Sony SLT-A57 aldım

tuskilidi

Profesör
31 Aralık 2006
1,401
17
218
Benim bir kompakt makinem vardı, aldıktan 2 ay sonra bir akrabama verdim ve geri getirdiklerinde ekranında öyle bir çizik vardı ki makineyi al çöpe at o tarzdaydı. Sana yenisini alayım dedi ama ben gerek yok dedim. Şu anda makine çalışmıyor malesef :D

D-Slr makinem olsa ilk 1 yıl kimseye veremem herhalde, çekim işleri olsa kendim gider çekerim :D

makineyi vermeden önce hızlandırılmış kurs verdim arkadaşıma. boyun askısını bileğine iyice sarmadan sakın makineyi eline alma dedim :D zaten evlerinde çocuk da yok. o konuda sıkıntı olmaz yani. gerçi şimdi içime kurt düşürdün ben iftardan sonra arayayım bakayım son durum nedir :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de Sony Alpha SLT-A57 almaya karar verdim. Yalnız makineyle birlikte 18-55mm lensin yanında kit olarak iki seçeneğim var.
Bunlardan birisi Sony Alpha DT 55-200mm f/4-5.6 SAM Zoom Lens
diğeri Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di Zoom Lens (for Sony Alpha Cameras)
aralarında 30 dolar fiyat farkı var.
Daha önce Profesyonel seviyede makine kullanmadığım için hangi lensi alırsam daha çok işimi görür bilmiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

tuskilidi

Profesör
31 Aralık 2006
1,401
17
218
Ben de Sony Alpha SLT-A57 almaya karar verdim. Yalnız makineyle birlikte 18-55mm lensin yanında kit olarak iki seçeneğim var.
Bunlardan birisi Sony Alpha DT 55-200mm f/4-5.6 SAM Zoom Lens
diğeri Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di Zoom Lens (for Sony Alpha Cameras)
aralarında 30 dolar fiyat farkı var.
Daha önce Profesyonel seviyede makine kullanmadığım için hangi lensi alırsam daha çok işimi görür bilmiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

keskinlik olarak sony 55-200 ile tamron 70-300 arasında ne gibi bir dark vardır bilemiyorum. eğer ikisinin keskinliği arasında pek bir fark yoksa tamron 70-300 tercih ederdim ben.

loverman

Asistan
30 Temmuz 2009
452
7
18
[MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION] @tusklidi Benim yakın zamanda şöyle bir denemem olmuştu :) Umarım hoşunuza gider.

journeytosun.jpg

tuskilidi

Profesör
31 Aralık 2006
1,401
17
218
@-Beneficence- @tusklidi Benim yakın zamanda şöyle bir denemem olmuştu :) Umarım hoşunuza gider.

aslında güneş kuşun arkasında olsa ve kuşun hareket yönü boş bırakılsa daha güzel olacaktı.

ben de uçan kuş fotoğrafı çekmek için baya çaba sarfettim ama bir türlü istediğim büyüklükte bir fotoğraf çekemedim daha. 200mm lens ile insanlardan kaçan kuş türlerini çekmek imkansız anladığım kadarıyla ya da ben beceremiyorum :D

10 Ocak 2012
7,862
31
228
aslında güneş kuşun arkasında olsa ve kuşun hareket yönü boş bırakılsa daha güzel olacaktı.

ben de uçan kuş fotoğrafı çekmek için baya çaba sarfettim ama bir türlü istediğim büyüklükte bir fotoğraf çekemedim daha. 200mm lens ile insanlardan kaçan kuş türlerini çekmek imkansız anladığım kadarıyla ya da ben beceremiyorum :D
Elinde 200 mm lens var ve beceremiyorum diyorsun öylemi yapma bunu hocam yapma :D
Senin diğer resimlerine bakarak bunu yapabilmen gerekir biraz çaba diyorum sadece :)

topalsolucan

Rektör
25 Mart 2010
15,673
555
293
canon d5100'den vaz caydım. canon sx230 gibi daha alt klas bir cihaz alıcam. [MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION] bir ara sana tavsiye etmiştim bu cihazı sanırım :)

