşünmezdim bir face kurdun bir twitter bide ınstagram 1 taneda whatsapp hafıza doldu oyuna yer yok böyle telefon olmaz olsun

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Snapdragon 800 ve 615 performans konusunda aynı mıdır? %47 oranında daha güçlü bi işlemci 800

720P ekran kullanılıyor M4 Aqua da.

M4 Aqua 16 gb depolama olsa gözünüz kapalı alın derdim. Xperia C4 ede bakabilirsiniz. Bana kalırsa biraz daha zorlayıp Z2 alırdım. Z1 ile Z2 arasında büyük uçurum var.

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ben olsam m4 azqua yı sırf hafıza yüzünden düşünmezdim bir face kurdun bir twitter bide ınstagram 1 taneda whatsapp hafıza doldu oyuna yer yok böyle telefon olmaz olsun

720P ekran kullanılıyor M4 Aqua da.

M4 Aqua 16 gb depolama olsa gözünüz kapalı alın derdim. Xperia C4 ede bakabilirsiniz. Bana kalırsa biraz daha zorlayıp Z2 alırdım. Z1 ile Z2 arasında büyük uçurum var.

Bekleyip m5 alsam az daha para biriktirip? çünkü bu ay sonu çıkabilirmiş. Yani z1 e elim gitmiyor ya ekranı moralimi bozuyor :D

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
M5 ekim ayında çıkıcak satışa :dirol:
Gerçi o kamera için beklenebilir
Hybrid Autofocus 0.25 saniyede odaklama yeni Exmor Rs sensör vs vs :dirol:

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Z1 alma, çünkü ekranı berbat. Çok sarı, onu bi' türlü ayarlayamadım beyazlık dengesinden ama onun dışında sağlam telefon. Ekranı triluminos falan denmişti ama fiyasko :D

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Z1 alma, çünkü ekranı berbat. Çok sarı, onu bi' türlü ayarlayamadım beyazlık dengesinden ama onun dışında sağlam telefon. Ekranı triluminos falan denmişti ama fiyasko :D
Evet zaten beni z1 den soğutan en önemli faktör ekranıydı :D cidden çok sorun oluyor mu? m5 için ekimi beklemeye değer mi?