10 Ocak 2012
7,862
31
228
canon d5100'den vaz caydım. canon sx230 gibi daha alt klas bir cihaz alıcam. @-Beneficence- bir ara sana tavsiye etmiştim bu cihazı sanırım :)
Evet hatta hd videosuda vardı:)
[video=youtube;LSV9INvPvQA]http://www.youtube.com/watch?v=LSV9INvPvQA&feature=player_embedded[/video]
Bana sorarsan o cihazı alırken bir yerden kontrol et bu denli kaliteli video çekmesi beni şüpheye düşürüyor sonra sende hayal kırıklığı yaşatmasın :)

tuskilidi

Profesör
31 Aralık 2006
1,401
17
218
Elinde 200 mm lens var ve beceremiyorum diyorsun öylemi yapma bunu hocam yapma :D
Senin diğer resimlerine bakarak bunu yapabilmen gerekir biraz çaba diyorum sadece :)

şöyle kadrajın %50-%60 kadarını dolduracak bir kuş fotoğrafı için 200mm aslında çok yetersiz geldi bana. tabi yabani kuşlardan bahsediyorum yoksa insandan kaçmayan güvercin, martı vb. kuşları çekmek için yeterli olabilir ama şehirde rastlamamız imkansız olan, ancak doğada karşımıza çıkabilen kuşları şöyle ağız tadıyla fotoğraflamak için 200mm malesef yetersiz geldi bana. :)

coldlead

Öğrenci
30 Ağustos 2012
6
0
0
merhaba arkadaslar ne yazikki bende sony marka bir makinam yok elimde Canon EOS 600D makinem var internette gezerken bu sayfayi gordum ve dikkatimi cekti konusmalar ve resimler süper ve sonuc olarak aranizdayim :)

img0884v.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dadaist

Profesör
18 Eylül 2010
1,638
8
218
bendende amatör bir cekim 18-55mm lensle cektim

img0884v.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
600D Canon'un efsane 550D modelinin üzerine yönlendirilebilir ekran koyarak daha da işlevsel hale getirdiği giriş seviyesi içinde en üst modellerden. elindeki makinanın kıymetini bilmiyorsun sanırım. http://forum.shiftdelete.net/dijital-fotografcilik/275071-fotograflarim.html buradaki fotoğraflar da 600D ile çekildi. fotoğrafı makine çekmez fotoğrafçı çeker. 3 mp'lik kamerayı da doğru kullandığında iyi neticeler alırsın.

coldlead

Öğrenci
30 Ağustos 2012
6
0
0
600D Canon'un efsane 550D modelinin üzerine yönlendirilebilir ekran koyarak daha da işlevsel hale getirdiği giriş seviyesi içinde en üst modellerden. elindeki makinanın kıymetini bilmiyorsun sanırım. http://forum.shiftdelete.net/dijital-fotografcilik/275071-fotograflarim.html buradaki fotoğraflar da 600D ile çekildi. fotoğrafı makine çekmez fotoğrafçı çeker. 3 mp'lik kamerayı da doğru kullandığında iyi neticeler alırsın.

oncelikler yorumun icin tesekkur ederim. elbette ben makinemin kiymetini cok iyi biliyorum zaten suan makinemi yeni ogreniyorum nede olsa 3 hafta oldu elime almam ve onu seviyorummm :) sonuc olarak yeniyim ve elbet makinemle ben daha güzel ve hareketli kareler cekicez ama suan ögrenimdeyim umarim anliyorsunuzdur..

by_matrix

Doçent
31 Ekim 2008
534
3
0
arkadaşlar bende olympus e-420 var.değiştirmek istiyorum.şimdi sony slt-a37 gördüm çok güzel duruyor

themagnificent

Öğrenci
29 Temmuz 2012
17
0
1
arkadaşlar bende olympus e-420 var.değiştirmek istiyorum.şimdi sony slt-a37 gördüm çok güzel duruyor

Başlangıç için uygun bir kamera hocam,pişman olmazsınız.Yalnız ilerde harici olarak lens veya ekipman almak isterseniz İstanbul dışında bulmak zor olabilir.Bundan dolayı A37'nin muadili Nikon ve Canon kameralara da bakabilirsiniz :)